Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

...i jesteśmy po wizycie w urzędach :)

I tak: pozwolenie na budowę będzie prawomocne za 2 tygodnie. Kupiliśmy dziennik budowy :D

Przyłącze wod-kan w uzgodnieniu, dokumenty mają być gotowe w przyszłym tygodniu.

Przyłącze energetyczne: robimy jednak we własnym zakresie (zlecamy prywatnemu projektantowi), bo ZEŁT ma 6-8 miesięcy na wykonanie projektu :o :o Ale wcale się nie pocieszyliśmy - człowiek, który będzie nam robił projekt potrzebuje 2 miesiące (taki ruch teraz w interesie...) :-? A po wykonaniu projektu ZEŁT ma 90 dni na wykonanie przyłącza. Łączny czas oczekiwania na prąd: 5 miesięcy :o w mieście, nie na wsi!!

Pani geodeta (będzie wznawiała granicę działki, bo my nie byliśmy w stanie znaleźć słupków granicznych) ma czas dopiero po Wielkanocy. Chcemy ta panią koniecznie, bo to podobno ona dzieliła teren na działki, z których jedną my kupiliśmy. Ciekawe, czemu nie ma tam słupków granicznych? Może ich nie wbiła? Niestety, narazie ona nie ma czasu, aby to sprawdzić.

Cóż, już wiem w takim razie, co nas powstrzyma przed rozpoczęciem budowy na wiosnę, mimo że pozwolenie będzie lada chwila w naszych rękach.

Jednak nie ma tego złego, może szał cenowy nas ominie, zresztą, nie mamy jakiegoś wielkiego ciśnienia, że musimy rozpoczynać JUŻ. Pośpiech jest złym doradcą, więc niech wszystko się toczy swoim tempem...

Miłego wieczoru wszystkim ;)

Hanika, witaj...tu chyba nie trzeba wkupnego, chociaż wino musujące/szampan zawsze mile widziany :p Chętnie z Tobą wypiję...no to lu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich nowych i starych.

 

Ten kredyt mnie wykończy. :-? :( :-? :(

 

NIE CIERPIĘ ZAŁATWIANIA I WYPEŁNIANIA DOKUMENTÓW. :x :x :x

 

A PRZEZ TEN P... KOSZTORYS TO SIE WRZODÓW NABAWIĘ.

:x :evil: :evil: :x :evil:

NO BO SKĄD MAM WIEDZIEĆ ILE TO BEDZIE KOSZTOWAŁO??

:evil: :evil: :evil:

Chyba za bardzo sie tym przejmuje?? :evil: :evil: :evil:

 

ŻE TEŻ JA TAKI SZCZEGÓŁOWY JESTEM.

 

no troche lepiej.

 

siadam do papierów po raz n-ty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka kochani "starzy" i nowi budowniczy :D

Mam pytanie...ile kosztowało was zaadoptowanie projektu? mi krzyknął 5 tys. minimum :o

 

Bercia chyba, że robisz też zmiany konstrukcyjne w budynku. Jakieś przeniesienia ścian nośnych, wymiarowanie więżby itp.

 

Za samo zaadoptowanie projektu do działki, wyrysowanie na mapce projektowej tyle kasy??

Adaptacja projektu 800 zł. polskich. Plus kilka stówek za złożenie na PnB. Jest też ta osoba kierbudem u mnie (1200zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu chyba nasz rację co do kobiet.

Wnioski składam w kilku bankach millenium, mbank, nordea, deutsche bank. Ciekawą oferte na Polbank ale co to za bank??

 

Najgorsze, że do każdego banku trzeba złożyć wniosek i przygotować stertę papierów. Jakby bez tej papierologi nie można byłoby ponegocjować. Wszystko chcą o człowieku wiedzieć, jeszcze troche i kolor bielizny im podam.

 

Trzym się ciepło.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kosztorys daje/sprzedaje biuro projektowe. W LK Projekt kosztorys kosztuje 305 zł. A tak z głowy, to nie wyobrażam sobie tego obliczać.
Problem w tym, że kosztorys dla inwestora a kosztorys dla banku to dwie zupełnie odrębne rzeczy. Banki rządzą się własnymi, często niezrozumiałymi prawami i procedurami. Dziś byliśmy w naszym biurze projektowym - nie wykonują kosztorysów dla banków, bo nie mają na to czasu.

 

Grzesiek

 

Edit: Literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz po zalatwianiu kredytu ale teraz widzac co sie dzieje na rynku zaluje ze wzielam w zlotowkach :(

 

Adaptacje wlasciwie zrobilismy sami, architekt sie tylko podpisal :)

 

Najwiekszy dylemat to wybor okien do teraz nie jestem pewna decyzji. Na razie szala sie przechylila na strone okien plastikowych ze wzgledu na cene, ale ich minusem jest ze nie mozna zastosowac okna przesuwnego HS czyli bezprogowego no i wyglad, w zaden sposob nie moga sie rownac z drewnianymi, ale te znow trzeba podmalowywac co jakis czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się powtórka z rozrywki, to samo, co było. Nie wiem, czy na pewno dobrze zrobiliśmy, ale kupilismy słoweńskiego maxa po 3,80 zł (29x20x20cm), którego gościu nie sprzedał w ubiegłorocznym szale, bo ceny zaczęły spadać. U nas nie ma nic na składach, trzeba zamawiać i czekać, a dostawa przychodzi już droższa.

To znaczy, że tego kosztorysu za 3 stówki lepiej nie kupować? :o

(Jesli się głupio pytam, to nie szkodzi, bo dopiero zaczynam.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sami kosztorys do banku sobie zrobiliśmy, trochę popytaliśmy trochę sobie wymyślelismy, poszukaliśmy tylko gościa z uprawnieniami który spojrzał i wbił pieczątkę za 50 zł, nawet nam trochę ceny popodnosił.

 

Np, okna wpisałam 21 tyś, a najtańsze na mój dom teraz gdy naprawdę jestem zainteresowana to 9 tyś a ja wybrałam za 16 anty włamaniowe, z reszta było podobnie, pani w banku tyko zweryfikowała ostateczna sumę z tym co dostała od rzeczoznawcy, musiało sie pokrywać, wartość naszego domu według rzeczoznawcy wyceniającego wynosi 420 tyś i na taka sumę musiał opiewać kosztorys, była trochę większa wiec pani z banku wykreśliła, końcowe zapisy typu ogrodzenie, odkurzacz centralny, chodniki i tak dalej, powiedziała że te rzeczy banku nie interesują chociaż początkowo były w dokumencie z banku do uzupełnienia.

 

Ale dopiero teraz wiem po co bankowi kosztorys był, dostaje sie transze i pan sprawdzający jak wydaliśmy poprzednią jedzie na budowę i odhacza to co zrobione, np, dostaliśmy 60 tyś, wykopaliśmy dziurę na piwnice, wybudowaliśmy piwnicę i kanalizacja, za te pieniądze kupiliśmy nawet pustaki ale o rachunek nikt nas nie pytał bo sie okazało że udało nam sie to zrobić dodatkowo czyli ta piwnica i przyłącza to już było 60 tyś, a bank nie sprawdza nas z rachunków tylko z tego co jest wbudowane i powiem to mi sie podoba,

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hanika my tez będziemy budować 30 km od Krakowa :wink:

 

Marek współczuje walki z Bankami i tego wycierania klamek , jak sobie pomyśle że nas też to czeka :roll: to aż sie boję .

 

Dziś geolog znów przesunął termin , a jeszcze tego nie ma a tamtego i tak każe dzwonić co kilka dni . :evil:

Wy też musieliście mieć mapki od geologa????????? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorpionek1975 , nasza działka jest położona na płd od Krakowa, za Wieliczką, a Wasza?, jeśli mogę spytać?

Pierwszym projektem, jaki wybraliśmy też był dom pod pistacją i żaden inny. Faktycznie jest piękny. Jednak decyzję zmienilismy na konto LK 572. ma okno w łazience i powierzchnię użytkową można będzie ograniczyć do 140m kw., a wtedy jest dopłata do kredytu. (Mam nadzieję, że jeszcze aktualna.)

 

Ja bym tam już chciała łazić po tych bankach i załatwiać kasiorę. Wystarczająco nachodziłam się w sprawie WZ, czekaliśmy na nie rok, więc mi nic nie straszne. Bardziej boję się spłacania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Was się tutaj namnożyło? :lol: :wink: :D

Cieszę się bardzo, że grupka nam sie powiększa. :D :D :D

 

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH NOWO PRZYBYŁYCH :D :D :D

 

Dużo rozmawiacie o kredytach, ale ja Wam nie pomogę w tej dziedzinie, bo sama go jeszcze nie brałam :(

 

Bernadetko twoja wycena za adaptację to chyba z kosmosu spadła. Chyba, że tak jak pisze Marek, robisz kolosalne zmiany w projekcie, które zmuszają architekta do ponownego projektowania. Moja adaptacja to koszt wysokości 1400 zł.

 

Hanika czekałaś rok na WZ :o :o :o A gdzie trwa taka długa procedura, jesli można spytać? U mnie trwało to równo 3 m-ce i tez uważam, że za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu trafiłam na zły okres, bo akurat zmieniła się urzędniczka i musiała sprzątać bałagan po starej. Teraz, kiedy już wyszli na prostą, oczekiwanie na WZ trwa o wiele krócej. No, ale ja czekałam... :evil: :evil: :evil: :evil:

Dlatego jestem zahartowana :wink: i teraz już na wszystko będę czekać mniej czasu.

Dzisiaj mamy rozmowę z architektem, tzn. mój mąż ma rozmowę, bo ja mam zapalenie oskrzeli i mamy nadzieję, że za dwa miesiące będziemy mieli PnB.

 

Czy komuś podoba się mój domek???!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

W końcu chyba znalazłam towarzystwo na "moim poziomie".

Mam działkę, wizję domu, zdolność kredytową i to chyba na tyle.

Oj jeszcze do tego miliony pytań i wątpliwości.

Zadam niedyskretne pytanie ile potrzeba na wybudowanie domu pod klucz,

parterowy - 150m, działka uzbrojona.

Robił juz ktoś z Was wstępne kosztorysy czy 400 tyś wystarczy Waszym zdaniem :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edmar70, dzięki za opinię :D :D :D . Odpowiedź: Nie, przez salon, w spiżarce będę zostawiała zakupy, jeśli jej w ogóle nie zamienię na kuchnię. A poza tym, reszty życia nie zamierzam spędzić w kuchni, tylko "na saloonach" :wink: . A tak powaznie, to wiem, że to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie, ale wyszłam z założenia, że coś za coś. Mam duży salon, ustawne pokoje, sporą łazienkę z oknem (na dole), prosty dwuspadowy dach, więc mogę przechodzić do kuchni przez salon, a jak zajdzie potrzeba, to przez spiżarkę. W ciągu dnia do kuchni i tak będę wędrowała z salonu. Jak większość z nas, jakkolwiek usytuowana byłaby kuchnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...