Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może trochę mędrkuję, bo jeszcze nie zaczęłam budowy, ale jestem zdeterminowana jak najtaniej wybudować :lol: . Dlatego m.in. wybrałam dach dwuspadowy, chociaż bardziej podobają mi się czterospadowe i to z wolim oczkiem, jak we Wdzięcznym Edmar. Zobaczę, jak mi się to uda zrobić.

 

Bo są dwa uda: albo się udo, albo nie udo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysmy tez ograniczali jak mogli, dach dwuspadowy, powierzchni minumum, ale musial byc garaz na 2 samochody bo to wiocha i jakos trzeba dojechac a dzialka tylko 22 m wiec wybor mielismy ograniczony. Podobal nam sie inny projekt ale 191m2 uzytkowej bylo poza naszym zasiegiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i Ci starsi i Ci trochę mniej starsi i nowicjusze:):):) Im nas więcej tym lepiej. jak wiadomo kupy nikt nie ruszy:):) Za radą Edytki codziennie dzwonię do banku.Dzis inna miła pani trochę sie wkurzyła na mnie (wyczułam po jej głosie) i kazała zadzwonić w przyszłym tygodniu , najlepiej w czwartek... Eee tyle to ja nie wytrzymam i w poniedziałek zadzwonię.Już sie doczekać nie mogę.Acha dla nie wtajemniczonych : teraz nie załatwiam kredytu tylko muszę miec zgodę banku na bez ciężarowe wyłączenie 35 arów z kredytu pod hipotekę który maja rodzice. I jak bank sie zgodzi ( a sie zgodzi) to w tedy działka na nas będzie przepisana i dopiero w tedy kredyt na budowę.Myślę,że wiecie o co chodzi..Kredyt weźmiemy albo w WBK u albo w Nacjonale.. Wahamy sie jeszcze.A Wy co poradzicie??? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika w Twojej sytuacji, to WZ nie są potrzebne. Tylko się z tego cieszyć. Odpada kilka m-cy oczekiwania. W takim razie już chyba niewiele Ci pozostało, chyba że nie masz jeszcze adaptacji projektu.

Oczywiscie, ze nie mam adaptacji projektu, czekam na projekty przyłączy bo bez tego podobno się nie da.

A to teraz się cieszę, że mamy ten mpzp, chociaż przez to nie mogę wybudować pięknego, nowoczesnego domu z płaskim dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie mam adaptacji projektu, czekam na projekty przyłączy bo bez tego podobno się nie da.

A to teraz się cieszę, że mamy ten mpzp, chociaż przez to nie mogę wybudować pięknego, nowoczesnego domu z płaskim dachem

 

MONIKA z tego co pamiętam, to warunki przyłączy nie są potrzebne do samej adaptacji projektu. :roll: Mogą one być potrzebne architektowi w momencie kiedy to on we własnej osobie będzie kompletował Ci papiery do PnB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i Ci starsi i Ci trochę mniej starsi i nowicjusze:):):) Im nas więcej tym lepiej. jak wiadomo kupy nikt nie ruszy:):) Za radą Edytki codziennie dzwonię do banku.Dzis inna miła pani trochę sie wkurzyła na mnie (wyczułam po jej głosie) i kazała zadzwonić w przyszłym tygodniu , najlepiej w czwartek... Eee tyle to ja nie wytrzymam i w poniedziałek zadzwonię.Już sie doczekać nie mogę.Acha dla nie wtajemniczonych : teraz nie załatwiam kredytu tylko muszę miec zgodę banku na bez ciężarowe wyłączenie 35 arów z kredytu pod hipotekę który maja rodzice. I jak bank sie zgodzi ( a sie zgodzi) to w tedy działka na nas będzie przepisana i dopiero w tedy kredyt na budowę.Myślę,że wiecie o co chodzi..Kredyt weźmiemy albo w WBK u albo w Nacjonale.. Wahamy sie jeszcze.A Wy co poradzicie??? Pozdrawiam.

W tym temacie to chyba lepiej udać się do ekspertów.

Wybiorą optymale warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam wszystko o ścianach jedno czy dwuwarstwowe??

O to jest pytanie!!!

 

Oooo... to temat rzeka. Każdy inwestor będzie zachwalał swoje rozwiązanie jako jedyne słuszne. Ja na ten przykład wybudowałam dom z Ytonga o grubości 40 cm. czyli bez późniejszego ocieplenia. Mam jeden taki dom z Ytonga w rodzinie i jeden u koleżanki. Zaciągając u nich opinii stwierdziłam, że jest to dobre rozwiązanie, choć nadal mało u nas popularne. Jednak ludzie myślą, że jeśli coś ocieplą to będzie zdecydowanie lepiej. Trudno tu polemizować. Każdy widzi inne wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam wszystko o ścianach jedno czy dwuwarstwowe??

O to jest pytanie!!!

 

Oooo... to temat rzeka. Każdy inwestor będzie zachwalał swoje rozwiązanie jako jedyne słuszne. Ja na ten przykład wybudowałam dom z Ytonga o grubości 40 cm. czyli bez późniejszego ocieplenia. Mam jeden taki dom z Ytonga w rodzinie i jeden u koleżanki. Zaciągając u nich opinii stwierdziłam, że jest to dobre rozwiązanie, choć nadal mało u nas popularne. Jednak ludzie myślą, że jeśli coś ocieplą to będzie zdecydowanie lepiej. Trudno tu polemizować. Każdy widzi inne wady i zalety.

W moim projekcie jest zalecenie Ytong 36, czytam na ten temat opinie są podzielone podobno koszty budowy dużo wyższe.

Ale Ty juz coś wiesz na temat tych kosztów pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim projekcie jest zalecenie Ytong 36, czytam na ten temat opinie są podzielone podobno koszty budowy dużo wyższe.

Ale Ty juz coś wiesz na temat tych kosztów pewnie.

 

Owszem na początku koszty budowy są wyższe, ale suma sumarum bardzo porównywalne, no może troszkę większe. Budując z innego materiału i tak trzeba ocieplić, więc koszt i tak wzrośnie o koszt styropianu lub wełny i robocizny.

U mnie też był zalecany 36, ale potem zwiększyliśmy na 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o

Ale was przybyło!!

A czytania tyle, że czasu na pisanie nie staje. :o :o

Zaczynam składać wnioski o kredyt.

Dzisiaj na tapecie Nordea. Książka dokumentów do skserowania i jeszcze za mało.

Jutro Eurobank- bo fajny młody chłopaczek :D siedzi, niech popracuje, :lol: uczy się.poza tym promocja 3xbez odsetek, która skompensuje wyższą prowizję :-? ,

Millenium- podobno ma promocję, niska marża, zobaczymy,

Deutsche Bank- ponoć możliwa spłata w CHF, a nie w PLN, oszczędność na spreadzie, a trzeba wam wiedzieć że 1 gr różnicy to ok 2800zł na kredycie 400.000pln.

może Polbank - ogólnie korzystna oferta, ale bank :-? , nie wiem

i mBank- najmniejsze szanse u mnie, drogi i wogóle nie najlepsze opinie.

 

Ja myślałem wystarczająco dużo. A niech sie teraz banki o mnie postarają i zaproponują coś konkretnego.

 

Uffff.

 

A jeszcze jedno.

Do części banków składam sam, do części przez doradcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo Marku, widze że ostro działasz, a kosztorysy gotowe? my sami sobie tak owe robiliśmy, znalazłam gdzieś tu na forum jak to sie ma procentowo i na tej podstawie sobie poobliczaliśmy, składaliśmy do millenium (w którym zresztą sie zadłużyliśmy) i do mbanku tak więc gdybyś potrzebował daj znać :)

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę musiała się zadłużyć, ale czasem (wczoraj) dopada mnie depresja kredytowa :( : a czy dam radę, czy spłacę, czy dożyję i takie tam. Jak sądziice, jaki okres kredytowania jest najkorzystniejszy? Raczej dłuższy czy raczej krótszy?A raty malejące czy równe?

 

Mysłę, że najrozsądniej brać kredyt na 25-30 lat. W przypadku dłuższego okresu kredytowania spłacasz straszne odsetki, ale jak nie ma wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...