Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oczywiscie, ze nie mam adaptacji projektu, czekam na projekty przyłączy bo bez tego podobno się nie da.

A to teraz się cieszę, że mamy ten mpzp, chociaż przez to nie mogę wybudować pięknego, nowoczesnego domu z płaskim dachem

 

MONIKA z tego co pamiętam, to warunki przyłączy nie są potrzebne do samej adaptacji projektu. :roll: Mogą one być potrzebne architektowi w momencie kiedy to on we własnej osobie będzie kompletował Ci papiery do PnB.

Kto wie to na pewno??

Czekać na przyłącza czy ruszać do architekta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle ze architekt moze zrobic adaptacje bez przylaczy, musi miec tylko mapke geodezyjna. Przeciez na ogol sami zalatwiamy pozwolenie i to my zanosimy wszytskie uzgodneinia przylaczy. Poza tym jesli zlaatwia to architekt to moze zrobic adapatacje a potem czekac na reszte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze :) primo :lol: : ADAPTACJA I PRZYŁĄCZA

Przyłącza zaplanuj sobie sama a właściwie z architektem, który wie gdzie jak idzie i jakie są odległości od mediów. Na mapie i tak nie widać gdzie co idzie.

 

Po drugie primo :D

Wg tych którzy żyją na kredytach i dobrze się mają jak do tej pory.

Kredyt powinno się brać na maxa. Ale REGULARNIE, przez szereg lat należy część wolnych środków inwestować w cokolwiek. Ważne żeby % był podobny lub niewiele niższy od % kredytu.

 

KREDYT jak najdłuższy

- jeżeli chcesz aby nie był on ciężarem za Kilkanaście lat to MUSISZ zastosować tzw. DZWIGNIĘ FINANSOWĄ.

 

1. Ustalcie ile możecie miesięcznie spłacać. A = 100%

2. Podziel tą kwotę na 3 części.

3. 2 części to rata twojego kredytu ( 2/3 A)

4. 1 część to comiesięczna INWESTYCJA DŁUGOTERMINOWA (1/3 A)

 

pkt. 4 pozwoli po kilkunastu latach zrekompensować kredyt. Ale należy regularnie w płacac i nie wybierać %.

 

Inwestująć jednorazowo 700zł na 10% rocznie.

Na pierwszy rzut oka po 10 latach mamy 100% więcej (bo 10% x 10 lat = 100%)

A tak naprawdę 100% więcej mamy po 7 latach, bo generowane są odsetki, które powiększają kwotę i też pracują.

Czyli po 7 latach mamy 1400zł. Po następnych 7 latach mamy 2800.

Więc po 14 latach mamy 4 x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D

Ale się temat rozwinął, wreszcie się coś tu dzieje, aż miło.

Tylko u mnie zastój :-?

Ale pewnie jeszcze tak z miesiąc dopóki się te mapki nie zrobią , potem sobie poczekamy na WZ :roll:

 

 

Skorpionek1975 , nasza działka jest położona na płd od Krakowa, za Wieliczką, a Wasza?, jeśli mogę spytać?

Pierwszym projektem, jaki wybraliśmy też był dom pod pistacją i żaden inny. Faktycznie jest piękny. Jednak decyzję zmienilismy na konto LK 572. ma okno w łazience i powierzchnię użytkową można będzie ograniczyć do 140m kw., a wtedy jest dopłata do kredytu. (Mam nadzieję, że jeszcze aktualna.)

.

 

Hanika My budujemy / będziemy budować hm :roll: z drugiej strony Karkowa , a mianowicie koło Kryspinowa .

 

Fakt Pistacja , to piękny domek ale nie ustawny .Na planie wygląda zachęcająco , ale po obejrzeniu w realu, nie podoba mi się :-?

Owszem z zewnątrz jest ładny , ale w środku , Jadalnia połączona z holem i maleńki nieustawny salon.Pokoje na poddaszu malutkie. Kuchnia niby duża ale cześć robocza taka że ledwo się można obrócić, Co jeszcze byliśmy u Ludzi którzy wydłużyli dom o 30 cm , tym samym powiększając kuchnie.

 

Edytko ciesze się z Twoich postępów na budowie, chyba już zacznę chłodzić szampana na oblewanie stanu surowego zamkniętego, bo to już, wkrótce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorpionek75, dzięki za słowa odnośnie pistacji. To utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam, rezygnując z niej. Popatrz, a ten salon sprawia wrażenie dużego... Pokoje na górze też mi się wydawały małe. Chociaż na ten temat różni ludzie mają różne zdania, jedni chca spać w małej sypialence, drugim potrezbna przestrzeń. A moim zdaniem, dzieciom trzeba urządzić w miarę duże pokoje, sama nie kubię klitek (bo też jestem duża :wink: )

Co jakiś czas dopada mnie depresja, raz kredytowa, raz projektowa, raz działkowa i wtedy mam wątpluiwości co do wszelkich moich wyborów. Czy ktoś też tak ma ? :roll:

 

marnia, :D to cenne informacje, ja z ekonomii jestem cienka (chociaż mam liczne inne zalety :wink: :D ), więc dziękuję za wszelkie porady. Jeśli coś jeszcze przyszłoby Ci do głowy, to się podziel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Ależ tu sie dzieje :o

Ja tylko na chwilke ;) odnośnie balkonu,mamy owszem, stanowi on częściowe zadaszenie tarasu, jest fajnym wyjściem z sypialni, fakt jest troszke duży, ale cóż :)

 

MARKU!!!!!!

znalazłam wszystko z czego korzystaliśmy robiąc sobie kosztorys, jutro zeskanuje i prześle,tylko podaj adres mailowy :D

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga&piotr, no ja widzę piękne zaawansowanie prac! :D Zdecydowana przewaga nad grupą! :lol: :lol: I ładny ten balkonik. I ganeczek, i dachóweczka, zresztą cały domek fajniutki. Też go kiedyś przeglądałam, ale u nas taras musi być z boku domu, a tutaj nie było takiej możliwości. W tym projekcie, który wybraliśmy będziemy przenosić drzwi tarasowe na bok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze :) primo :lol: : ADAPTACJA I PRZYŁĄCZA

Przyłącza zaplanuj sobie sama a właściwie z architektem, który wie gdzie jak idzie i jakie są odległości od mediów. Na mapie i tak nie widać gdzie co idzie.

 

Po drugie primo :D

Wg tych którzy żyją na kredytach i dobrze się mają jak do tej pory.

Kredyt powinno się brać na maxa. Ale REGULARNIE, przez szereg lat należy część wolnych środków inwestować w cokolwiek. Ważne żeby % był podobny lub niewiele niższy od % kredytu.

 

KREDYT jak najdłuższy

- jeżeli chcesz aby nie był on ciężarem za Kilkanaście lat to MUSISZ zastosować tzw. DZWIGNIĘ FINANSOWĄ.

 

1. Ustalcie ile możecie miesięcznie spłacać. A = 100%

2. Podziel tą kwotę na 3 części.

3. 2 części to rata twojego kredytu ( 2/3 A)

4. 1 część to comiesięczna INWESTYCJA DŁUGOTERMINOWA (1/3 A)

 

pkt. 4 pozwoli po kilkunastu latach zrekompensować kredyt. Ale należy regularnie w płacac i nie wybierać %.

 

Inwestująć jednorazowo 700zł na 10% rocznie.

Na pierwszy rzut oka po 10 latach mamy 100% więcej (bo 10% x 10 lat = 100%)

A tak naprawdę 100% więcej mamy po 7 latach, bo generowane są odsetki, które powiększają kwotę i też pracują.

Czyli po 7 latach mamy 1400zł. Po następnych 7 latach mamy 2800.

Więc po 14 latach mamy 4 x tyle.

 

Oj Marku co byśmy bez Ciebie zrobili???Dobrze ,ze tu z nami jesteś :D

Zrozumiałam z tego ,ze co miesiąc powinnam wpłacać na jakąś lokatę określoną kwotę pieniędzy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...