Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko jak długo czekacie na kredyt a raczej na jego pierwszą ratę :D , licząc od dnia złożenia wniosku w banku. Próbuję to ogarnąć czasowo.

Jeszcze jedno kiedy rozpoczyna się spłatę kredytu bezpośrednio po przelaniu przez bank ostatniej raty kredytu??

Na inny kredyt hipoteczny od złożenia wniosku czekałam, donosząc dodatkowe papiery, ok. miesiąca.

Od wypłacenia piewszej transzy spłaca się zwykle same odsetki, po ostatniej jest to juz pełna rata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Josephine witamy :D grupa coraz większa :lol:

Z tym balkonem hmm,ile ludzi tyle opinii, wypowiem sie jak już zamieszkamy, ale musze powiedzieć że teraz bardzo intensywnie z tak owego korzystamy :D

Co do kredytu to tak jak napisała josephine na pierwszą rate trzeba liczyć ok miesiąca i pełna rata (u nas) po ostatniej transzy, ale szczerze mówiąć w tym momencie tyle płacimy że.... :o :-? no ale co zrobić ;)

kasia1981 tymi 40m to mnie dopiero zszokowałaś, w naszych warunkach: od sąsiada 4 metry a od ulicy min 6....no ale 40? :o to chyba jakieś nieporozumienie ;)

 

Może jakąś kawke wypijemy? :D

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz pomysl na ogrzewanie do kondensat na gaz ziemny i wentylacja mechaniczna z rekuperacja, kominek tylko rekraacyjnie, choc moze pomyslimy o akumulacji ciepla w kominku :)

 

Mysmy z balkonow zrezygnowali, na papieroska nie wychodzimy, poscieli nie wykladamy na balkonie, obecnie sluzy nam za miejsce przechowywania sanek i rowerow, a tylko sa z nim klopoty: mostek cieplny, dodatkowe koszty, najczesciej przecieka. Choc elelwacyjnie na pewno daje duzo uroku , ale zawsze sa wazniejsze rzeczy do zrobienia w domu niz wykonczenie balkonu i zrobienie ladnej barierki :)

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów kilka było, ale staneło na gazie + kominek :D

 

U mnie to samo rozwiązanie. Tu gdzie w tej chwili mieszkam mam piec na węgiel i powiedziałam sobie, że nigdy więcej. To nie dla mnie. Roboty przy tym od pyty i smrodu i brudu. :x Fakt, ciepło daje niesamowite, wręcz nawet upał, ale ja mam już dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia priorytetow.

 

Jesli chcesz cos bezobslugowego to gaz ziemny, gaz plynny, olej i elektryczne ogrzewanie. Jak na razie chyba gaz wychodzi z tego najtaniej, na razie oczywiscie, kto wiec co bedzie pozniej. Mozna zrobic kominek z plaszczem wodnym jesli sie chce troche zaoszczedzic, pod warunkiem ze bedzie on czesto wykorzystywany a nie rekraacyjnie.

 

Jesli nie przeszkadza ci koniecznosc babrania sie z kotlem na eko-groszek, masz miejsce na kotlownie to jest to cos dla Ciebie.

 

Jesli nie masz gazu a chcesz cos taniego w utrzymaniu a masz troche pieniedzy na zbyciu to pompa ciepla, solary itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak widać to temat rzeka...

Niestety nie mam nadmiaru gotówki, w domu miejsca na kotłownię trzebaby wybudować dodatkowe pomieszczenie, za to jest gaz ziemny.

Chyba nie będzie wyboru gaz ziemny plus kominek.

Ale możnaby pomysleć o solarach moze ktoś dysponuje wiedzą na ten temat, cena, opłacalność takiej inwestycji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowałam się na gaz ziemny + piec kondensacyjny+ogrzewanie podłogowe+wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Kominek świadomie wyrzuciłam z projektu, bo, po przemysleniach doszłam do wniosku, że i tak nie będzie komu w nim palić, a nastepnie sprzątać. Biję sie jeszcze z myślami, czy nie zrobić jednak przewodu kominowego na ewentualny piec na drewno, gdyby okazało się, że po tych wszystkich podwyzkach nie będzie mnie stać na ogrzewanie gazowe... Tyle, że kazałam w projekcie zrobić jeden komin a nie wiem czy na taki piec nie trzeba jakiegoś odrębnego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...