Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marku, składając o kredyt do Millennium korzystałam ze znalezionego w Internecie określenia procentowej wartości poszczególnych elementów domu jednorodzinnego w stosunku do wartości całego domu (projekt parterowy, podpiwniczony)

- roboty ziemne - 6,9%

- fundamenty 9,9%

- ściany nadziemne 11,1%

- ściany działowe 4,3%

- stropy 8,7%

- elementy żelbetowe 1,7%

- schody 0,5%

- stropodach 9,3%

- okna + drzwi 6,2%

- tynki 8,7%

- roboty malarskie 7,2%

- podłoża i posadzki 9,9%

- instalacje wod-kanal + co 13,3%

- instalacje elektryczne 2,3%

Po ustaleniu kosztu budowy domu i drobnych przeróbkach procentowych (nie będę miała piwnicy) zrobiłam kosztorys dla banku.

Obecnie czekam na decyzję kredytową, którą powinnam mieć w przyszłym tygodniu. Jak na razie do kosztorysu nie było zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu sie porobiło. :o :o

Jak człowiek kilka dni nie zajrzy to się gubi w natłoku informacji :o :o .

 

Zastanawiam się jak długo jeszcze ten ekogroszek będzie tani - zapewne wtedy, gdy znaczna ilośc domów będzie wyposażona w piece na ekogroszek paliwo poszybuje w górę tak jak to było choćby z olejem... ale może rzeczywiście warto sie nad tym zastanowić

 

Droższy od gazu na pewno nie będzie.

Wiem to z zaufanych źródeł.

Są plany rozbudowy polskiej energetyki opartej min. ekogroszek. Wiąże się to z dużymi dotacjami z UE, co spowoduje duży rozwój tej branży. Będzie to opłacalne dla rolników, którzy będą zakładali plantacje roślin wysokoenergetycznych (głównie mokre łąki, tereny zalewowe, słabowykorzytywane rolniczo). Oprócz tego jest wiele ha państwowych terenów zalewowych, które mogą zostać wykorzystane do hodowli roślin, ale to już są decyzje ministerialne.

Ekogroszek itp ma być nawet tańszy ale ile z tego zostanie zrealizowane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zatrzymaliśmy się w miejscu z powodu projektów przyłączy wod-kan i el. Żyrardowska elektrownia zaproponowała nam termin 6-8 miesięcy na zrobienie projektu i kolejne 90 dni na wykonanie przyłącza. Zleciliśmy wykonanie projektu poza ZE. Ma to zająć z uzgodnieniami 1-2 miesiące. Projekt wod-kan pewnie jest już uzgadniany.

Poza tym umówiony wykonawca (nie mieliśmy jeszcze podpisanej umowy) zrezygnował i musimy szukać nowego.

Na domiar złego niemal nocujemy w pracy i nie mamy kiedy zająć się tym wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry! :D Ja na WZ czekałam rok i to nauczyło mnie cierpliwości. Przynajmniej tak mi się wydaje. A przechodziłam w tym czasie różne etapy: od zniecierpliwienia, przez "oklętą" złość, po płacz. Urzędniczka mówiła: "Trzeba czekać", a mnie sz... trafiał. A kiedy już miałam WZ i chciałam kupić projekt, okazało się, że jest on całkiem nowy i jeszcze w przygotowaniu i znów czekałam.Trochę już na tym świecie żyję i wiem, że wszystkiego się doczekamy, bowiem czas płynie nieubłaganie, dla nas również... Wszystko przejdzie... Tak mnie jakoś wzięło na refleksje... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że grono się znacznie powiększyło.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość i oczywiście pokora przed :D urzednikiem.

A tak naprawde uśmiecg działa cuda.

Wypis z KW po czarującym moim uśmiechu otrzymałem w dwa dni, a wypis z rejestru gruntu był :D na następny dzień. Osoba, która była przede mną usłyszała " zapraszam za tydzień".

Jutro składam wnioski kredytowe i zaczną się negocjacje.

Zobaczymy do ilu zejdą.

 

Osoby mające kredyt prosze o podzielenie się jakie mają warunki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...