Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

Witam cała grupę i gratuluje postępów. :D

Hanika...nie daj sie nabić w butelkę z tym pozwoleniem . W gminie mojej babeczki powiedziały ze tak na prawdę starostwo ma czas wydać pozwolenie w przeciągu m-ca. Te magiczne "65 dni" jest po to<oni tak twierdza > bo po upływie tego terminu płaca duze kary< za każdy dzień zwłoki jest 500zł>. Z reguły tak jest ze po 1,5 m-ca dopiero wyciągają papiery i zaczynają przeglądać. Mi babeczka doradziła napisać ze prosisz o termin m-ca i nawiedzać ich co jakiś czas i dopytywać :D

 

 

Ja sprobuję tej metody...zobaczymy...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 weeks później...
Mam od przedwczoraj - 8.07. :D :D :D Właśnie sie uprawomocnia. Tak więc moje budowanie staje się realne. W sierpniu, mam nadzieję, fundamenty. Czy 500 zł za wytyczenie budynku to dużo, mało, czy w sam raz?

 

Ja za wytyczenie budynku płaciłam 600 zł. I z tego co wiem, to jest to cena w normie. Bywa czasami taniej, czasami trochę drożej, ale ceny nie odbiegają od siebie jakoś drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Za półtora tygodnia nasze pozwolenie się uprawomocni i będzie można działać. A w tym czasie załatwiamy geodetę, koparkowego i kosztorys.

 

No brawo!! Gratulacje!! Strach się bać, co to teraz w Gdowie zacznie się dziać :lol: Teraz już nie ma uproś, trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty!! Bardzo się cieszę, że w końcu można wbić pierwszą łopatę :lol: :lol: :lol:

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Właśnie dowiedziałam się coś nowego- to my załatwiamy kołki do wytyczania? Myślałam że za te pieniądze to sprawa geodety. Jak wyglądają te kołki i ile ich potrzeba? ...

U mnie kołki oczywiście przywiózł geodeta, pewnie i tak wliczył sobie to w koszty ;), natomiast tu może chodzi o paliki i deski, tutaj raczej inwestor je przygotowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...