Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

Witam serdecznie!

Jesteśmy już po montażu drzwi zewnętrznych, mogę polecić zarówno producenta - firmę Ł&K (pojechaliśmy do nich obejrzeć drzwi aluminiowe na żywo i przesympatyczny Pan przez godzinę albo dłużej odpowiadał na wszystkie nasze pytania, po czym oprowadził nas po fabryce - akurat była sobota i zakład nie pracował) jak i przedstawiciela tej firmy z ul. Wręczyckiej (nie pamiętam nazwy, przy rondzie niedaleko kościoła) - równie sympatyczny Pan znosił nasze kilkukrotne wizyty i przeróżne pytania. Plus za to, ze jak nie znał odpowiedzi to dzwonił przy nas do producenta i dopytywał.

Drzwi bardzo ładnie wykonane, otwierają się bezproblemowo, ale mamy je dopiero miesiąc wiec trudno powiedzieć co będzie dalej.

 

Nie polecam za to galerii łazienek Jacek z Piotrkowa, obsługa niemiła, nieodpowiadają na maile, łaskę nam zrobili ze płytki nam sprzedali. No i zapomnieli wspomnieć, ze gres, który kupiliśmy, wymaga impregnacji - całe szczęście producent napisał to na opakowaniu. Żenada!

 

Nie polecam tez tak do końca firmy od pianek natryskowych z myszkowa, nie powiem prace wykonali na mój gust poprawnie, ale maja duży minus za nie ostrzeżenie nas, ze mamy sami sobie zabezpieczyć otynkowane ściany. Sciany do połowy wysokości do poprawki przez tynkarzy, bo są całe w kropki. Mamy dodatkowe nieprzewidziane koszty. Plus za naprawę reklamacji - zachlapali okna, po reklamacji przyjechali i umyli. Także ocana neutralna:)

 

Poszukuje plytkarza, układanie płytek na milimetrowa fugę, może ktoś polecić sprawdzonego?

 

Pozdrawiam

 

Witam,

polecam moich "płytkarzy" tzn. tych którzy kładli u mnie:)... ale co do milimetrowej fugi trzeba ich dopytać:)

691969506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

Witam,

 

Wiem jak ciężko i ile czasu zajmuje znalezienie sprawdzonej ekipy do budowy domu, dlatego postanowiłem zamieścić namiary na sprawdzonych fachowców (tylko osoby, które mogę polecić z czystym sumieniem), którzy prowadzili prace przy budowie mojego domu. Mam nadzieję, że komuś się one przydadzą:

 

PROJEKT INDYWIDUALNY

- KONTRAST TOMASZ WALIGÓRSKI, DEKABRYSTÓW 68/76, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 604 909 463

 

KIEROWNIK BUDOWY

- GRZEGORZ KOWALCZYK, UL. WASZYNGTONA 20 LOK. 14, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 605 742 300

 

BUDOWA DO STANU SUROWEGO OTWARTEGO

- ARTUR POWROŹNIK, UL. DĄBRÓWKI 28\32, 42-202 CZĘSTOCHOWA, TEL. 502 393 544

 

WIĘŹBA Z WIĄZARÓW PREFABRYKOWANYCH

- MT SYSTEM SP. Z.O.O, 42-283 BORONÓW, UL. CZĘSTOCHOWSKA 16, TEL. 34 311 10 97

 

DEKARZ

- MARIUSZ I EMIL GALA, TEL. 604 921 684, EMAIL: [email protected]

 

INSTALACJE CO I WOD-KAN

- SÓWKA ANDRZEJ UL. KRÓLEWSKA 23, 42-202 CZĘSTOCHOWA, TEL. 602-725-018

 

PRZYDOMOWA BIOLOGICZNA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW BIOROCK

ZAKUP – JAROSŁAW MISZTAL BIOTECHNIKA SP. Z O.O. TEL. 508-343-559

MONTAŻ – MICHAŁ NAPORA ZGK JANÓW SP. Z O.O. TEL. 695-33-44-69

 

SERWIS PIECA DE DIETRICH

- TOMASZ SYNOWIEC, UL. GAJOWA 3/5, 42-229 CZĘSTOCHOWA, TEL. 601 146 102, E-MAIL: [email protected]

 

ELEKTRYKA

- MIROSŁAW STANIK, 42-140 CYGANKA 5 A, TEL. 604 328 134

 

OCIEPLENIA I TYNKI ZEWNĘTRZNE

- ŁUKASZ ZASKÓRSKI TEL. 693-148-934

 

TYNKI WEWNĘTRZNE I WYLEWKI

- „TOMBUD” TOMASZ ROGACZ, LESZCZYNOWA 5, 42-262 NIERADA, TEL. 605 698 902

 

WYKOŃCZENIÓWKA (SUFITY PODWIESZANE, GIPSÓWKI, PŁYTKI, MALOWANIE. ECT.)

- DANIEL BERG UL. PODCHORĄŻYCH 36, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 793-161-944

- TOMASZ TARNOPOLSKI 781-368-637

 

OCIEPLENIE STROPODACHU CELULOZĄ

- DANPOL, ŁÓDŹ UL. KOLARSKA 131, TEL. 601-227-426

 

MEBLE NA WYMIAR

- JAN ŚLĘZAK TEL. 519-588-336

 

OGRÓD I KOSTKA BRUKOWA

- MATEUSZ RAJCZYK, 42-360 PORAJ, UL. MICKIEWICZA 25C, TEL. 505 811 380

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam,

 

Wiem jak ciężko i ile czasu zajmuje znalezienie sprawdzonej ekipy do budowy domu, dlatego postanowiłem zamieścić namiary na sprawdzonych fachowców (tylko osoby, które mogę polecić z czystym sumieniem), którzy prowadzili prace przy budowie mojego domu. Mam nadzieję, że komuś się one przydadzą:

 

PROJEKT INDYWIDUALNY

- KONTRAST TOMASZ WALIGÓRSKI, DEKABRYSTÓW 68/76, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 604 909 463

 

KIEROWNIK BUDOWY

- GRZEGORZ KOWALCZYK, UL. WASZYNGTONA 20 LOK. 14, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 605 742 300

 

BUDOWA DO STANU SUROWEGO OTWARTEGO

- ARTUR POWROŹNIK, UL. DĄBRÓWKI 28\32, 42-202 CZĘSTOCHOWA, TEL. 502 393 544

 

WIĘŹBA Z WIĄZARÓW PREFABRYKOWANYCH

- MT SYSTEM SP. Z.O.O, 42-283 BORONÓW, UL. CZĘSTOCHOWSKA 16, TEL. 34 311 10 97

 

DEKARZ

- MARIUSZ I EMIL GALA, TEL. 604 921 684, EMAIL: [email protected]

 

INSTALACJE CO I WOD-KAN

- SÓWKA ANDRZEJ UL. KRÓLEWSKA 23, 42-202 CZĘSTOCHOWA, TEL. 602-725-018

 

PRZYDOMOWA BIOLOGICZNA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW BIOROCK

ZAKUP – JAROSŁAW MISZTAL BIOTECHNIKA SP. Z O.O. TEL. 508-343-559

MONTAŻ – MICHAŁ NAPORA ZGK JANÓW SP. Z O.O. TEL. 695-33-44-69

 

SERWIS PIECA DE DIETRICH

- TOMASZ SYNOWIEC, UL. GAJOWA 3/5, 42-229 CZĘSTOCHOWA, TEL. 601 146 102, E-MAIL: [email protected]

 

ELEKTRYKA

- MIROSŁAW STANIK, 42-140 CYGANKA 5 A, TEL. 604 328 134

 

OCIEPLENIA I TYNKI ZEWNĘTRZNE

- ŁUKASZ ZASKÓRSKI TEL. 693-148-934

 

TYNKI WEWNĘTRZNE I WYLEWKI

- „TOMBUD” TOMASZ ROGACZ, LESZCZYNOWA 5, 42-262 NIERADA, TEL. 605 698 902

 

WYKOŃCZENIÓWKA (SUFITY PODWIESZANE, GIPSÓWKI, PŁYTKI, MALOWANIE. ECT.)

- DANIEL BERG UL. PODCHORĄŻYCH 36, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 793-161-944

- TOMASZ TARNOPOLSKI 781-368-637

 

OCIEPLENIE STROPODACHU CELULOZĄ

- DANPOL, ŁÓDŹ UL. KOLARSKA 131, TEL. 601-227-426

 

MEBLE NA WYMIAR

- JAN ŚLĘZAK TEL. 519-588-336

 

OGRÓD I KOSTKA BRUKOWA

- MATEUSZ RAJCZYK, 42-360 PORAJ, UL. MICKIEWICZA 25C, TEL. 505 811 380

 

 

Pozdrawiam

 

Piekna lista, dla kazdego cos dobrego. A ja szukam kogos kto opanuje studnie kopana do 4m, odwodnienia i kostke brukowa. Macie kogos do polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
  • 3 weeks później...

Ktoś w jednym z postow napisał o dopplerze. Potwierdzam, mam od nich brame i tragedia sie z nia dzieje. Cos zle zalozyli, naczekalem sie, ogolnie duzy -.

W drugim domu zakladalem brame od phu fenster i tych akurat polecam. Dobra obluga i na czas.

PS. Rowniez podbijam watek o kostce brukowej, ktos cos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

 

W przyszłym tygodniu zaczynam budowę w okolicy Częstochowy. Chciałem się dowiedzieć gdzie najlepiej kupować materiały? Jakie ceny materiałów wynegocjowaliście? Dzisiaj dostałem wycenę na materiały w jednej z hurtowni, powiedzcie czy ok. czy można wynegocjować lepsze ;-)

 

STAL:

6 - 2,90zł. kg.

12 - 2,45zł. kg.

 

Bloczki betonowe - 2zł szt.

Pustak POROTHERM Mega Max - 4,2zł szt.

Cegła pełna - 0.9zł szt.

Cement - 370zł. tona

 

Czekam na podpowiedzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Piekna lista, dla kazdego cos dobrego. A ja szukam kogos kto opanuje studnie kopana do 4m, odwodnienia i kostke brukowa. Macie kogos do polecenia ?

 

Zdecydowanie odradzam Firmę Remontowo Budowlaną "Wiśniewski" (hydraulik). Przy zleceniach za 20000 jest na drugi dzień ale o poprawkach i reklamacjach można zapomnieć. W dodatku jakość pozostawia dużo do życzenia. U mnie baterie zamontowane do góry nogami i według Pana Roberta, to jest zgodnie ze sztuką. Bardzo przestrzegam, wysokie ceny a jakość i obsługa bardzo słaba, a w dodatku kupa poprawek na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam Firmę Remontowo Budowlaną "Wiśniewski" (hydraulik). Przy zleceniach za 20000 jest na drugi dzień ale o poprawkach i reklamacjach można zapomnieć. W dodatku jakość pozostawia dużo do życzenia. U mnie baterie zamontowane do góry nogami i według Pana Roberta, to jest zgodnie ze sztuką. Bardzo przestrzegam, wysokie ceny a jakość i obsługa bardzo słaba, a w dodatku kupa poprawek na własny koszt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 weeks później...
To chyba bedzie jedyny wpis w tym roku na Grupa Czestochowa i okolice.

 

Może jednak nie jedyny :)

Ja jestem na bardzo wczesnym stadium jeśli chodzi o budowę.

Dopiero dobiłem targu z architektem, co do stawki i teraz rozglądam się za geodetą.

Macie kogoś sprawdzonego, kto się rozsądnie ceni ?

Dzisiaj wykonałem kilka telefonów i ceny map do celów projektowych zaczynają się od 800 pln.

 

Pytanie do bardziej doświadczonych.

Czy robiliście badania geologiczne gruntu ?

Mój architekt chciałby je mieć / zeby nie przewymiarować fundamentów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie jedyny :)

Ja jestem na bardzo wczesnym stadium jeśli chodzi o budowę.

Dopiero dobiłem targu z architektem, co do stawki i teraz rozglądam się za geodetą.

Macie kogoś sprawdzonego, kto się rozsądnie ceni ?

Dzisiaj wykonałem kilka telefonów i ceny map do celów projektowych zaczynają się od 800 pln.

 

Pytanie do bardziej doświadczonych.

Czy robiliście badania geologiczne gruntu ?

Mój architekt chciałby je mieć / zeby nie przewymiarować fundamentów.

Pozdrawiam.

 

Geodeta godny zaufania i polecenia to Pan Łukasz Wójcik tel. 48 602 576 616. Tyczyl moj budynek i zamykal budowe. Ja pare lat temu placilem 600-700PLN, wszystkie formalnosci w cenie. Jeden z tych fachowcow, co nie przegania klienta, bo ma malo czasu. 800pln na dzien dzisiejszy to calkiem realna cena, ale za tyczenie budynku lub inwentaryzacje powykonawcza, niezbedna do odbioru technicznego budynku. Zadzwon do Pana Lukasza, zapytaj.

 

Badan geologicznych nie robilem. W gotowych projektach stosuje sie typowe warunki gruntowe. I taki projekt jest wazny. Jezeli grunt jest inny, to podczas wykopu decyduje kierownik, czy nalezy przewymiarowac lawy czy nie. U mnie wykonawca zrobil reczny wykop 60cmx60cm, sprawdzil podloze, powiedzial ze bedzie ok. Przy kopaniu fundamentow nie bylo juz niespodzianek. Pamietaj zeby kierownik byl na budowie przy wykopie i zeby zostawil wpis w dzienniku.

 

Twoj architekt asekuruje sie za Twoje pieniadze. Nic w tym niemoralnego czy zlego, ale uwazam ze na taki maly budynek jak dom to zbyteczny wydatek.

Mozesz rowniez zrobic maly wywiad srodowiskowy. Moze w sasiedztwie trwa jakas budowa, albo kopia pod jakies instalacje. Jaka byla historia Twojej dzialki ? Pole ? Czy moze to jest jakis nasyp ? Jak z poziomem wod gruntowych ? Jakies rowy melioracyjne, studnie na sasiednich dzialkach ? itd ? Mozna tez popytac sasiadow. Jest pretekst do zawarcia pierwszych znajomosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuję sprawdzonej ekipy do wykończenia i ocieplenia poddasza: 2 warstwy wełny, montaż stelaży, paroizolacja, monstaż płyt g-k, gipsowanie

 

Będę wdzięczny za pewne namiary.

 

Niewdzieczny temat. zasadniczo jak ktos sie zna na gipsowaniu/malowaniu, to mu slabo idzie z kontrukcjami/stelazami. Niestety, fachowcow od stelazy i plytowania jest jak na lekarstwo. Nawet ekipy z wieloletnim doswiadczeniem, popelniaja wciaz te same bledy. Efekt to popekane sufity i skosy. Ja stelaz zrobilem sam. Upychanie welny i czesc plytowania zostawilem fachowcom, a i tak bylo od groma poprawek. Polecam, przeczytaj sobie poradnik wykonawcy Rigipsa lub innego producenta systemu zabudowy. Przynajmniej bedziesz w stanie wylapac bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta godny zaufania i polecenia to Pan Łukasz Wójcik

Dzięki za ten namiar. Przedzwonię.

 

Co do badań geologicznych, też podchodzę do tego sceptycznie.

Działka jest płaska, na górce, bez rowów i innych przeszkód terenowych.

Stąd też moje wątpliwości i będę raczej chciał architekta odwieźć od tych badań.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam po dłuższej nieobecności :-) Prosba o namiary na sprawdzonego stolarza do drzwi wewnętrznych.Dajcie znać jeśli takowego znacie.U mnie pan murarz porobił dośc niewymiarowe otwory drzwiowe,więc''gotowce''z fabryki raczej nie będą wchodzić w grę.Pozdrawiam,Adi.

 

Dobrze sie zastanow. Drzwi zewnetrzne na wymiar u stolarza sa sporo drozsze, a te z 'fabryki' maja regulowane oscieznice. Ja drzwi bralem od rewolkbis.pl na Sw rocha oraz Drzwiewa na Krakowskiej. Milo wspominam tych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...