Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

Witam,

 

Czy mogłabyś mi podac namiary na tego murarza, ale to jest firma budowlana, która ma murarza czy poprostu gość ma swoją firmę murarską i muruje? Mój mail [email protected]

 

Pozdrawiam

 

Pan Artur ma swoja firme, ale jest rowniez majstrem i pracuje fizycznie na budowie. Ponadto pilnuje by ekipa nie spala, nie chlala i nie przeklinala , co bardzo cenili sobie moi przyszli sasiedzi. P. Artur wykonuje wszelkie prace murarskie, konstrukcyjne ( zbrojenia), fundamenty, tynki, etc. Tam gdzie sie sypie cement i leje beton tam mozna zatrudnic p. Artura. Do innych prac jak np. dach, podnajmuje zaprzyjaznione ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam problem. Zalaliśmy podłogę na podsypce w domu i podczas rozbierania szałunków ze stropu deski spadły na podłogę, a ta pękła i zapadła się w miejscu wykuszu. Sprawdzaliśmy z mężem w pozostałych miejscach budynku i okazało się że podłoga jest głucha przy ścianach budynku. Nie wiemy co robić, czy skuć ten beton dosypać piachu ubić jeszcze raz i zalać ponownie czy da się to jakoś załatwić bez kucia całej podłogi w budynku. Doradźcie coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Zalaliśmy podłogę na podsypce w domu i podczas rozbierania szałunków ze stropu deski spadły na podłogę, a ta pękła i zapadła się w miejscu wykuszu. Sprawdzaliśmy z mężem w pozostałych miejscach budynku i okazało się że podłoga jest głucha przy ścianach budynku. Nie wiemy co robić, czy skuć ten beton dosypać piachu ubić jeszcze raz i zalać ponownie czy da się to jakoś załatwić bez kucia całej podłogi w budynku. Doradźcie coś.

 

Klaudia, opisz dokladnie jak robiliscie fundamenty. Czy wybieraliscie cala czarna ziemie pod domem ? Jaki macie grunt - gliniasty,piaszczysty, laki, a moze jakies nasypy ? Czym zasypywaliscie i jak ubijaliscie zasypke ? Od tego co jest tam pod spodem zalezy co dalej robic. Jezeli masz ziemie organiczna to kleska - watpie czy jest metoda inna niz zerwanie chudziaka wybranie ziemi i zasypanie ponownie. Jezeli byl piach ale nie ubity, to moze jakas injekcja ( nie wiem jak to kosztuje). A jak mury, jakies pekniecia moze ? Ile cm to sie zapadlo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty robiliśmy pod częścią mieszkalną budynku w wykopach o szerokości 60cm i głębokości 1m. Piwnica była wykopana na 2,3m i były zaszalowane elementy na ławę. Zbrojenie było wykonane z drutu Fi 16 w tradycyjny sposób, czyli belki zbrojeniowe z strzemionkami. Zalewane były betonem B20, 40cm wysoko około, bo nie pamiętam dokładnie. Potem wyciągaliśmy mury z ziemi betonitami ponad 1m nad poziom gruntu. W wewnętrznej części fundamentów humus został usunięty i sypaliśmy piach. Piachu do środka weszło ok 60t. Zrobiliśmy błąd, ponieważ nie wiedzieliśmy że można ciągnąć mury i nie zalewać chudziaka. Tego piachu było dużo a my ubiliśmy go na sam koniec-to był najważniejszy błąd. Budynek stoi na suchym gruncie raczej gliniastym, choć na poziomie 2,3 jest już skała. Ja wiem dlaczego tak się stało, bo nie ubijaliśmy piachu warstwami! To nasz błąd, ale nie wiemy teraz co zrobić. Są wymurowane ściany zewnętrzne na ławach, ale stoją już dwie ścianki w środku na chudziaku, które nie mają fundamentów. Do jednej z nich przylegają schody na poddasze. Na murach ani zewnętrznych i wewnętrznych nie ma żadnych pęknięć narazie! Boję się o te ścianki działowe które już stoją. Jak Pan myśli co zrobić? Myślałam czy dało by rade zrobić dziury przy murach i dosypywać piachu i ubijać, ale nie wiem czy nie lepiej skuć to wszystko. Tylko co wtedy z tymi ściankami wewnątrz? Proszę o radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że współczuje ale niestety ja bym rwał wszystko wybrał piach i warstwami zagęścił. Nie wiem kiedy planujesz się wprowadzać bo jeśli za rok czy dwa to możesz ponacinać chudziak i zobaczyć po zimie czy faktycznie będą jakieś ruchy (zapadnięcia krzywizny)

 

Ja miałem chudziak robiony w ubiegłym roku (grudzień 2010r) w piwnicach lecz zostawiliśmy jeszcze garaż ale wszystko było zagęszczane etapami w tym roku (październik 2011r) robiliśmy przyłącze i kanalizacje szła właśnie przez garaż chłopaki wybrali ziemie zrobili odpływ i ładnie zasypali (mieli mówione że mają nie zasypywać) (odcinek 2m długi 1m szeroki i głębokość 160cm ) zagęściliśmy to dość mocno w listopadzie (w między czasie na to padało itp.) a chudziaka robiliśmy 3 tygodnie temu i coś mnie podkusiło żeby przywieź zagęszczarkę okazało się że po 1h zagęszczania całej powierzchni garażu (razem 36m2) w tym miejscu co szła rura siadło jeszcze 10cm

 

akurat u mnie chyba nie powinno być problemów bo jest to tylko kawałek i do tego wylewki właściwej poszło 15cm lecz pokazuje co może się stać lecz oczywiście nie musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chyba bym rwal. Lepiej teraz niz pozniej. U mnie wszedl dobry metr piasku ( Listopad 2010), zageszczany na sam koniec ( nie warstwami ) , piach byl tak mokry, ze wyciskalo wode i chlapalo przy ubijaniu. Tak przelezalo cala zime i na wiosne byl wylany chudziak. W pazdzierniku 2011 dogrzebywalem sie do podejscia kanalizacyjnego w chudziaku i beton mocno siedzial na piachu ( taki twardy i zbity). Moze zima zrobila swoje, zmarzlo, podnioslo sie i opadlo. Slyszalem ze znaczenie ma tez czym sie zasypuje, ponoc piach piachowi nie rowny

 

KLaudia,

 

Kiedy zalewaliscie chudziaka, zaraz po zasypaniu fundamentow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy na budowę przepustu drogowego w Korwinowie, zakres prac: przepust drogowy przez rów, szerokość 5m, zrobienie podsypki , ułożenie rur Q 40 na 5metrach, murki oporowe, zasypanie żwirem, możecie kogoś podesłać ewentualnie wiecie jakie mogą być koszty takiego czegoś, projekt i uzgodnienia mam - maloszyce1@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...