Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

JBL, pisałeś, że byłeś zadowolony ze swych tynków. Może podasz mi namiary na tych tynkarzy z Panek? Ekipa do tynków zwykłych pilnie potrzebna.

A co Ci się dzieje z tym kotłem, że go tak co rano pilnujesz? Jesteś zadowolony z żeliwnego kotła. Sami nie wiemy jaki piec maMY KUPIĆ, JEŚLI CHODZI O ŻELIWNE ZASTANawialiśmy się nad Lingiem Kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Telefon poszedł naPW.

Co do kotła, to na początku sprawdzałem go co kilka godzin. Wystarczyłoby żeby wybiło korek ( co się raz zdarzyło ), lub jakiś ciekawski dowcipniś i piec gaśnie.

A przy takich mrozach jakie były to mogiła. W budynku miałem podczas rozpalania -5 stopni. Dzisiaj nagrzało się do 14 i w końcu mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz już problem z kotłem z głowy. Oj, my też naoglądaliśmy się kotłów, w ciągu miesiąca musimy coś kupić. Przyznam, że Kielara oglądaliśmy w Cz-wie, bardziej jednak spodobał nam się Ling Combi, bo ma on płaszcz wodny na dole, tam gdzie retorta. Kielar tego nie ma, więc ma trochę mniejszą sprawność. Potem wahaliśmy się nad zwykłym Lingiem, Żywcem i Sasem. Wybierzemy raczej tego Sasa, bo mamy możliwość go kupić z 7% VAT. Tym bardziej, że w przyszłości chcemy kupić do niego palnik na owies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was czytam często a nic nie piszę bo nie ma o czym, no chyba żeby sie pochwalić jakich to mamy "zmyślnych" urzędników w zakładzie energetyki z Częstochowie. Wyobraźcie sobie ze oni chcą od nas dokumenty do sporządzenia umowy na założenie prądu ( do tej umowy co to ją mamy już od 4 lat...hahaha). Ja nie rozumiem jak można być tak niefrasobliwym i nierzetelnym i jeszcze dzwonić do mnie i pytać na jakiej podstawie dostałam pozwolenie na budowę... przecież to już bezczelność aby być takim do bani urzędnikem. Ja jak czegoś nie wiem , nie jestem pewna to próbuję to wyjaśnić a nie wprawiać w osłupienie poważnych ludzi!!!!

No ale myślę że przez prezesa zakładu energetyki, który po mojej interwencji na pewno ustawił niogrzecznych urzędników do pionu dostanę wreszcie warunki do podłączenia prądu do budowy.

Na pewno od wiosny zaczniemy działać na budowie!! Ale jestem optymistką co nie ... ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rena, gdybyś nie była optymistką, pewnie byś nigdy nie zaczęła budować jak reszta budujących. Napisz na jakim etapie zakończyliście budowę i co będziecie robić na wiosnę. My planujemy tynki i wszelkie instalacje oraz wykończenie piwnicy na gotowo tz. płytki i panele ścienne wszędzie gdzie się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Proszę pomóżcie.

Jestem po wstępnych rozmowach z potencjalnym wykonawcą stanu surowego zamkniętego. Pan wycenił robociznę na 35 000zł. Dom ma powierzchnię 140 m-parter+ poddasze użytkowe. Dom byłby kryty gontem. Czy to dużo?

Podobno jest solidny i wygląda na bardzo dokładnego. Ale to chyba drogo. Może macie kogoś sprawdzonego w niższej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jasne, Juras. Podaję namiary, gdybyś się nie mógł dodzwonić, to Ci jutro spiszę kilka numerów do firmy z ich samochodu. Powiedz, że dała Ci numer Anka Węgrzyn z Mysłowa - 0602367078. Myślę, że się ekipa nie obrazi, że podaję numer na forum publicznym. W sumie chłopaki nie mają się czego wstydzić :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka nawet się nie wysilaj ze spisywaniem numerów, bo jedynym właściwym jest ten , który już podałaś :). Wszystko trzyma krótko pan Antoni i jego trzeba molestować ( tzn rozmawiać ).

 

Tak btw ciężkie zdziwienie zaliczyliśmy w piątek. Od środy brukowano nam podjazd i chodnik. We czwartek wieczorem żona sprowadziła jakiegoś magika od tzw zieleni, bo otoczenie domu to jedna olbrzymia góra gruzu i błotko. W piątek po południu teren wyrównany i bez hałdki. Pomyślałem sobie, że sprawny facet, z błędu wyprowadzili mnie płytkarze. Przyjechał pan Wrona ( z ekipą ) i posprzatali ( a z budowy wynieśli się w listopadzie ).

 

Moze ktoś zna kogoś dobrego od zieleni, bo człowiek z Libidzy miał oddzwonić we czwartek i chyba mu się telefon zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...