Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

Magda, chwilowo miałam awarię komputera, więc nie odpisywałam. Teraz już jestem. Magda, pan Wrona, jako, że do nas ekipa miała daleko, powiedział nam za tynki 17 zł z materiałem (zacierane piaskiem kwarcowym), normalnie bierze 16 zł. Tynki są przepiękne. Nie wiem jednak ile woła od murowania ścian. Pytaj JBL, jemu chyba stawiał dom od podstaw.

Widziałam jednak budynek o okrągłych ścianach, z mnóstwem podciągów i stwierdzam, że chłopcy świetnie dali sobie radę.

Ekipa bardzo solidna, żadnych spóżnień, bumelek, alkoholu. Pilnuje i pracuje z chłopakami syn szefa. Nawet na zakończenie prac nie chcieli wódki.

Pisz, co Ci pan Wrona powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cześć. ja już wybudowałem w 2004r. jeśli z takich lub innych wzgledów nie zaakceptujesz wyceny na którą czekasz mogę podać namiary na ekipę która budowała u mnie. życzę przyjemnej budowy.cześć

 

Czesc, jeżeli jesteś zadowolony ze swojego domku, to chętnie poproszę o namiary. A w której dzielnicy sie wybudowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, a jaki to dach tzn. dwuspadowy czy wielospadowy? Będzie deskowanie czy tylko łaty i folia? Z czego pokrycie? Jaki duży dom? To wszystko weż pod uwagę. Nam np. w ubiegłym roku za położenie więźby i dachówki cementowej na dachu liczono 31 zł za m2. Oczywiście bez żadnych obróbek, rynien. Po prostu goła połać dachu a dach dwuspadowy z lukarną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :D

a co myślicie o silikatach duzo się o nich naczytałam i same superlatywy ale sama nie wiem czy ktos z was może wybudował sobie domeczek z takich materiałów :wink:

Ja ostanio rozmawiałam z ekipa budowlana i powiedzieli mi, że oni najczęściej budują z maxa, że podobno najtańszy no i dość szybko się z niego buduje :lol:

a ja już sama nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, nie wiedziałam, że p. Wrona robi także dachy. Fakt, drogo. Decyzję musicie podjąć sami. My zdecydowaliśmy się na nich, bo pracowali u kilku osób z forum i każdy ich chwalił. I rzeczywiście robota porządna, ekipa też. Pozostaje właśnie tylko kwestia ceny, a oni są dosyć drodzy.

Jeśli chodzi o VAT na usługi (tak mamy z materiałami do c.o.) do ceny netto dolicza się 7% VAT jeśli materiały kupuje się na wykonawcę (czyli jeśli wszystko jest legalne, wykonawca ma zarejestrowaną firmę). Jeśli kupujesz materiały na siebie, bądź robi wykonawca, który ma niezarejestrowaną firmę, zapłacisz 22 % VAT. Mam nadzieję, że zrozumiałaś co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie, że są już "doświadczeni budowlańcy" z tych materiałów :D

napewno będę pytać :wink:

tyle kłębi się w mojej głowie, że ma chyba kształ kwadracika :o

a co do urzędników to niestety, znajomi złozyli wniosek 14.09.2005 pozwolenie dostali ok 20.12.2005 :evil:

także muszę się uzbroić w cierpliwość :x

co nie przeszkodzi mi czerpać od was jak najwięcej informacji

pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...