Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniu i jak się budowało z tych silikatów?

Nie narzekali budowlańcy ? :evil:

Ja w dalszym ciągu zastanawiam sie nad materiałem za silikatem przemawia solidność tych bloczków no i zdrowe ściany :lol:

nie wiem jednak jak to wygląda cenowo bo gdzie zajrzę tam inaczej :evil:

i może skonczy się na budowie z maxa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL, pojawiłeś się wreszcie. My też mamy radiówkę, ale w sumie chodzi całkiem, całkiem. No chyba, że pada albo sypie mocniej śnieg. Fajnie, że już mieszkacie. Szkoda, że nie pamiętasz ceny wylewek. Stoimy przed dylematem czy robić je samodzielnie czy barć firmę z miksokretem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylala, domek murował moj własny mąż. W sumie murował to za dużo powiedziane, stawiał ściany na klej. To był jego pierwszy raz w życiu i poszło mu super. Nigdy wcześniej nic nie murował. A obecnie to stary budowlaniec z niego. Kładzie płytki, sam coś tam sobie tynkuje, robi wylewki.

Hmmm, silka ciężka jest, to fakt - 21 kg waży jeden bloczek. Nie narzekał, bo bloczki super równe i ściany szybko stawiał. Jedyną wadą wada, zalet mnóstwo - idealne wymiary, gładkie, bardzo twarde, ścian nikt nie przykrywał przed deszczem. Tylko, wiadomo, ocieplić trzeba, bo bloczki zimne. Za to super chłodek w upalne dni a po upalnych dniach, gdy na dworze już zimno, w domu nagrzane, ciepło. Jednym słowem, gdybyśmy budowali jeszcze raz, na pewno byłaby to silka.

Gdybyś miała ochotę poczytać, w Dziennikach budowy" jest i nasz dziennik: "Bolero Ani i Grzegorza. Jest tam kilka fotek. Jeśli mieszkacie w pobliżu Cz-wy a zdecydujecie się na domek z silikatów, oczywiście możecie zajrzeć na naszą budowę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :D

a co myślicie o silikatach duzo się o nich naczytałam i same superlatywy ale sama nie wiem czy ktos z was może wybudował sobie domeczek z takich materiałów :wink:

Ja ostanio rozmawiałam z ekipa budowlana i powiedzieli mi, że oni najczęściej budują z maxa, że podobno najtańszy no i dość szybko się z niego buduje :lol:

a ja już sama nie wiem :roll:

Ja również budowałem z silikatów, tyle że z Ludyni. Murarze nie narzekali, może tylko na to że bardzo odciągają wodę, dlatego lepiej stawiać na zaprawie cementowo-wapiennej niż cementowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, nazwanie mojej budowy domeczkiem to za dużo powiedziane. Mamy zrobione dopiero instalacje i tynki. Przed nami wylewki, ocieplenie i dopiero będzie można myśleć o podłogach i zamieszkaniu. Wprowadzić się planujemy dopiero w przyszłym roku, w tym zagospodarujemy piwnicę. Ale oczywiście zapraszamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, nie za dużo domek jest , jest to o co chodzi :D

a to, ze wprowadzacie się w przyszłym roku nic nie zmienia :wink:

napweno dobrze o was świadczy, że jestescie rozsądni bo jak wszyscy wiemy domek musi troche "poleżakować" :)

Będę sobie poczytywać o wszych postępach bo ja jeszcze w proszku ciągle czekam :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...