Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Magda, projekt pooglądałam i widzę tam dwa pomieszczenia gospodarcze. Domyślam się, że kotłownia będzie w tym większym. A to mniejsze masz już jakoś zaplanowane? Może tam pralnia? Już dzisiaj Ci powiem, że z pralnią w kotłowni to nie najlepszy pomysł. Po umyciu płytek mopem w kotłowni woda była czarna jak smoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny, ale... No właśnie, ja lubię się do czegoś doczepić :wink: . Ten rozłożysty dach pożre dużą część Waszego budżetu a pod tym drogim dachem tylko dwa niewielkie pokoiki. Ten dach ma oczywiście swój urok. Podejrzewam, że właśnie dla niego wybraliście ten domek. Skoro on taki drogi to może ciut powiększyć te pokoiki pod nim, podwyższając troszkę ścianę kolankową i wydłużając nieznacznie okap? Za to na parterze nie ma się do czego doczepić, domek niewielki, ale bardzo funkcjonalny. Oczywiście wszystko zależy od wielkości Waszej rodziny (macie dzieci?). Kupiliście już projekt i macie ekipę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, jeszcze zapytam - miałaś okazję zobaczyć Twój domek w rzeczywistości? Fajna rzecz, my taką szansę mieliśmy, gdy wybraliśmy projekt. Dzięki obglądnięciu domu od środka wiedzieliśmy wcześniej co chcemy zmienić. A na forum buduje ktoś Wasz domek? Ja po dwóch latach przebywania na forum znalazłam trzy osoby budujące mój domek. Niestety ja byłam pierwsza, więc nie mogłam liczyć na rady innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Jezeli dobrze patrze to Myslow kolo Kozieglow ?? tak, wlasnie szukam jakies przyzwoitej firmy w tym rejonie , bede ropoczynal w przyszlm sezonie i juz teraz chcialem sparwdzic kilku wykonawcow.

Na sam poczatek oczywscie poszukuje betoniarni z pompa itd... z racji z pochodze z Sosnowca nie mam praktycznie zadnych namiarow na cos takiego w rejonie Myszkow-Kozieglow. Zatem bede wdzieczny za wszelkie info.

 

pozdr. Zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bardzo delikatnie zasypywałem zasobnik 4 workami ekogroszku. Worki były czyściutkie-bielutkie, no i po wyjściu z kotłowni wszystko niby fajnie, tylko włosy mi się zrobiły takie jakieś sztywne.

Dochodzi jeszcze okresowe czyszczenie pieca. Magda, piec na ekogroszek powinien być zdecydowanie odizolowany od reszty domu. Dochodzi jeszcze hałas. Piec u nas słychać ( w nocy) w sypialni na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zender, to właśnie ten Mysłów niedaleko Koziegłów. A gdzie będziesz budował, może będziemy niedalekimi sąsiadami. Jeśli tak, to oczywiście służę pomocą.

Jeśli chodzi o betoniarnię - polecam firmę Polak z Myszkowa. Solidni, bardzo punktualni, ceny najlepsze w okolicach (bez Vatu też się kupi). Oprócz betonu (bardzo mocnego) mają w asortymencie bloczki fundamentowe. Jeśli byś czegoś chciał się dowiedzieć - wal śmiało. Tylko napisz gdzie budujesz, bo już pożera mnie ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zender, u nas bardzo dużo ludzi z Sosnowca wykupuje stare domy. Mam już dwóch sąsiadów z Sosnowca.

 

Witam

No coz wynika chyba to z tego ze te rejony sa dosc spokojne i przyjazne. Moja cala rodzina z tamtad sie wywodzi tak ze w sumie wraca doslownie i przenosni na ojcowizne :-)

 

Napeno bedziemy mieli okazji sie poznac poniewaz zamirzam zrobic w lipcu mala rundke w celu pozyskania info. na temat hurtowni budowlany oraz wykonawcow tym rejonie.

pzodr.

pozdr. Zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jednak po kolejnych namyslach bedziemy miec kociolek na gaz. :)

 

Aniu mamy synka 20 miesiecznego, ekipe tez już mamy, która wchodzi w sierpniu, a projekt kupiliśmy we wrześniu zeszlego roku. Na forum jest dużo osób budujących ten domek, więc porady też są, niestety niewidzialam na żywo mojego domku, ale gdzieś podobno w Polsce już taki jeden stoi, na moje nieszczescie większosc posiadaczy tego projektu zaczyna budowe dopiero teraz :cry: .

Wczoraj ekipa postawila nam ogrodzenie, i teraz można działac, ale sie zacznie!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, zobaczyć własny domek u kogoś innego to fajna rzecz. Szkoda, że wszyscy dopiero mają w planach budowę tego domku - nowe projekty mają właśnie ten minus. Ale co tam, będziesz pierwsza i będziesz mogła poradzić coś innym. Tak mam z moim projektem, na forum wybudowaliśmy ten dom jako pierwsi.

To Ty też masz męską większość w domu :wink: . Ja mam dwóch synów - 7 i 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...