Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz więc szansę kupić jeszcze kawałek ziemi, zawsze można ją kiedyś sprzedać i na niej zarobić. Działki przecież coraz droższe.

 

Raczej dla siebie bym zostawil :-) a dzis jak jechalem na dzialke to z gorki w Koclinie pieknie prezentuje sie wasz domke :-) widac idealnie cala sciane frontowa :-) i dach.

 

pozdr. Zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieczęsto jeżdzę drogą od Koclina, więc nie zwróciłam uwagi na naszą chałupkę, prawdę mówiąc.

Konrad, ale się dzisiaj uśmiałam z plotek krążących o Tobie :lol: :lol: :lol: :wink: . U nas we wsi wielu mogłoby pisać powieści fantastyczne :lol: .

Ps. Zauważyłam, że reszta forumowiczów nas opuściła. Może czas założyć grupę ludzi budujących w powiecie myszkowskim :wink: ? Ciekawe czy jest ktoś jeszcze na forum z tych okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieczęsto jeżdzę drogą od Koclina, więc nie zwróciłam uwagi na naszą chałupkę, prawdę mówiąc.

Konrad, ale się dzisiaj uśmiałam z plotek krążących o Tobie :lol: :lol: :lol: :wink: . U nas we wsi wielu mogłoby pisać powieści fantastyczne :lol: .

Ps. Zauważyłam, że reszta forumowiczów nas opuściła. Może czas założyć grupę ludzi budujących w powiecie myszkowskim :wink: ? Ciekawe czy jest ktoś jeszcze na forum z tych okolic.

 

Spokojnie reszta jest na urlopach jak wroca to napewno zaczna cos pisac :D taka mam nadzieje. No widzisz i to mnie cieszy im wiecej plotek tym lepiej generlanie nie lubie sie chwalic ze pracuje na morzu tak ze zatrzymajcie ta wiadomosc dla siebie :-)

 

Ale powiem wa ze sasiadke z naprzeciwka to mam super kobieta pomaga jak moze a to skladziuku na przechowanie desek uzyczy a to lopaty pozyczy wiadro z woda przyniesie aby sobie narzedzia umyc. Powli koncze juz moja walke z mostkiem. Polak dzis przyjechal z betonem troszke mi sie w jednym miescu mostek wygjol ale trudno i tak bedzie obsypany ziemia i oblozony docelowo kamieniem tak ze nie ma znaczenia.

 

pozdr

Zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja już po urlopie na szczęście nam pogada dopisała. Anka powiedz po ile u Ciebie we wsi są działki? Ja mam do sprzedania działkę w Choroniu/koło Poraja (na wprost remizy) prawie 2000 m.kw. i cenię 18zł za 1 m.kw. Ciekawe czy będzie ktoś chętny.

Teraz szukam elektryka do instalacji wewnątrz budynku - jakie u was ceny od punktu?

Szukam też ekipy od tynków maszynowych. Od tynku ręcznego mam firmę za 7-8 zł za 1 m.kw. - jak nie znajdę firmy od tynków maszynowych to zatrudnię tych co juz mam tylko najpierw instalacja elektryczna.

Przed nami jeszcze zalewanie tarasu i schodów na taras, mąż kończy kominy.

Oglądałam parę dni temy blachę dachówkową we Wrzosowej i tam jest blacha kolor grafit/czarny lub zielony za 25,00 zł za 1 m.kw. - ciekawe jak ceny się kształtują w innych miejscach. Wprawdzie sprawdzam teraz ceny ale dach docelowo będziemy robić w następnym roku razem z oknami dachowymi i gdy już będę miała instalację elektryczną i tynki na dole i zamknę dół oknami.

A tak apropo okien: gdzie znajdę ładne okna PCV i tanie i gdzie znajdę ładne drzwi wejściowe i bramę garażową? Szukam okiem i reszty w kolorze mahoniowym. Ostatnio od kilku lat nie wiem gdzie czego szukać w okolicach Poraja. Pomóżcie.

Viperka odezwij się, będziemy prawie sąsiadkami.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lublińca od nas jednak straszny kawał drogi. Rena w Myszkowie za Urzędem Skarbowym jest producent okien, prawie naprzeciwko skarbowego jest skład budowlany Felix. Tam też mają spory wybór.

Co do cen za punk elektryczny - nie mam pojęcia, bo materiały typu kable poszły ostatni w górę. Za nasz dom elektryk powiedział 4 tys. zł, u znajomej inny elektryk skasował 40 zł za punkt.

Gdzieś tu na naszym forum były namiary do Tomka Rogacza. Robi tynki z agregatu" gipsowe i zwykłe. O cenę musiałabyś się zapytać jego, u nas robił wylewki. Mimo, że na ekipę musieliśmy długo czekać, co strasznie mnie wkurzało, wylewki zrobili chłopcy super, więc serdecznie polecam.

A skąd ta Viperka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znalazłam namiary do T. Rogacza od wylewek i tynków - 0605698902. Drugi namiar do gościa od drzwi:

Rafał Różycki - 0343547112, tel. kom. 0695423240. Facet mieszka w Przyrowie, robi drzwi, schody, balustrady, kładzie parkiety i panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i powoli konczy mi sie urlop i bede musial jechac do pracy, ale ekpie juz sobie wybralem niedlugo(najpozniej przyszly tydzien) podpisze umowe :-)

 

Po konsultacjach odzucilismy my p.Wrone ze wzgledu na nie kompletna oferte i jeszcze kilku innych powodow.

 

Wlasnie odkrylem ze nie ma znaczenia kiedy bede robil fundamenty bo po tych opadach deszczu umnie i tak woda gruntowa jest na poziomie 30cm heheh

 

pozdr.Zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygrała nasza lokalna ekipa :D . W sumie dobrze, bo będą mieć blisko do pracy. Czyli w przyszłym roku będziemy podziwiać Twój domek w całej okazałości :D .

Z tą wodą na działce to... nie obejdzie się bez drenażu przed kopaniem fundamentów.

Z naszych planów co do wkopania szamba też nic nie wyszło, bo w niedzielę padał deszcz a we wtorek facet wyjechał na wczasy. Czekamy aż wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygrała nasza lokalna ekipa :D . W sumie dobrze, bo będą mieć blisko do pracy. Czyli w przyszłym roku będziemy podziwiać Twój domek w całej okazałości :D .

Z tą wodą na działce to... nie obejdzie się bez drenażu przed kopaniem fundamentów.

Z naszych planów co do wkopania szamba też nic nie wyszło, bo w niedzielę padał deszcz a we wtorek facet wyjechał na wczasy. Czekamy aż wróci.

 

Witam

W przyszlym roku to raczje tylko stan surowy a do podziwiania to jeszcze troche wody uplynie w rzece ( to tak apropo wody :-)))

 

Zastanawiam sie gdzie moge Toja (czyt. WC przenosny wyporzyczyc na czasu budowy)

 

A jutro tzn w niedziele jade na grzybki do lasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w naszych lasach w tym roku wysyp grzybów potężny. Niestety na grzybach zupełnie się nie znam, odróżniam tylko muchomory :oops: a nie chcę otruć rodziny. Po pieczarki chodzę do sklepu :roll: .

Konrad, kibelek na czas budowy zbij sobie z desek. Mała beczka pod spodem i gotowe :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w naszych lasach w tym roku wysyp grzybów potężny. Niestety na grzybach zupełnie się nie znam, odróżniam tylko muchomory :oops: a nie chcę otruć rodziny. Po pieczarki chodzę do sklepu :roll: .

Konrad, kibelek na czas budowy zbij sobie z desek. Mała beczka pod spodem i gotowe :D .

 

 

A ja torche grzybow zebralem :-) juz sie slusza :-)) Dzis jade podpisac umowe z firma.

 

Zobaczymy jak to bedzie z kasa w 2007 w najgorszym przypadku bedzie kredycik trzeba wziasc. Na PC kredyt daja na 3% w BOS banku.

 

Mysile ze taki kredyt na PC objol by to caly sytem CO (lacznie z podlogowka) i przygotwania CWU.

 

pozdr Zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rena - wybraliśmy okna Veka - 5 komorowe. Za 19 okien złoty dąb (w tym 4 balkonowe) policzono nam w Lublińcu 11 tys. Myślę, że warte są polecenia.

 

A mozna zobaczyc owe okna na jakies fotce, umnie bedzie 26 okien w tym 10 balkonowych

 

Przewaznie ludzie mnie strasza ze niby cena za okna to bedzie rzedu 50 tys !!! cos ciezko mi w to uwierzyc gdzy przegladajac cennik "Urzedowskiego" bez zadnych rabatow za drewniane okna wyszlo mi 40 tys.

 

pzodr.Zender

ps. bede wdzieczny za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cię nie straszę, bo wiem, że chcesz kupić drewniane. A nie wiem jak to z nimi jest. Wiem tylko, że za szprosy w oknach plastikowych płaciłam 20 zł od pola. Okno ma mniej więcej 6-8 pół czyli dopłaca się około 120 - 160 zł za sztukę. Jeśli kupujesz okno w kolorze innym niż biel też dopłacasz. Wiem, że chcesz mieć białe, więc tu problem z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cię nie straszę, bo wiem, że chcesz kupić drewniane. A nie wiem jak to z nimi jest. Wiem tylko, że za szprosy w oknach plastikowych płaciłam 20 zł od pola. Okno ma mniej więcej 6-8 pół czyli dopłaca się około 120 - 160 zł za sztukę. Jeśli kupujesz okno w kolorze innym niż biel też dopłacasz. Wiem, że chcesz mieć białe, więc tu problem z głowy.

 

A wiec tak 20zl x8pol x 20 okien = 3200 extra doplata :-)) ale zoszczedze na kolorze to generalnie nie jest tak zle tym bardzije ze szprosy raczej bm chcial biale czyli moze byc ze tez beda najtansze :-))

 

Genralnie dzikuje za optymistyczna odp :-))) bo juz mysialem ze za te szprosy to bedzie z 20 tys razem extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...