Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mix Wstrzymaj się z wykopem maksymalnie jak się da-wykopiesz teraz, a roztopy, deszcze itd spowodują, że ponownie za tą koparkę zapłacisz, i dojdą jeszcze koszta z zasypaniem i zagęszczeniem oberwiska po wymurowaniu ścian fundamentowych. Najlepiej to zrobić tuż przed planowanym rozpoczęciem robót
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mix Wstrzymaj się z wykopem maksymalnie jak się da-wykopiesz teraz, a roztopy, deszcze itd spowodują, że ponownie za tą koparkę zapłacisz, i dojdą jeszcze koszta z zasypaniem i zagęszczeniem oberwiska po wymurowaniu ścian fundamentowych. Najlepiej to zrobić tuż przed planowanym rozpoczęciem robót
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dzis wybrałem projekt domu ktory ma spełnić moje marzenia.

proszę forumowiczow jako juz doświadczonych ludzi w temacie budowy o opinie na temat projektu "dom w agrescie" z archonu.

 

 

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43cd17cabc163

 

dzialke mam srednio szeroką 20,8 m (dł 65m) i wybor był troche ograniczony.

chciałbym rozpoczac budowę na wiosne 2008 i postanowiłem sie przygotowac mozliwie jak najlepjej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_cz-wa Witam:)!

 

dzis wybrałem projekt domu ktory ma spełnić moje marzenia.

proszę forumowiczow jako juz doświadczonych ludzi w temacie budowy o opinie na temat projektu "dom w agrescie" z archonu.

 

Projekt naprawdę ciekawy :D , ale to Ty musisz stwierdzić czy ten dom będzie dla Ciebie odpowiedni :wink: :D ...U mnie napewno nie przeszłyby schody, które przy małych dzieciach wydają się zbyt niebezpieczne...no i sporo metrów dachu..., a tak poza tym układ pomieszczeń bardzo fajny :D, pokoje akurat tzn. nie za duże, nie za małe i ta spiżarnia tuż przy kuchni to bardzo dobre rozwiązanie :D :D ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodz o wykop piwnic to pewnie jeszcze poczekam sobie bo nie mam jeszcze pozwolenia na budowę. Ale jak tylko dostanę to pełna para.

Potrzebował bym tylko namiary na koparkę która mi to wykopie. Może zna ktos taką osobę co bym nie przepłacił ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt naprawdę ciekawy :D , ale to Ty musisz stwierdzić czy ten dom będzie dla Ciebie odpowiedni :wink: :D ...U mnie napewno nie przeszłyby schody, które przy małych dzieciach wydają się zbyt niebezpieczne...no i sporo metrów dachu..., a tak poza tym układ pomieszczeń bardzo fajny :D, pokoje akurat tzn. nie za duże, nie za małe i ta spiżarnia tuż przy kuchni to bardzo dobre rozwiązanie :D :D ...

 

pozdrawiam

 

witam

 

dom wydaje sie odpowiedzni dla mnie i mojej zonki, ale jak wiesz wiele rzeczy w trakcie lub co gorsza po zakonczeniu budowy chcialoby sie rozwiazac inaczej. bardzo chcialbym sie tego ustrzec.

co do schodów to tez sie boje o dzieci {ktore dopiero planujemy:)} ale są przeciez rozwiazania ktore blokuja dostep do schodow dla małych dzieciakow...

dzieki za opinie i proszę o kolejne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit@m budujących w ok. Częstochowy :D

 

Niedawno kupiłem działkę w Białej i zabieram się za formalności związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę. Niestety wyczytałem że w Kłobucku to trochę trwa ...

 

Wybrałem projekt WB- 3935 http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=286&usid=1

ale bez podpiwniczenia - więc pow. użytkowa 157m2

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów poda mi namiary na dobrego (i niedrogiego -jeżeli to jest możliwe) architekta który dokona kilku zmian w tym projekcie ?

A może ktoś zna projektanta z ok. Kłobucka który może przystosować w/w projekt do warunków lokalnych ???

 

Pozdrawiam, Uwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałam się w końcu do wizytówki - ekipa do dachu - 506 072 295.

 

Mogę też polecić z czystym sumieniem płytkarzy. Jestem dokładna (i przez to niestety upierdliwa dla wykonawców) i pierwszy raz się spotkałam, że fachowcy sami poprawiali swoje błędy, nawet takie drobne, które stwierdziłam, że "mogą być".

 

Ania, co do lakieru też tak stwierdziłam. A Bergerem może bym malowała, gdybym miała taką ekipę. Bo już ostatnio chciałam na tym zaoszczędzić i wyszło jak zwykle czyli "dwa razy drożej" - cyklinowanie i cała robocizna od nowa :x

 

Co do gipsówek to niestety nie mogę polecić, bo może i dobrze robią, ale mega mnie wkurza jak mają na raz 3 roboty i wszędzie są opóźnienia i niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przygotowuje się do wykopów i mam prośbę do wszystkich:

 

Może znacie kogos kto by potrzebował ziemi z wykopu, będzie tego 20 kamazów 1 kamaz to 6 ton.

Ziemia będzie dostępna za około 2 miesiące. tel 600-201-875

 

Pozdrawiam wszystkich inwestorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przygotowuje się do wykopów i mam prośbę do wszystkich:

 

Może znacie kogos kto by potrzebował ziemi z wykopu, będzie tego 20 kamazów 1 kamaz to 6 ton.

Ziemia będzie dostępna za około 2 miesiące. tel 600-201-875

 

Pozdrawiam wszystkich inwestorów

 

witam

jestem zainetersowany ziemia, chociaz planowalem ją nawiesc na przyszly rok, ale moze zmienie plany.

jakie warunki proponujesz?

mam dzialke na dzielnicy północ

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_cz-wa apropos Twojego pytania o projekt który wybrałeś Domek jest ciekawy, aczkolwiek ja inaczej kilka zasadniczych rzeczy bym rozwiązał. Po co robić "pomieszczenie rekreacyjne na piętrze" skoro na parterze jest pokój dzienny-który i tak z założenia spełnia funkcię pomieszczenia rekreacyjnego. Proszę też zwrócić uwagę na rozwiązanie drzwi wyjściowych z łazienki na parterze-piękna kolizja z wejściem do pokoju, co czasem może skończyć się boleśnie (tak właśńie miałem w mieszkaniu które wynajmowaliśmy w czasie studiów). W dzisiejszych czasach garaż jednostanowiskowy, jest raczej pomyłką (moi rodzice coś takiego zrobili, i teraz autko mamy pięknie zaczyna korodować stojąc pod chmurką (Ci którzy parkują pod blokiem samochody wiedzą o czym mówię), gdyż standartem są już 2 auta w domu plus jakieś rowery dzieciaków, które trzeba gdzieś upchnąć, a tu do garażu oprócz auta (biorę pod uwagę swoje autko o długości 5,20 i szerokości 2,10-nie jakiegoś malucha czy cinquecento) nawet nieduży stół warsztatowy nie wejdzie-a to w domu podstawa, aby cokolwiek zrobić-choćby naprawić uszkodzone krzesło. Kolejne-przy takiej kubaturze kotłowni-można tam zastosować tylko kocioł gazowy (groszek odpada bo za mało miejsca, olejak bo nie ma gdzie postawić zbiornika itd), a nasz genialny rząd żre się z ruskimi-więc niewiedzieć co się na przełomie kilku lat stanie z ceną gazu. A tu wszystko musisz grzać, garaż kotłownia pokój rekreacyjny itd-spore koszta zimą, a i posprzątać 174 m2 trochę cięzko-wiem że na planie wszystko fajnie wygląda, ale zastanów się.

 

Ja proponuję wybrać jakiś mniejszy domek, w dodatku bez garażu, a skoro Macie tak długą działkę, to w podwórku postawić garaż 2 stanowiskowy z kotłownią. Ja dokładnie coś takiego zrobiłem-mój hydraulik z którego jestem bardzo zadowolony doradził mi, aby oprócz kotła gazowego jaki miałem w projekcie, zostawić podejścia, pod alternatywnie inny (gdyż gazowy kocioł niepotrzebnie kupiłem wcześniej)... skończyło się na zmianie w projekcie i zamontowaniu kotła miałowego z podajnikiem (coś jak groszek-tylko paliwo tańsze), oraz mojej gazówki-która jest na wypadek "W" :wink: .i Taka kotłownia załatwia ogrzewanie ciepłą wodę, znajduje się tram też jednostka odkurzacza centralnego-nic nie słychać, nie ma brudu, ani nieprzyjemnych zapachów w domu... a działa;)

 

To tyle ode mnie-życzę trafnych wyborów odnoście projektu przyszłego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_cz-wa apropos Twojego pytania o projekt który wybrałeś Domek jest ciekawy, aczkolwiek ja inaczej kilka zasadniczych rzeczy bym rozwiązał. Po co robić "pomieszczenie rekreacyjne na piętrze" skoro na parterze jest pokój dzienny-który i tak z założenia spełnia funkcię pomieszczenia rekreacyjnego. Proszę też zwrócić uwagę na rozwiązanie drzwi wyjściowych z łazienki na parterze-piękna kolizja z wejściem do pokoju, co czasem może skończyć się boleśnie (tak właśńie miałem w mieszkaniu które wynajmowaliśmy w czasie studiów). W dzisiejszych czasach garaż jednostanowiskowy, jest raczej pomyłką (moi rodzice coś takiego zrobili, i teraz autko mamy pięknie zaczyna korodować stojąc pod chmurką (Ci którzy parkują pod blokiem samochody wiedzą o czym mówię), gdyż standartem są już 2 auta w domu plus jakieś rowery dzieciaków, które trzeba gdzieś upchnąć, a tu do garażu oprócz auta (biorę pod uwagę swoje autko o długości 5,20 i szerokości 2,10-nie jakiegoś malucha czy cinquecento) nawet nieduży stół warsztatowy nie wejdzie-a to w domu podstawa, aby cokolwiek zrobić-choćby naprawić uszkodzone krzesło. Kolejne-przy takiej kubaturze kotłowni-można tam zastosować tylko kocioł gazowy (groszek odpada bo za mało miejsca, olejak bo nie ma gdzie postawić zbiornika itd), a nasz genialny rząd żre się z ruskimi-więc niewiedzieć co się na przełomie kilku lat stanie z ceną gazu. A tu wszystko musisz grzać, garaż kotłownia pokój rekreacyjny itd-spore koszta zimą, a i posprzątać 174 m2 trochę cięzko-wiem że na planie wszystko fajnie wygląda, ale zastanów się.

 

Ja proponuję wybrać jakiś mniejszy domek, w dodatku bez garażu, a skoro Macie tak długą działkę, to w podwórku postawić garaż 2 stanowiskowy z kotłownią. Ja dokładnie coś takiego zrobiłem-mój hydraulik z którego jestem bardzo zadowolony doradził mi, aby oprócz kotła gazowego jaki miałem w projekcie, zostawić podejścia, pod alternatywnie inny (gdyż gazowy kocioł niepotrzebnie kupiłem wcześniej)... skończyło się na zmianie w projekcie i zamontowaniu kotła miałowego z podajnikiem (coś jak groszek-tylko paliwo tańsze), oraz mojej gazówki-która jest na wypadek "W" :wink: .i Taka kotłownia załatwia ogrzewanie ciepłą wodę, znajduje się tram też jednostka odkurzacza centralnego-nic nie słychać, nie ma brudu, ani nieprzyjemnych zapachów w domu... a działa;)

 

To tyle ode mnie-życzę trafnych wyborów odnoście projektu przyszłego domku.

 

witam

 

Na wstępie dziękuje za poswięcony czas na ocenę mojego projektu. Jestem tu nowy i moje pierwsze spostrzezenie ze jest tu bardzo duzo zyczliwych osob co jest dla mnie bardzo " budujące" :)

Przechodząc do oceny

pomieszczenia rekracyjnego nie bedzie- prawdopodobnie bedzie tam na początku sala z kinem domowym a za kilka lat pokoj dla kolejnego potomka

na dzien dzisiejszy dzieci brak - chwilowo:) )

Drzwi do łazienki to faktycznie duza szansa na kolizje ale tu za bardzo inne opcji nie ma ( dosrodka otwierane odpadają).

garaz- dwustanowiskowy to moje mazenie ale biorąc pod uwagę szerokosc działki (20,8m) nie widze tu duzych mozliwosci. garaze w oddzielnym budynku nie bardzo nam się podobają...

co do majsterkowania to chcialbym w piwnicy miec taki swoj warsztacik,poza tym pralnie z suszarnią, i pokoj z barkiem i stołem do bilarda i takie tam męskie fantazje:)

co tyczy sie sposobu ogrzewania to jestem na etapie zapoznawania się z ofertą.

 

jesli znajdziesz chwile napisz mi jak sie sprawdza odkurzacz centralny i o kosztach, bedę wdzieczny.

moze ktos powiedziec jak dlugo czeka sie w cz-wie na pozwolenie na budowę ?

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Gipsiarze właśnie u mnie skończyli i jestem bardzo zadowolona , podaje kontakt 508 745 898 Zawadowicz, ale trzeba czekac bo maja poumawiane roboty ale zadzwonic nie zaszkodzi . Co do kostki polecam bardzo robotnego i profesjonalnego faceta i niedrogiego, sam kładzie ale 10 h dziennie , nie obija sie i ma pojęcie. Witek Bednarek tel. 343276535(wieczorm). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...