Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

Witam budujących Częstochowian !

 

1) Potrzebuję solidną i niedrogą ekipę/firmę do wykonania projektu oraz przyłącza wodociągowego do zwykłego domku jednorodzinnego (długość rur do położenia max 15 metrów).

Proszę o ceny i namiary !

 

2) Szukam solidnego dekarza do położenia dachówki ceramicznej, pow dachu 240 m2, dach 2-spadowy 45 stopni na krzyż = 4 kosze, obecnie odeskowane i pokryte papą.

Proszę o ceny i namiary (może być na priv) !

 

3) Jaką dachówkę ceramiczną (producent) polecacie a jaką nie ? I gdzie najlepiej ją kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

 

Buduję się na Wierzchowisku gmina Mykanów. Dom w Glicyniach. Humus zebrany ,

geodeta zrobił swoje . Kto buduje się blisko mnie. :lol:

 

witaj

 

ruszam w tym roku.

działke mam na granicy cz-wy i wierzchowiska w poblizu ul. zonkilowej.

a Ty dokladniej gdzie sie budujesz jest tam jakas nazwa ulicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

adam cz-a

Buduję na ul. Księżycowej. sektor B.Zaraz za kościołem.A gdzie jest ul. Żonkilowa daj przybliżenie.Na rynku z ceramiką tragedia.(kolejki)

Pozdrawiam :)

 

ul. zonkilowa to boczna od brata alberta. moj domek bedzie przy rownoległej do brata alberta ktora sie jeszcze nie nazywa.

 

jak będę na rowerku jedzil po okolicy postaram się znaleść twoją działke z ciekawosci....:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapisuję się do grupy budowniczych:)

Wraz z żoną podjeliśmy decyzję (wymarzoną) o budowie domu :D :D :D

Działkę kupujemy we Wręczycy Małej ( może jacyś sąsiedzi z forum?? :) ) w przyszły poniedziałek będziemy finalizować jej zakup u notariusza.

Architekt ma zrobić nam projekt na koniec kwietnia i na początek lipca powinniśmy mieć pozwolenie na budowę :):) , i z nadziejami dalszymi ze w okolicach końca sierpnia ruszymy już z fundamentami( realne? ).

Mamy nadzieję, oby nie płonne , że to jest możliwe do osiągnięcia.

Prośbę mam do kogoś kto buduje dom z użytkowym poddaszem z dachem dwuspadowym , czy można by obejrzeć jak wyglada poddasze, gdyż wahamy sie nad wysokością ściany kolankowej.

 

Jak sobie nie zamówisz jush teraz ekipy to zapomnij o zaczęciu budowy w sierpniu. Ja na przełomie stycznia/lutego robiłem casting na wykonawcę i 1 pytanie zadawane przez potencjalnych wykonawców to było: "kiedy się chcecie budować??" jak mówiłem że planujemy na przełomie lipiec/sierpień to odpowiadali że w takim razie możemy rozmawiać, bo jak wcześniej to nie da rady. Do końca lutego dałem znać temu jedynemu "wybrańcowi" żeby sobie zarezerwował termin a on mi na to że jush cały rok ma poukładany ale że mi obiecał to i zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny , witam szczególnie ropoczynających swoje budowy . Prosze sie nie obrazic że jak tak z tymi kondolencjami wyskoczyłam ale to co teraz się dzieje w budownictwie to KATASTROFA!!!!!!!!!!!! My juz kończymy i Bogu dziękujemy bo to byl ostatni dzwonek żeby cos postawić w rozsądnych kosztach . Z kim bym nie rozmawiała ( kto juz pobudował się ) każdy sie cieszy że zdążył....Bo to co teraz się dzieje..... Ceny skoczyły chyba min o 100 % a jeszcze nie mam materiału....No i ta emigracja za pieniądzem .... Fachowcom łaski nie robimy , i tak maja terminy pozajmowane . Jaden mi powiedział że juz podniósł się o 100 % z cenami a i tak nie może opędzic sie od ludzi. Nasz grupa pobudowanych i tych kończących zgadza sie w jednym : teraz to chyba by juz nie budowali sie .... Nie mówie oczywiście o osobach dla których pieniądze nie licza sie ale tacy nie maja chyba potrzeby zagladac na forum.... Jedny słowem dramat!!! I naprawdę jestem z wami całym sercem i życze wytrwałości .Pozdrawiam

 

http://foto.onet.pl/2t34e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale to co teraz się dzieje w budownictwie to KATASTROFA!!!!!!!!!!!! My juz kończymy i Bogu dziękujemy bo to byl ostatni dzwonek żeby cos postawić w rozsądnych kosztach . Z kim bym nie rozmawiała ( kto juz pobudował się ) każdy sie cieszy że zdążył....Bo to co teraz się dzieje..... Ceny skoczyły chyba min o 100 % a jeszcze nie mam materiału....

Nasza grupa pobudowanych i tych kończących zgadza sie w jednym : teraz to chyba by juz nie budowali sie ....

....

Jednym słowem dramat!!! I naprawdę jestem z wami całym sercem i życze wytrwałości .Pozdrawiam

No niestety masz rację że to co się dzieje to KATASTROFA

Robiłem zestawienie na materiały - ściany - na początku lutego i to samo powtórzyłem na początku marca - różnica drobna :evil: tylko ok. 15%

No i te terminy - dziś zamówię to może w maju dostanę, a może i nieee, tego nikt nie wie. Jedynie Ci co wpłacą całą kwotę teraz mają zagwarantowane dzisiejsze ceny odbioru, nawet jak będzie to maj/czerwiec.

 

Ale wydaje mi się że to jest ostatni gwizdek na to żeby cokolwiek zacząć budować. Galop za pieniądzem się zaczął i jak teraz sięktoś nie zdecyduje to za rok czy dwa to jush nie będzie o czym myśleć. Poprostu mało kogo będzie stać na budowanie, a ceny mieszkań są tak nienormalnie chore że to się wogule w głowie nie mieści.

Ja wiem że na zachodzie to ceny domkow są ze 3x takie jak bloków, ale jak u nas bloki kosztują 3-3,5kPLN za m2 to niewyobrażalną kwotą jest dać 10kPLN za 1m2 domku.

Porąbany kraj i tyle.

Pozostaje tylko wziąć się z kopyta do roboty, zakasać rękawy i maxymallnie co się da robić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pocieszenia dla wszytskich budujacych przerazonych tempem wzrostu cen

 

"Leroy Merlin koło Częstochowy

 

Trwają przygotowania do budowy obiektu handlowego Leroy Merlin w miejscowości Nowa Wieś w gminie Poczesna koło Częstochowy (woj. śląskie). Market powstanie na działce zlokalizowanej w sąsiedztwie funkcjonującego centrum handlowego Auchan. Zajmie powierzchnię około 10 000 mkw. "

 

 

cen to nie zmieni pewnie ale wybór bedzie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pocieszenia dla wszytskich budujacych przerazonych tempem wzrostu cen

 

"Leroy Merlin koło Częstochowy

 

Trwają przygotowania do budowy obiektu handlowego Leroy Merlin w miejscowości Nowa Wieś w gminie Poczesna koło Częstochowy (woj. śląskie). Market powstanie na działce zlokalizowanej w sąsiedztwie funkcjonującego centrum handlowego Auchan. Zajmie powierzchnię około 10 000 mkw. "

 

 

cen to nie zmieni pewnie ale wybór bedzie większy.

A skąd Ty masz takie dane??

niebyło by źle gdyby faktycznie go postawili.

Nie wiesz może kiedy ma być otwarty????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pocieszenia dla wszytskich budujacych przerazonych tempem wzrostu cen

 

"Leroy Merlin koło Częstochowy

 

Trwają przygotowania do budowy obiektu handlowego Leroy Merlin w miejscowości Nowa Wieś w gminie Poczesna koło Częstochowy (woj. śląskie). Market powstanie na działce zlokalizowanej w sąsiedztwie funkcjonującego centrum handlowego Auchan. Zajmie powierzchnię około 10 000 mkw. "

 

 

cen to nie zmieni pewnie ale wybór bedzie większy.

A skąd Ty masz takie dane??

niebyło by źle gdyby faktycznie go postawili.

Nie wiesz może kiedy ma być otwarty????

 

 

"wiadomosci handlowe"

mysle ze 2008 otworza ale to tylko moje przemyslenia.

przyda sie jak bedziemy chatki wykanczac za kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cen to na pewno nie zmieni. Też tak macie, że jak zamawiacie materiał i umawiacie się na jakąś cenę, po tygodniu dostajecie go w zupełnie innej? Wściec się można na to, co obecnie się robi w budownictwie. Nic nie robi się z klienta. Mam nadzieję, że wytwórnie jeszcze będą się prosić o zamówienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cen to na pewno nie zmieni. Też tak macie, że jak zamawiacie materiał i umawiacie się na jakąś cenę, po tygodniu dostajecie go w zupełnie innej? Wściec się można na to, co obecnie się robi w budownictwie. Nic nie robi się z klienta. Mam nadzieję, że wytwórnie jeszcze będą się prosić o zamówienia.

 

jak czytam takie rzeczy to odechciewa mi się budować....

 

niestety jeszcze dlugo bedzie tak ze nie bedą sobie z klienta nic robic.

staram się myśleć pozytywnie ale jest cięzko.

 

moze by tak sprobowac zrobic jakas grupe zakupową dla kilku budów ktore beda sie budowac w podobnym okresie, i zrobic duze zamowienie moze jakies 10 % uda sie uciąć. ( ale optymista ze mnie )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)!

Wiecie może, gdzie w naszych okolicach jest jakieś centrum pokryć dachowych? Chciałabym zobaczyć na miejscu "produkty" kilku producentów i przy okazji porównać. W najgorszym wypadku trzeba będzie uderzyć do Katowic albo Łodzi :roll:..

 

Pliska pomóżcie :) ..decyzję musimy podjąć w ciągu tygodnia, więc bardzo proszę o jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem pierwszy raz na forum Częstochowa i jestem przekonany,że będę tu zaglądał częściej.

Mam zamiar budować w polowie roku jak będą materiały, na razie kupiłem Maxy - rozmiar 288 mm, połówki maxa na ścianki działowe oraz bloczki betonowe ale dostawa ceramiki z Kozłowic dopiero za 3 miesiące. Jestem w trakcie wycen pokryć dachowych i też mam zamiar kupić wcześniej ( nie liczę ,że coś będzie taniej za pół roku czy rok)

Pytanie mam do

 

red door

 

Z jakiego biura budujesz dom i jak nazywa się ten projekt, ja mam zamiar budować Afodytę z Dobre Domy ( parterowy) podobny do Twojego z zewnątrz z tym że mój projekt ma nieco inne wejście. Planuję zrobić również poddasze użytkowe około 40 mk.

Bardzo podoba mi się Twój dom ( jest w moim stylu, bez lukarn i balkonów ) ale na razie mam problem z "wprowadzeniem" do projektu poddasza użytkowego.

 

Poniżej link do projektu co o nim sądzicie

 

http://www.dobredomy.pl/?id_project=76&infopage=1&lustro=1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...