Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanko jak ksztalutje sie cena piasku za tone w naszym regjonie

 

1. piasek do posypki fundamnetow ?? zl / tone

 

2. piaske do zaprawy murarskiej ?? zl / tone

 

Mi podano ceny : ad1. 230zl

ad2. 280zl

 

wlacznie z transportem oczywscie

 

pozd. i czekam na odp.

ad 1. ok. 14pln za tonę - razem z transportem

ad 2. ok. 20pln za tonę - razem z transportem

 

to co podałeś wcześniej to jest za cały transport iluś tam ton

bo ja ostatnio za całe 21 tonowe auto piachu do podsypki zapłaciłem 300pln.

tak tak to jest za Kamaz on ma ladownosci 12 ton !!

czyli mozna uznac ze ena jest wysoka

, mozesz mi pusci namairy na goscia kotry Ci to przywiozl ??

 

proszę bardzo: 509605885 - kierowca

lub 509304895 - biuro

 

dzieki bardzo napewno skorzystam bo ruznica cenowa dosc duza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj gdzieś czytałam że Gilowska obiecuje od nowego roku 7% vat na materiały budowalne. Ciekawe czy dojdzie to do skutku. Ale pewnei do tego czasu ceny tak skocza w górę że i tak to nie będzie robiło sporej różnicy :-? ?

 

nawet jeśli dojdzie do skutku, to i tak VAT 7% ma dotyczyć tylko budownictwa społecznego, a indywidualnego systemem gospodarczym i tak nie bedzie dotyczyć. Więcej jest np. tu http://wiadomosci.onet.pl/1510764,10,1,1,,item.html

 

 

I tu mam pytanie do posiadaczy takowych pokryc. Czy bardzo głośno jest jak deszcz pada a latem bardzo gorąco?

 

my zdecydowaliśmy sie również na blachodachówkę. Obecnie mieszkam w domku krytym również blachą. Mnie osobiście nie przeszkadza odgłos, gdy pada deszcz, słychać że pada, ale nie nazwała bym tego uciążliwym hałasem.

Co do temperatury, to wydaje mi sie, że to w dużej mierze zalezy od odpowiedniej izolacji i docieplenia. Na poddaszu w domu w którym obecnie mieszkam, jest zwykle 2,3 stopnie cieplej niż na parterze. Nie umiem jednak powiedzieć, jak wygląda to w przypadku dachówki - z opinii niektórych wynika, że przy dachówce również ludzie narzekaja na temperaturę. Napewno blachodachówka szybciej sie nagrzewa na słońcu, ale też i wieczorem szybciej traci temperaturę, a zwykle na poddaszu znajduja sie sypialnie, które uzytkuje sie częściej właśnie wieczorem i w nocy, natomiast dachówka podobno dłużej zatrzymuje ciepło i dłużej go oddaje, więc jeśli to prawda, to blachodachówka wcale nie bylaby gorsza. Przypuszczam, że znaczenie może miec również to, czy dach jest odeskowany, czy pokryty tylko membraną. Ale oczywiście specjalistą to ja nie jestem :D wiec warto poczytac opinie innych, tym bardziej, że wiekszość preferuje raczej dachówkę. Trzeba jednak pamietac, ze pod dachówkę potrzebna jest mocniejsza konstrukcja więźby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja buduje APS99 z archi projektu z małymi modyfikacjami(zmiana dachu nad garażem na dwuspadowy, podpoiwniczony pod połową budynku to najbardziej zasadnicze) http://www.archi-projekt.pl na dzien dzisiejszy mam stan zero czyli wyciagniete pienice materiał kupiony na reszte domu ytong 36 bo na ten material sie zdecydowalismy i cala reszta tez kupiona fachowce wchodza w maju aby konczyc reszte w zalozeniu na ten rok mam nadzieje ze przykryjemy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewazak3

Jestem przerażona!!! brakiem materiałów na rynku oczywiście i tym, że z tego powodu ekipy nie wejdą na budowe w umówionych terminach. Wystarczy, że ktoś kto ma zaklepany wcześniejszy termin nie dostanie materiałów i już jest poślizg:/ Jak do tej pory wszystko idzie gładko, za gładko więc pora na potknięcie???

 

Mam pytanie do rozpoczynających przed lipcem: na kiedy macie obiecane materiały??? (maxy, drewno itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażona!!! brakiem materiałów na rynku oczywiście i tym, że z tego powodu ekipy nie wejdą na budowe w umówionych terminach. Wystarczy, że ktoś kto ma zaklepany wcześniejszy termin nie dostanie materiałów i już jest poślizg:/ Jak do tej pory wszystko idzie gładko, za gładko więc pora na potknięcie???

 

Mam pytanie do rozpoczynających przed lipcem: na kiedy macie obiecane materiały??? (maxy, drewno itp)

 

no to co się dzieje to totalna katastrofa

 

ale może nie będzie aż tak źle, jest jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia budowy (przełom lipca i sierpnia) i może się uda wszystko zgrać. Generalnie materiały na mury mamy zaklepane i pod koniec lipca mają dojechać.

Resztę będziemy zamawiali sukcesywnie z odpowiednio dużym wyprzedzeniem

 

Co do terminów to nasz wykonawca ostatnio powiedział że mu się grafik trochę rozjeżdza bo nie wszyscy mają materiały i będzie wchodził do tego kto ma już materiał na placu. W sumie to logiczne z jego punktu widzenia. a tym sposobem może się uda - przynajmniej stan zero - zrobić wcześniej, bo betonity mają być w ciągu ok. 3 tygodni.

Tylko żeby UM teraz nie zapierniczył sprawy i nie przeciągał pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz materiała mam w depozycie bk stal cegłe dach zamowiony jeszcze tylko czekam na akermany na poczatku maja ale mnie sie nie spieszy bo budowlancy dopiero wchodza w maju wiec sie nie pali

teraz zastanawiamy sie nad pokryciem dachu i chyba zamówimy dachowke cementowa(braas lub euronit)z pokryciem lumino lub cisar ale nie bedziemy rozkladac na dachu w tym roku deski i papa oczywiscie wiaze sie to z dodatkowymi pracami i kosztami a nie wszystko da sie zrobic na raz

ale przyznaje ze to co sie dzieje to koszmar firma roben- dachowki juz nie przyjmuje zamowien do konca czerwca a z tego co wiem inne firmy tez sie do tego szykuja tylko nieco pozniej chyba jak rynek nakreci sie juz na maxa ale czy to jest mozliwe bo i tak juz jest koszmar

na sklady docieraja juz materialy z niemiec wiec jest nadzieja ze jeszcze cos kupicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

ja juz materiała mam w depozycie bk stal cegłe dach zamowiony jeszcze tylko czekam na akermany na poczatku maja ale mnie sie nie spieszy bo budowlancy dopiero wchodza w maju wiec sie nie pali

teraz zastanawiamy sie nad pokryciem dachu i chyba zamówimy dachowke cementowa(braas lub euronit)z pokryciem lumino lub cisar ale nie bedziemy rozkladac na dachu w tym roku deski i papa oczywiscie wiaze sie to z dodatkowymi pracami i kosztami a nie wszystko da sie zrobic na raz

ale przyznaje ze to co sie dzieje to koszmar firma roben- dachowki juz nie przyjmuje zamowien do konca czerwca a z tego co wiem inne firmy tez sie do tego szykuja tylko nieco pozniej chyba jak rynek nakreci sie juz na maxa ale czy to jest mozliwe bo i tak juz jest koszmar

na sklady docieraja juz materialy z niemiec wiec jest nadzieja ze jeszcze cos kupicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Po świętach zaczynam pierwsze prace związane z budową odebrałem papiery ze starostwa. 11.04.2007 wkracza koparka do dziełę i wraca problem z ziemią z wykopu, która jest mi niepotrzebna. Jeśli ktoś jest zainteresowany to bardzo prosze o telefon 600-20-18-75

 

Wszystkim życzę wesołyś świąt wielkanocnych, smacznego jaja oraz mokrego dyngusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dziś byłem na działce wytyczyć budynek, jutro wkracza koparka jeśli ktoś jest zainteresowany ziemią z wykopu to bardzo proszę o kontakt.

Ziemia jest gratis nabywca musi mieś własny transport (najlepiej)

Podaję telefon 600 20 18 75

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wczoraj dokonałem pierwszych ruchów. Usunąłem część sadu. Teraz muszę ustalić jakie ogrodzenie stanie, dziś odebrać z geodezji mapki, złożyć jutro papiery o warunki dostawy mediów. Dziś też zaczynam starania o pozwolenie na budowę czyli kombinuję jak postawić dom mimo, że plan zagosp. przestrz. tego nie ułatwia i spędza mi sen z powiek. Ehh... szczęśliwi Ci, u których nikt nie wyrzeźbił planu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomm1927 znalezienie ekipy budowlanej paradoksalnie w obecnej sytuacji nie stwarza problemów, planuje budowę rozpocząć w połowie sierpnia ,i wstępnie mam przyklepanego jednego fachowca , którego jakość prac jest zadowlająca , nawet alternatywnie jeszcze dwie firmy nagle sie gdzies pojawiły które mogłby budować wiec z tym nie jest tak źle ...............................

 

ale z materiałami to jakaś masakra jest , co zdecydowanie mnie na początku zdołowało ,a teraz to nawet się z tego śmieję :) i nie zamierzam uczestniczyć w tym procederze, dając przedpłaty i samemu napędzac tą spiralę cen oraz strachu

zastanawia mnie tylko jakoś produkowanych obecnie w cegielniach pustaków , gdzie wyobrażam sobie po tylu latach posuchy pęd do szybkiego wypuszczania następnych pustaków byle szybciej , na forum gazety przeczytałem , gdzie ktoś napisał że do Winerbergerów dodają jakieś hutnicze pyły , mam nadzieję że to plotka jakaś

 

u nas działka zakupiona:):):):)

24188m2:):) będzie można w piłkę grać:) teraz walczymy z projektem , którego finał ma być w połowie maja i zaczniemy przyłącza realizować , gdzie szczęśliwie tylko prąd nam formalnie zostanie bo woda i kanalizacja jest na działce , i mamy nadzieję ruszyć z budową z połowie sierpnia i przykryć w tym roku ,aby spokojnie zacząc w przyszłym roku wewnątrz działać i na święta Bożego Narodzenia się wprowadzić?????:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomm1927 znalezienie ekipy budowlanej paradoksalnie w obecnej sytuacji nie stwarza problemów, planuje budowę rozpocząć w połowie sierpnia ,i wstępnie mam przyklepanego jednego fachowca , którego jakość prac jest zadowlająca , nawet alternatywnie jeszcze dwie firmy nagle sie gdzies pojawiły które mogłby budować wiec z tym nie jest tak źle ...............................

 

w sumie to powiem Ci że nie jest to tak do końca absurdalne, bo jak ostatnio rozmawiałem że swoim, to mówił że w obecnej sytuacji rynkowej ma luzy i cały roczny harmonogram robót mu się rozjechał, będzie wchodził do tego kto ma materiały na budowie, a nie czekał na tego którego jest akurat kolejka a nie ma materiałów.

Po za tym to też nie jestem pewien czy wykonawcy nie robili sztucznego zamieszania w lutym, że to w zasadzie ostatni gwizdek na zaczęcie w sierpniu.

 

ale z materiałami to jakaś masakra jest , co zdecydowanie mnie na początku zdołowało ,a teraz to nawet się z tego śmieję :) i nie zamierzam uczestniczyć w tym procederze, dając przedpłaty i samemu napędzac tą spiralę cen oraz strachu

 

a powiedz mi co zamierzasz zrobić w tej kwestyji????

można w tym nie uczestniczyć, tylko spokojnie sobie zamówić materiał i ... czekać, ale do kiedy??... do października?? listopada?? takie niestety oferują terminy w hurtowniach lub cegielniach, a wtedy to zapomnij o zamknięciu budynku w tym roku, a po 2 to ciekawe jakie będą ceny odbioru np. max`ów w listopadzie????

 

powiedz co zamierzasz, bo bardzo mnie to zaintrygowało

 

zastanawia mnie tylko jakoś produkowanych obecnie w cegielniach pustaków , gdzie wyobrażam sobie po tylu latach posuchy pęd do szybkiego wypuszczania następnych pustaków byle szybciej , na forum gazety przeczytałem , gdzie ktoś napisał że do Winerbergerów dodają jakieś hutnicze pyły , mam nadzieję że to plotka jakaś

miejmy nadzieję że to plota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomm1927 cóż ja biedny mogę w kwestii materiałów.....

pierwsze co mi przyszło na myśl to odpuszczenie sobie budowania , i spokojnego czekania aż sytuacja się ustabilizuje zarówno w kwestii cen (choć tutaj nie oczekuje aby ceny spadły do poziomów na jakich długo się trzymały, chyba że jakis krach na rynku nieruchomości)jak i w kwestii normalnego handlowania materiałami budowlanymi

ten scenariusz nie jest pożądanym przez nas,gdyż jak ma sie działkę to chciałoby się budować i wprowadzać jak najszybciej jest to możliwe

drugie rozwiązanie to wyjechanie do południowych lub zachodnich sąsiadów na poszukiwanie czegoś rozsądnego no i przede wszystkim w miarę pewnego "jakościowo"

to zaś zrodziło mi się spontanicznie i rachunek ekonomiczny tutaj nie jest mi znany , koszty zakupy jakiś opłat i transportu oraz innych historii itp itp

trzecie rozwiązanie to materiały od wykonawcy ale tutaj też zastanawia mnie jakość budulca (bardzo sie tego boję aby materiał nie był robiony z byle czego , choć nie wiem czy słuszne są moje obawy)

czwarte zaś rozwiązanie to uruchomienie znajomych i tutaj jak sie okazuje jest największe pole manewru w którym przynajmniej zejdzie psychiczne brzemię jakości wykonanej ceramiki

piąte to poszukiwanie w rejonach mniejszych skupisk ludzi gdzie juz jedno miejsce znalazłem gdzie jest szansa na ceramikę Kozłowicką będę wiedział jutro :)

to tyle co udało mi sie wymyślić chronologia pomysłów przypadkowa:):)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wczoraj dokonałem pierwszych ruchów. Usunąłem część sadu. Teraz muszę ustalić jakie ogrodzenie stanie, dziś odebrać z geodezji mapki, złożyć jutro papiery o warunki dostawy mediów. Dziś też zaczynam starania o pozwolenie na budowę czyli kombinuję jak postawić dom mimo, że plan zagosp. przestrz. tego nie ułatwia i spędza mi sen z powiek. Ehh... szczęśliwi Ci, u których nikt nie wyrzeźbił planu.

 

witam

 

pochwal się czym usuwałeś drzewka ?

mam trochę drzew samosiejek i zastanawiam się czy nie kupić piły spalinowej. siekierka odpada:)

moze ma ktoś odpłatnie pozyczyć na jeden dzien?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_cz-wa. Z własnego doświadczenia: piły spalinowej używamy do naprawdę grubych drzew.Do cienkich kosiarki spalinowej na ramię.Zmieniamy zyłkę na metalową tarczę i bez problemu można ciąć. Na naszej działce była masa głogów i dzikich śliwek, natomiast w lesie jeżyny :evil: :evil: :evil: . Samo ścięcie nic nie da, bo po jakimś czasie wszysyko odrasta.Leśniczy doradził nam by najpierw spryskać to roundap-em a dopiero jak zadziała ściąć i spalić. Podziałalo :D. Zapytaj w dziale:"pamiętajcie o ogrodach" tam są specjaliści, może doradzą coś co szybciej zadziała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...