Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

A ja ciągle szukam namiarów!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdzie kupić gont bitumiczny? Poszukję gontu najlepiej z montażem i najlepeiej w okolicach Poraja. Oglądałam w niedziele taki gont w Castoramie i cena 65 - 81zł w zależności od kształtu i koloru, znalazłam tam też okna dachowe z Okpol (http://www.okpol.pl), cena w sklepie jest że tak powiem okazyjna: 480zł za wymiar 78x118 więc zastanawiem się nad tym producentem. Co wiecie o tych oknach? Jakość odpowiednia?? Bo z kolei cena na ich stronie nie rózni się niczym od Veluxa. Teraz mam dylemat, którego wybrac z tych trzech producentów: Okpol, Fakro czy Velux.

Zaczynam też poszukiwania pieca węglowo-miałowego z podajnikiem, czy możecie się pochwalić swoimi zakupami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale się tu cicho zrobiło ... wszyscy zajęci budowaniem :) albo szukaniem materiałów w rozsądnych cenach :(

a u nas jest projekt:):) po długich i ciężkich bojach z architektem i nie wywiązywaniem się przez niego z założonych terminów ,jest złożony do pozwolenia :):)

Trwa walka z poszukiwaniem materiałów , po dłlłuuugiich ponad 1,5 miesięcznych bojach , w których dobre zdarzenia przeplatały się z ze złymi , udało się wczoraj przyjechał pierwszy transport pustaków :) :) :D 22 palety porothermu z Edera stoi na placu:):) i słowami reklamy PSB jest to budujący widok :).

Wstępny wybór wykonawcy padł na Firmę Pana Wrony , specjalista z niego od budowania jest pierwszych lotów , widziałem tynki przez niego robione to właściciel powiedział że nie będzie ich gipsował takie równe!! mankamentem jedynie jest cena usługi :-? , ale w końcu jak ktoś coś dobrze robi to powinien być dobrze wynagradzany.

Teraz pozostaje nam czekać na dalsze pustaki i pozwolenie i myślę że z początkiem lub połową lipca zaczniemy z fundamentami :):):):):) :D ,aby jeżeli sie uda, to plan mamy taki aby w sierpniu przyszłego roku się wprowadzić:) zobaczymy czy się uda.

Na koniec prośba jeżeli możecie polecić dobrych fachowców do:

dachu - cieśla , dekarz

ogrzewania - zamontowania pieca na eko-groszek i rozprowadzenia instalacji c.o. oraz kanalizacji i wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry....

...bo ja tu nowy jestem!

A tak poza tym witam WSZYSTKICH, aż wstyd się przyznać że byłem nieświadom takiej fajnej grupy Ziomków. Obiecuję przewertować szybko wszystkie posty i żywotnie dołączyć do społeczności - przyjmniecie mnie co....????

A o mnie (ups; o Nas bo ja z żonką jestem), to bydowa zaczęta, fundamenty zalane tydzień temu, obecnie ekipa kończy ściany fundamentowe (bloczek, rapówka, dysperbit, styropian) i jadą na inną budowę ,wracają pod koniec lipca a w międzyczasie trzeba zasypać ściany piachem i zagęścić - a będzie tego od p... i jeszcze trochę, więc jeśli ktoś może podpowiedzieć tani kontakt na piach na podsypki to już zaczynam dziękować. żebyjescze się pochwalić budujemy projekt z muratora: Dom za rogiem wer.I (lustrz. odbicie)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=427&IdKolekcji=

tyle że z malutkimi zmianami

pozdrawiamy wszystlkich ciepło

P&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry....

...bo ja tu nowy jestem!

A tak poza tym witam WSZYSTKICH, aż wstyd się przyznać że byłem nieświadom takiej fajnej grupy Ziomków. Obiecuję przewertować szybko wszystkie posty i żywotnie dołączyć do społeczności - przyjmniecie mnie co....????

A o mnie (ups; o Nas bo ja z żonką jestem), to bydowa zaczęta, fundamenty zalane tydzień temu, obecnie ekipa kończy ściany fundamentowe (bloczek, rapówka, dysperbit, styropian) i jadą na inną budowę ,wracają pod koniec lipca a w międzyczasie trzeba zasypać ściany piachem i zagęścić - a będzie tego od p... i jeszcze trochę, więc jeśli ktoś może podpowiedzieć tani kontakt na piach na podsypki to już zaczynam dziękować. żebyjescze się pochwalić budujemy projekt z muratora: Dom za rogiem wer.I (lustrz. odbicie)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=427&IdKolekcji=

tyle że z malutkimi zmianami

pozdrawiamy wszystlkich ciepło

P&M

 

Witaj! :D

Im nas więcej tym lepiej :lol: :lol: ..

Projekt b. fajny :D...

 

Trzymam kciuki! I pozdrawiam serdecznie! :D

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

chcialbym zakupić w przyzwoitym stanie za rozsądne pieniązki "melamine" tzn taką budkę na budowę( napewno wiecie o co mi chodzi :))

 

czy warto miec w projekcie rozplanowaną instalacje: wod-kan i elektryczną, czy tez lepej to zrobic juz w trakcie budowy np przy pomocy fachowców z konkretnej branzy ?

czy 3 tys za projekt indywidualny bez przyłączy inst. wewnetrznych jest rozsądną stawką ? Domek ok 170 m2, czesciowo podpiwniczony z garazem dwustanowiskowym, dach wielospadowy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zakupić w przyzwoitym stanie za rozsądne pieniązki "melamine" tzn taką budkę na budowę( napewno wiecie o co mi chodzi )

 

ja nawet nie wiem gdzie taką melaminę można zakupić, a i i le kosztuje tym bardziej, zamiennie kupiłem garaż blaszany , który później wykorzystam na samochód ocieplę zrobię elewację jak domu i jakoś myślę się wkomponuje w otoczenie:) koszt takiego garażu to 1700 zł

 

czy warto miec w projekcie rozplanowaną instalacje: wod-kan i elektryczną, czy tez lepej to zrobic juz w trakcie budowy np przy pomocy fachowców z konkretnej branzy ?

 

w moim przekonaniu to najlepiej jest samemu rozplanowac sobie gniazdka wedug wlasnych potrzeb , na pewno zawsze lepiej jest zrobic ich wiecej niz mniej ,a sama instalacje rozplanowablym z elektrykiem zawsze on cos podpowie takiego co nam ani architektoei moze sie nie skojarzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalbe

Witaj, a podzielisz się namiarami do Pana Wrony? Zbieram teraz dane. Chętnie z nim porozmawiam i byc może ustawię się na przyszły rok. Do jakiego poziomu zajmuje się on wykonawstwem? Fundament+ściany+tynki?

 

Telefon 0-602-367-078 Antoni Wrona, najlepiej aby robiła Ci ekipa jego syna Mariusza, tak sie dowiedziałem od osoby u której budowali dom, Dom moze wykończyć pod klucz , firma ma 23 pracowników , a do innych prac bierze podwykonawców , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz Petronelli - oraz inny sympatyczni ludzie - o jaki procent podnosi się koszt budowy przy koszytaniu z tzw. oferty POD KLUCZ? Czy ktoś z Was korzystał z takiej usługi? Co można powiedzieć o tzw. zysku ekonomicznym netto - czyli masz chłopie wolną głowę...? Czy w ogóle istnieją na tyle solidne firmy aby im mocno zaufać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalbe

A jak oceniasz Petronelli - oraz inny sympatyczni ludzie - o jaki procent podnosi się koszt budowy przy koszytaniu z tzw. oferty POD KLUCZ? Czy ktoś z Was korzystał z takiej usługi? Co można powiedzieć o tzw. zysku ekonomicznym netto - czyli masz chłopie wolną głowę...? Czy w ogóle istnieją na tyle solidne firmy aby im mocno zaufać?

 

też się nad tym zastanawiałem, jedynie tak jak piszesz trzeba by było bezgranicznie zaufać firmie budującej (ale czy śa takie które zrobią to perfect) , i mieć kogoś kto będzie nadzorował ich prace ,według np wytyczonego planu jak można samemu nakreślić , natomiast druga sprawa to koszty materiałów , w obecnym czasie przy tych cenach .. inaczej dam przykład: nie maiłęm pustaków szukałęm 1,5 miesiaca za jakieś rozsądne pieniadze , mogłem mieć od PAna Wrony za 10,76zł 25 porotherm , a znalazłem za 8.90zł Eder niemiecki z dowozem na miejsce bez przedpłat, plus dodatkowe koszty koparki przy rozładowaniu 625 zł to i tak się opłaciło,i ta różnica by wynikała na wielu materiałach budowlanych....... więc lepiej chyba samu sie zaangażowac chyba że nie ma sie problemu finansowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję pilnie dekarza i specjalisty jakiegoś dobrego co nie boi sie robić w miedzi do ogrzewania, kanalizacji i wody , jeżeli znacie kogoś dobrzego to proszeę o namiar

pozdrawiam

 

 

Ja się nie boję roboty w miedzi, nie ma u mnie z tym żadnych problemów. Co konkretnie trzeba zrobić ? A co do dekarza jutro podam Ci namiar na super brygade tylko nie wiem jak z ich terminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...