Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Ja też na formu jestem nowa. Jak wszystko dobrze pójdzie to budować zaczniemy w przyszłym roku jak tylko będzie już ciepło. Nasze wymarzone miejsce jest we wsi Sadów gmina Koszęcin a tak poglądowo to 3 km od Lublińca. Teraz finalizujemy zakup naszej działki, a ponieważ ziemia jest rodzinna to już wcześniej złożyłam wniosek o wydanie warunków zabudowy i pewnie lada dzień będą. Tak jak paru z was czeka mnie wybór archtekta który zaadoptuje projekt, kierownika budowy, no i oczywiście dobrej ekipy. Projekt wybraliśmy na 99% to Dom na Akacjowej z pracowni Galeria Domów i w przyszłym tygodniu mamy zamiar wybrać się pod Wrocław żeby zobaczyć go od środka bo tam nasz domek już stoi. Mam nadzieję że przyjmniecie mnie do swojej grupy bedę mogła liczyć na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Basiu

na początek witam i życzę wielu sil i cierpliwości w brnięciu przez stosy papierowe dokumentów. Nie pomogę ani z kierownikiem ani z architektem - wskazane znalezienie kogoś miejscowego. Ale wierzę że ktoś Wam podpowie. Ze swej strony radzę popytać na okolicznych budowach - najpewniejsze źródło informacji o kontaktach i cenach.

pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa-ma dziękuję za powitanie. Właśnie tak mam zamiar zrobić tym bardziej, że na naszej ulicy są rozpoczęte budowy i takie już prawie skończone wiec mam nadzieję że coś się znajdzie. Co do papierów to ja jestem pewnie nietypowa, bo już nie mogę doczekać się kiedy zacznę po tych urzędach chodzić :lol: Od paru lat "siedzę" w domu wychowując nasze dzieciaczki i będzie to dla mnie świetna rozrywka. Mam zamiar w czasie zimy wszystkie te papierkowe sprawy załatwić, żeby móc potem jak najszybciej zacząć budowę. Jeszcze czeka nas rozbiórka starego domu który stoi na naszej działce, bo niestety do niczego innego się nie nadaje.

Pozdrawiam Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa-ma pooglądałam sobie twoje zdjęcia muszę zapytac o pare spraw. Pierwsza z czego budujecie czy to nie bloczki keramzytowe? A gdzie kupowaliście ten keramzyt na podłoże? No i musze powiedzieć (chociaz się oczywiście nie znam) że po zdjęciach mam wrażenie że masz solidną ekipę, przynajmniej wszystko tak porządnie wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, budujemy z keramzytu:

ściany bloczek keramzytowy Keramix Optiroc 24x24x50 + pustaki alfa24 i alfa12 Termat (musieliśmy dokupić bo bloczka mamy za mało)

strop teriva pustaki keramzytowe Termat

posadzka na gruncie keramzyt impregnowany maxit (dawniej optiroc)

Keramzyt kupowany luzem (samochód 33 m3), impregnowany dlatego że teren mamy podmokły a impregnacja znacząco zmniejsza kapilarność, dostarczony prosto z fabryki z Gniewu (nie myl z keramzytem Mszczonów - jest bez porównania gorszy) kontak do fagryki i przedstawiciela na http://www.maxit.pl (zakładka keramzyt)

Ekipa z okolic Wręczycy W. szefuje jej młody chłopak i naprawdę wie co robi. Ekipa solidna - choć pewnie nie najtańsza (choć to dziś też nie argument, bo tania ekipa to już przeszłość).

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu uzupełnić dziennika budowy (mam ponad 500MB zdjęć do przejrzenia i zweryfikowania), ale my jesteśmy na takim etapie. Coprawda zdjęcia są z 4 września i są już deko nieaktualne.

front

http://images21.fotosik.pl/402/3330d8b7761413bdmed.jpg

garaż

http://images23.fotosik.pl/75/f0325126ab1fcd8bmed.jpg

taras a nad nim będzie balkon o takim samym profilu tylko odpowiednio mniejszy

http://images21.fotosik.pl/402/fee18660029c8b89med.jpg

 

o to pomieszczenie pod schadami - ktoś mnie prosił o zdjęcia jak wyszło bo obniżyliśmy w nim posadzkę o 4 betonity

http://images27.fotosik.pl/75/23fc05d0ef0d5958med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa-ma spadłas mi z nieba (mam nadzieję że nie zrobiłam gafy z płcią :lol: ) Już straciłam nadzieję, że w okolicach ktoś będzie z keramzytu budował. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz że tak cię męczę, ale nie mogłam znaleść nikogo kto udzielił by mi kilku odpowiedzi na temat budowania w tej technologii. Czy możesz powiedzieć skąd kupowaliście bloczki bo ja juz napisałam do Malborka jak wygląda sprawa z transportem, ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi. Co do twojej ekipy jeśli możesz zdradzić do jakiego etapu ci budują i czy w przyszłym roku też są u ciebie czy ewentualnie moglabym ich spróbować zwerbować. Keramzyt nie jest zbyt popularny jeszcze i pewnie nie wszystkie ekipy miały z nim doczynienia, wiec taka ekipa jest na wagę złota. Bede wdzieczna za odpowiedź. I oczywiście juz zapisuję namiary na dostawcę kruszywa, bo u nas też teren raczej podmokły, wiem że był drenowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt "Pa-ma spadłas mi z nieba" - przez chwilę poczułem się kobietą :lol: :lol: :lol:

ale nie należę do płci pięknej :D

Keramzyt - nie ma problemy pytaj ile chcesz, z tym produktem jestem dosyć mocno związany i to od lat dlatego też wybrałe go na swój dom.

Ekipa moja też wcześniej nie miała do czynienia z "kulkami", ale to nic trudnego, jedynie kwestia metody docinania bloczków (u nas kątówką), ale jak będziesz chciała, daj znać prześlę kontakt do niej.

bloczki (większość) kupowałem w maxit (dawniej optiroc), ale to była końcówka bo maxit już nie produkuje bloczków tylko same kulki ale bloczki, pustaki itp produkuje sieć aliansu firm na bazie technologii maxit i własnej. Więcej na http://www.optirocblok.pl zakładka producenci lub tel do przedstawiciela maxit/keramzyt Marcin Paczyński tel 505172094.

tak z pamięci polecam producentów Betard i Termat (bloczki dobr jakościowo i blisko produkcja - dolnyśląsk)

Jak będziesz ieć jakieś pytania - polecam się

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wpadka :oops: mam nadzieje że wybaczysz :p

Stronę optirocblok mam dodaną do ulubionych i oczywiście juz ją przestudiowałam i też myślałam o Betardzie bo wzglednie blisko, ale nie wiedziałam jak z jakością. Zaraz pozapisuje sobie te wszystkie namiary. Co do ekipy to też słyszalam że dobrze się z tych bloczków buduje, tylko nie każda ekipa chce zajmować się nową technologią i często z góry zakłada że będzie źle, dlatego cieszę się że Twoja ma inne do tego podejście. Jeśli nie wejde wam w paradę to chętnie poprosiłabym o namiary na ekipę. Jak już zakupimy projekt to napewno bedę miała mnustwo pytań, bo niestety budowa będzie na mojej głowie (chociaż ja sie cieszę tylko nie wiem czy wyjdzie to na zdrowie naszej budowie) mam tylko nadzieję, że cię nimi nie zamęcze, bo fajnie mieć kogoś kto buduje w tej samej technologii i służy swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam serdecznie Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście blisko :lol:

Więc odrazu cię zapytam, bo widziałam, że adaptacje projektu macie za sobą, jesteście zadowoleni ze swojego architekta? Jeśli odpowiedź będzie twierdząca to czy mogłabyś podać jakieś namiary?

Pozdrawiam Basia

basiu robilismy projekt indywidualny

facet byl z Myszkowa

nie narzekalam na wspolprace

czy zrobil wszystko dobrze , okaze sie w czasie budowy :roll:

namiary wysylam na priv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie "sąsiedzi"

 

Proszę o podpowiedź gdzie warto kupić stal i betonity w niewielkich ilościach na dniach.

 

pozdrawiam

co do stali to popieram przedmówcę

kupowałem ze 2 tyg. temu i płaciłem 2300 za tonę z dowózką na miejsce i rozładunkiem

co do betonitów to polecam ZIBI-MAX, mają po 2,8zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...