Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

a jak planujecie lub podpowiada Wam właściciel Coloru rozwiązanie okapu w wentylacji mechanicznej ?? oraz gdzie umieścić rekuperator?? i jakiej mocy do wielkości domu ??

1) gość zaproponował w kuchni 2 wyciągi - 1 do okapu a 2 do reszty kuchni.

2) reku ma być na poddaszu (strychu) nad łazienką

3) moc nam obliczył na 250m3 ale dajemy 300 coby nie było za mało

 

dziś po południu będę znał szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale ten od okapu podłączony do rekuperatora??czy przez kominek wentylacyjny wyrzutnia na zewnątrz??
podłączony do reku bo to strata by była.

 

no i tu właśnie mam dosyć zbieżne opinie na ten temat , z informacji firmy http://www.rekuperatory.pl nie powinno sie podłączać okapu do rekuperatora ,ze względu na to co pochłania okap , miałem kiedyś kontakt z Panem Pizonem on zaś namawiał mnie do tego rozwiązania , niestety w sprawie tak ważnej jak wentylacja jakoś nie mogłem przekonac sie do tej firmy (być może błędnie oceniałem kompetencje w tym zakresie) , popołudniu będę rozmawiał z dyrektorem Stowarzyszenia Wentylacji może on bezstronnie coś w tej kwestii odpowie

 

Czy własciciel opowiadał Wam o badaniach ,które przedstawiał dla jednego z lekarzy u którego taka wentylacje wykonywał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

no i tu właśnie mam dosyć zbieżne opinie na ten temat , z informacji firmy http://www.rekuperatory.pl nie powinno sie podłączać okapu do rekuperatora ,ze względu na to co pochłania okap , miałem kiedyś kontakt z Panem Pizonem on zaś namawiał mnie do tego rozwiązania , niestety w sprawie tak ważnej jak wentylacja jakoś nie mogłem przekonac sie do tej firmy (być może błędnie oceniałem kompetencje w tym zakresie) , popołudniu będę rozmawiał z dyrektorem Stowarzyszenia Wentylacji może on bezstronnie coś w tej kwestii odpowie

 

Czy własciciel opowiadał Wam o badaniach ,które przedstawiał dla jednego z lekarzy u którego taka wentylacje wykonywał??

 

no ale to co pochłania okap to jest wwyrzucane na zewnątrz, więc nie rozumiem w czym problem

 

nie, P.Pizon nic nie mówił o żadnych badaniach. A moge wiedzieć o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no ale to co pochłania okap to jest wwyrzucane na zewnątrz

to co pochłania okap jak i inne wyciagi jasne, że jest wyrzucane na zewnątrz jedynie problem jest z wyciąiem okapu podłączonym do rekuperatora bo wyciągane tłuszcze dochodzą do wymiennika i tam zatłuszczają jego elementy ,a czym to może skutkować to wiadomo , nikt nie broni nikomu takiego rozwiązania stosować lecz w dwóch firmach które są wymieniane na forum rekuperatory.pl i Bartosz nie zalecają w/w rozwiązania stosować , a jak napisałem bezstronną opinie uzyskam od Stowarzyszenia Wentylacji

więc nie rozumiem w czym problem

ja nie mam żadnego problemu , jedynie staram się podzielić opiniami i spostrzeżeniami , bo od tego jest forum , a jak wiadomo każdy może mieć je odmienne

nie, P.Pizon nic nie mówił o żadnych badaniach. A moge wiedzieć o co chodzi??

chciałem sprawdzić coś dla własnego potwierdzenia lub zaprzeczenia kompetencji tej firmy , której zeby była jasnośc nie neguję ani nie popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no ale to co pochłania okap to jest wwyrzucane na zewnątrz

to co pochłania okap jak i inne wyciagi jasne, że jest wyrzucane na zewnątrz jedynie problem jest z wyciąiem okapu podłączonym do rekuperatora bo wyciągane tłuszcze dochodzą do wymiennika i tam zatłuszczają jego elementy ,a czym to może skutkować to wiadomo , nikt nie broni nikomu takiego rozwiązania stosować lecz w dwóch firmach które są wymieniane na forum rekuperatory.pl i Bartosz nie zalecają w/w rozwiązania stosować , a jak napisałem bezstronną opinie uzyskam od Stowarzyszenia Wentylacji

 

oki,

zgadzam się z tobą że tłuszcze dochodzą do wymiennika, ale ponoć filtry które są w reku mają zapobiec zatłuszczaniu wymiennika

 

więc nie rozumiem w czym problem

ja nie mam żadnego problemu , jedynie staram się podzielić opiniami i spostrzeżeniami , bo od tego jest forum , a jak wiadomo każdy może mieć je odmienne

tu również zgadzam się z Tobą, może niefortunie się wypowiedziałem

 

nie, P.Pizon nic nie mówił o żadnych badaniach. A moge wiedzieć o co chodzi??

chciałem sprawdzić coś dla własnego potwierdzenia lub zaprzeczenia kompetencji tej firmy , której zeby była jasnośc nie neguję ani nie popieram

i tu bym chciał żebyś podzielił się swoimi spostrzeżeniami (niekoniecznie publicznie) bo właśnie - jak sam napisałeś - po to jest to forum.

 

jedno wiem

ludziki z "Lindabu" zrobili mnie w balona i im bym już na pewno nie powierzył zrobienia czegokolwiek, a jak na razie "color system" w moim odczuciu wypada pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że wentylacja to teraz bardzo gorący temat :D

Ja do Color Systemu jadę w środę. Przyznam że też chciałam wiedzieć czy firma jest godna polecenia i z pewnym pytaniem zadzwoniłam do producenta firmy Pro Vent z prosba o wyjaśnienie. Przy okazji zapytałam o dwóch przedstawicieli czyli Color System i doświadczony i utytułowany Global Tech i powiedziano mi że chociaż Color System jest mniej doświadczoną firmą to z czystym sumieniem mogą ją polecić na równi z Global Techem.

Petronelli czy możesz powiedziec cos więcej na temat tych badań i czy doszłeś do jakis wniosków, bo może są jakies przesłanki, żeby nie wiązać się z tą firmą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomm1927 gratulacje kolejnej decyzji, trzymam kciuki, żeby dalsza współpraca też się dobrze układała. U mnie wycena wyszła tak

GWC Provent Geo 400 płytowy - 9500 netto z robocizną

wentylacja + reku 400 Geo - 14600 netto z robocizną

Nasze GWC bedzie montowane w fundamentach dlatego ponoć jest troszkę tańsze. Poza tym te ceny są jeszcze przed negocjacjami. Pan Grzegorz powiedział, że cene można negocjować. Tomm1927 a ty coś urwałeś z ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomm1927 gratulacje kolejnej decyzji, trzymam kciuki, żeby dalsza współpraca też się dobrze układała. U mnie wycena wyszła tak

GWC Provent Geo 400 płytowy - 9500 netto z robocizną

wentylacja + reku 400 Geo - 14600 netto z robocizną

Nasze GWC bedzie montowane w fundamentach dlatego ponoć jest troszkę tańsze. Poza tym te ceny są jeszcze przed negocjacjami. Pan Grzegorz powiedział, że cene można negocjować. Tomm1927 a ty coś urwałeś z ceny?

 

qoorcze, a nam nic nie powiedział że można coś urwać. ale myśle że nic straconego, zawsze można conieco jeszcze w trakcie prac ponegocjować

u nas wyszło dokładnie 14.873 brutto z robocizną a z tego co widziałem to samej robocizny to tu nie ma za wiele (jest koło 2,5kPLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu bym chciał żebyś podzielił się swoimi spostrzeżeniami (niekoniecznie publicznie) bo właśnie - jak sam napisałeś - po to jest to forum.

 

 

Petronelli czy możesz powiedziec cos więcej na temat tych badań i czy doszłeś do jakis wniosków, bo może są jakies przesłanki, żeby nie wiązać się z tą firmą

 

No i tu zostałem nieopatrznie źle zrozumiany , ja nic nie mam do firmy Color System ani złego ani dobrego na ich temat nie moge nic stwierdzić bo nie miałęm z nimi styczności podczas pracy , jedynie podczas rozmowy moga sie pojawiac jakieś odczucia czysto intuicyjne , czyli bardzo subiektywne .A wnioski to mam tylko takie że ja bym nie podłączył okapu do reku , u mnie będzie to rozwiązane przez kominek wentylacyjny z przepustnicą otwierającą podczas pracy okapu. I to tyle na ten temat. Może moje pytania powyżej były trochę tajemnicze i stąd pojawiła się nutka niepewności, ale nie chciałem takowej wprowadzić , ani zdyskwalifiikowac tej firmy w Waszych oczach.

I oby wszystko było w jak najlepszym porządku a firma super się sprawdziła tego Wam życżę-szczerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomm1927 o negocjacje to sama zapytałam i stwierdził, że cenę zawsze można negocjować. A czy zdecydowaliscie się na GWC? Jeśli nie to nie radziłabym przewymiarowywać reku. Zaraz napiszę czemu tylko muszę moją najmłodszą pociechę przebrać, bo nam powietrze zanieczyszcza :lol:

 

zdecydowaliśmy się na gwc i dlatego jest pod niego szykowany reku

 

tyle że gwc będzie obok domu i będziemy go robić za jakiś miesiąć może dwa, tak że zanim będzie wszystko gotowe do uruchomienia to będzie zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będzie GWC to juz nie bedę się rozwodzić nad reku. Tomm1927 ja mam pytanie do ciebie z innej beczki. Skorzystałam z twoich namiarów na cieślę i dekarza. Wycenę więźby już mam a do dekarza jade jutro. Napisałes że jesteś z nich zadowolony, czy możesz napisać coś wiecej? Czy materiały też załatwiałeś przez nich? Czy wszystko bylo w porządku? Czy dało sie negocjować ceny? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź

Pozdrawiam Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będzie GWC to juz nie bedę się rozwodzić nad reku. Tomm1927 ja mam pytanie do ciebie z innej beczki. Skorzystałam z twoich namiarów na cieślę i dekarza. Wycenę więźby już mam a do dekarza jade jutro. Napisałes że jesteś z nich zadowolony, czy możesz napisać coś wiecej? Czy materiały też załatwiałeś przez nich? Czy wszystko bylo w porządku? Czy dało sie negocjować ceny? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź

Pozdrawiam Basia

jestem z nich zadowolony bo raz że ceny mieli przyzwoite i w miarę możliwości negocjowalne, zrobili robotę szybko i sprawnie - całą więźbę robili 5 dni, a pokrycie dachu nam się trochę rozjechało ale to tylko przez śniegi a i tak chłopaki latali pod koniec po częściowo zaśnieżonym dachu.

 

Co do materiałów to Tomek mi dał namiar na tartak Biernackiego bo ma przyzwoite ceny i dobrze docina więźbę. Jeżeli chodzi o dachówkę to załątwiałem wszystko w Inprobudzie na Wysockiego. namiar w sumie dany przez Galów i poszło wszystko szybko i sprawnie i przyzwoicie cenowo. Jedno tylko Ci powiem bo pewnie ma to znaczenie - ja się dogadywałem co do cen w zasadzie ze wszystkimi na przełomie luty/marzec 2007 a realizacja była październik/listopad. Fakt, dachówkę miałem dużo wcześniej bo jeszcze po starych cenach i gdybym jej nie wziął i nie uregulował to potem bym miał drożej. Jak będziecie kiedy w Cz-wie to zapraszam na budowę to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomm1927 bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Dostalam wczoraj pierwszą wycenę na dach i mimo, że takiej ceny mniej więcej sie spodziewałam to jakoś dekarz nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Tzn on jest z polecenia robił dach znajomej z forum i następna też się na niego zdecydowała i co do fachowości to zastrzeżeń nie mam bo na razie nie mogę mieć, ale facet był taki jakiś niesympatyczny, może troszke arogancki, w każdym razie jakbym miała inny wybór to bym go napewno nie wybrała. Mam nadzieję, że z Panem Galą się dogadam. W Częstochowie będę jutro między 13-15 ale ty pewnie wtedy pracujesz?. Jednak chętnie z zaproszenia skorzystamy i w jakis weekend z mężem podjedziemy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...