Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

witajcie budowlańcy

mam następujące pytanie:

kiedy zacząć budowę kominka?

etap mamy następujący:

zrobione tynki w środku, w przyszłym tygodniu wchodzi ekipa od c.o. a potem wylewki, zrobione są instalacje: elektryczna, wodna, gazowa. NIE ma jeszcze gipsówek.

i kiedy ruszyć temat kominka??? przed gipsówkami czy po? przed kładzeniem paneli/kafli???? kominek robimy bez płaszcza wodnego - będzie rozprowadzenie od kominka kilku rur do kilku pomieszczeń i tym będziemy rozprowadzać ciepło z kominka.

Porady pilnie potrzebuję bo mam blade pojęcie o tym!!!!!!

Oczywiście namiary na fachowców od kominka bardzo mile widziane!!!!!

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witaj czerem

wprawdzie w bezpośrednim temacie nie udzielę Ci odpowiedzi bo sama nie wiem natomiast z tego co tu już wyczytałam na forum to jeśli jeszcze nie masz kupionego kominka to przemyśl jednak taki z płaszczem wodnym bo wielu forumowiczów skarżyło się że w pokojach do których jest rozporwadzane ciepło jest strasznie brudno od wylotów powietrza a z płaszczem czysto i ciepło od grzejników - sama kiedyś w przyszłości mam właśnie zamiar mieć taki z płaszczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, o płaszczu wodnym to ja już myślałam i bardzo chętnie zainstalowałabym sobie takowy. niestety - brak funduszy:-((( juz i tak jest ciasno.......a gdzie wykończeniówka ..... na szczęście mąż jest kumaty więc część zrobi sam.niestety na płaszcz wodny nas nie stać:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja też krótkie ogłoszenie

mam ponad 100 szt pustaka stropowego Terriva, chętnie się pozbędę w bdb cenie. pustaki są keramzytowe (lekkie, nie żużel, i mocne) firmy TERMAT.

mam jeszcze trzy belki, ale nie pamiętam dł, coś ok 3m

kontakt 505 172 045

pozdrawiam Paweł

 

Nooo pa-ma zauważyłem, że Wasze zdjęcie w stopce trochę się zdeaktualizowało :o :) Bardzo ładnie się prezentuje !

A nawiązując do meritum postu również mam do sprzedania około 200 sztuk akermanów stropowych, chyba 22. Może komuś się przydadzą bo i cena atrakcyjna - 602 432 003 lub pw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo pa-ma zauważyłem, że Wasze zdjęcie w stopce trochę się zdeaktualizowało :o :) Bardzo ładnie się prezentuje !

 

tak zdjęcie troszkę nieaktualne, jak znajdę troszkę czasu to popracuję nad nim

a efekt nam też się podoba, czekamy na jakiś mocniejszy deszcz co by obmył dach z kurzu po przycinaniu dachówki i pokazał cały efekt ładnego połysku... :D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie zalane funadmenty ( w zeszłym tygodniu ) teraz kończymy murowanie z bloczków betonowych.

Przepraszam jeśli były namiary wymieniane ,ale potrzebuję nawiązać kontakt z osobą, która u Was zajmowała się rozprowadzeniem pionów i kanalizacją ( na tym etapie budowy )

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

w.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Kupiliśmy wczoraj cegłę w cegielni SOWA, ustalając cenę na 1,1. Dzisiaj ta cegła przyjechała ale na moje pytanie o FV pan zrobił wielkie oczy i stwierdził, że to jeszcze przecież VAT musi doliczyć :evil: Na nasze stwierdzenie, że cena była pzrecież ustalona odpowiedział, że to pewnie palacz :roll: odebrał telefon i głupot nagadał :evil: bo to przecież niemożliwe, żeby on coś takiego ustalił :roll:

Jżeli zamierzacie coś u nich kupować, to kilka razy się upewnijcie jaką cenę mają na myśli i czy przypadkiem nie rozmawiacie z palaczem :roll: bo może się okazać, że cena w hurtowni jest taka sama, bez dodatkowych atrakcji :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zaczynamy remont starej mazowieckiej chaty z drewna, w planach jest m.in. ocieplenie ścian, poddasza i stropu. I dlatego poszukujemy osób, którym zostały materialy i chcą je oddac,niedrogo odsprzedać, lub wymienic na pyszne przetwory z ekologicznego ogrodu na Jurze :)

materialy potrzebne to: głównie welna, także ta rozpakowana, płyty karton gips, stelarze drewniane i metalowe do wykonania konstrukcji ocieplenia oraz montazu plyt.

 

pozdrowienia

madzia i marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
i ja sie dolaczam do wesołej gromadki budujących. budujemy w kamyku dom z projektow muratora c14- szeroki.

wlasnie jestesmy na etapie szukania hydraulika :)

 

Pozdrawiam sąsiadkę zza miedzy :wink:

Budujemy w Białej - jadąc od Kamyka będzie jakieś 2000m ...

 

Poszukujemy sprawdzonego elektryka - jakieś propozycje ???

 

Co do hydraulika mam sprawdzonego i godnego polecenia - p. Rafał Kamiński.

Po szczegóły zapraszam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...