Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja robiłem odwodnienie......sam :roll:

jeśli mogę w czymsik... to spróbuję

 

Z nieba mi normalnie spadasz :p ...zajrzałm do albumu i jestem pod wrażeniem, u Ciebie tak ładnie i czysto 8) :D ...tylko pozazdrościć i pogratulować :D

 

Co do drenażu to trochę poczytałam tu i tam, ale jak teoria ma się do praktyki?

W ogóle nie wiem czy go robić :roll: :-? ...

Grunt mamy przepuszczalny (przeważają tereny piaszczyste), kopiąc piwnice na głębokość 2,2 m nie natrafilismy na wodę, wykop przez 2 m-ce czekał na murarzy i nic się z nim nie działo a woda po ulewie znikała natychmiast. Ławy wyłożyliśmy folią, ściany piwnic izolowaliśmy "czarną mazią", ale nie wiem czy dokładnie, bo spieszyliśmy się przed mrozami :roll: Problem pojawił się, kiedy wstawiliśmy okna - dom stał się "szczelny", a mimo to po każdej ulewie w 2 pomieszczeniach piwnicy pojawia się woda :(

 

Jedni radzą zrobić drenaż, drudzy okopać budynek - jeszcze raz porządnie zaizolować i obłożyć folia kubełkową. Ponieważ piwnice mamy dość głęboko nie wiem jak poradzić sobie z tym wszystkim :-? ... i co robić z nadmiarem wody? :-?

Pa-ma poradź coś ,może być na priva :)

 

Zdradź też jaką masz dachówkę i co to za struktonit? :D

 

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikach - jeśli macie grunt piaszczysty (chciałbym taki) sprawa nie powinna byś skomplikowana. Zastanawiające jest skąd woda w piwnicy? czy jest możliwe że przy dużej ulewie nadmiar wody znajduje sobie drogę do piwnicy i tam zostaje, ( przy pośpiechu przed zimą błędy bywają możliwe). faktycznie poradziłbym dobrą izolacje ścian - folia kubełkowa to dobry pomysł i zalecałbym wykonanie drenażu. szybciej odprowadzi nadmiar wody wokół budynku i nie powinna "wchodzić do domu. przy okazji warto tę wodę + deszczówkę odprowadzać do jakiejś np studni chłonnej lub szczelnej, pierwsza w piachu szybko pozbędzie się wody, bardziej szczelna pozwoli ją zatrzymać do własnych celów (podlewanie, mycie auta itp...)

sam drenaż - u mnie rury perforowane fi100, na narożach budynku studzienki rewizyjne (ja zrobiłem ze starych beczek plasikowych - kupiłem u jakiegoś gościa w Kamienicy Pol. po 20 zł), rura drenarska znajduje się w otoczce z goewłókniny (tak jakby rękaw) wypełnionej drobnym kamieniem (płokany żwir) jest to ważne by nie kłaść rury bezpośrednio do piachu bo z czasem może ją zamulić. tanio geowłókninę kupisz w sklepie firmowym zakładów Stradom - nie wiem czy coś jeszcze??

 

dachówka - Brass grafit z powłoką cisar struktonit (chyba Franke - czy jakoś tak...)

u mnie czysto, ha ha - nie mam czasu trawy kosić - może znów teść się zlituje i wykosi, bałagan w środku - kończę instalacjie = duuuzo kucia

pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa-ma serdeczne dzięki za odpowiedź :D

 

Budynek w trakcie okopywania...stanęło na tym, że na razie izolujemy jeszcze raz, dajemy folię kubełkową i na wszelki wypadek wrzucamy rury drenarskie wg techniki jaką opisujesz, z tym, że nie dajemy studzienek - może nie będą potrzebne po izolacji :roll: :-? ...wstawimy je jeśli powtórzy się problem z wodą... tfu, tfu :wink: U nas potrzebna byłaby przepompownia a to znowu dodatkowy koszt :roll: ...oki zobaczymy co czas pokaże :roll: :wink:

 

A możesz zdradzić gdzie kupowałeś struktonit? Wzięłam jeden z Domexu, ale jakiś taki nijaki jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :D

My w zasadzie jestesmy na początku naszej drogi "ku domowi" i dlatego tez zaczęłam wertować Wasze forum w poszukiwaniu wszelakich namiarów. Jesli chodzi o stal znalazłam Centrostal, pozostałe elementy tez jakoś wstępnie zebrałam. Gdzie jednak zakupywaliście materiał? :oops:

 

 

 

-co do stali to sprawdz firme semex, jak ja kupowałem to było ok

 

pzdr.jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie dobrym tynkarzem (tynki cement.-wapienne)...mój ma poważne problemy rodzinne i nie wie kiedy i czy w ogóle wejdzie :cry: :cry:

 

a na kiedy go potrzebujesz?? i ile metrów to zapytam się swoich czy mogą...

 

Mieliśmy tynkować w lipcu :( ...teraz musimy zmienić kolejność prac - podłogówka i wylewki, a potem tynki, ale najpóźniej we wrześniu, bo w kolejce stoją następni wykonawcy :roll:

 

Petronelli czy Ty jesteś już po tynkowaniu?? Nie wiem jak długo trwa taka "impreza" i stąd moje pytanie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie dobrym tynkarzem (tynki cement.-wapienne)...mój ma poważne problemy rodzinne i nie wie kiedy i czy w ogóle wejdzie :cry: :cry:

 

a na kiedy go potrzebujesz?? i ile metrów to zapytam się swoich czy mogą...

 

Mieliśmy tynkować w lipcu :( ...teraz musimy zmienić kolejność prac - podłogówka i wylewki, a potem tynki, ale najpóźniej we wrześniu, bo w kolejce stoją następni wykonawcy :roll:

 

Petronelli czy Ty jesteś już po tynkowaniu?? Nie wiem jak długo trwa taka "impreza" i stąd moje pytanie :-?

 

 

 

u mnie 600m2 tynku robionego ręcznie w trzech mają robić 3 tygodnie , zrobili 3 pokoje i wyszły super!! nie pala (pomocnik pali ) nie piją, nawet jeść nie chca , smiał sie jeden z nich o swoim koledze , tylko pracuję rzetelenie i uczciwie , nie tanio bo 16 zł ale nie da sie pogodzić wszystkich atutów z niską ceną , jestem z nich bardzo zadowolony super chłopaki i robią wiele robót ocieplać tez mi beda i jeszcze moze cała wykończeniókę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petronelli ci Twoi fachmani to gatunek na wymarciu :o :wink: :lol:

nie spotkałem takich już dawno

Petronelli Z tego co piszesz, to szybko ich nie wypuścisz? :-? :( ...daj cynk kiedy znajdą wolną chwilę :D

u mnie będa do końca pierwszego tygodnia września później idą na inne roboty i przychodzą do mnie w styczniu na całą wykończeniówkę , a od marca znowu mają już jakąś robotę także z czasem u nich kiepsko :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...