Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Paula brałem z Sabinowa Dyc... coś tam, ale to było prawie rok temu, mój majster chwalił sobi współpracę, ja też byłem z ceny zadowolony.

Rany jaki mam młyn na działce, stoję z ostatnią ścianą (frontową) :-? z tynkami, skończone kartony, płytki, schody, teraz gość układa podłogę drewnianą, jak położy to może polecę, (na razie zrobił schody - ładne :wink: ), ogrodzenie teść przygotował, ale czekam na gaz z montazem bo nie chcę dwa razy poprawiać, już niedługo drzwi wewnętrzne mają montować, kominek obudowany, dziś się z pieniedzmi chyba rozstanę :cry: Ale mamy z sąsiadmi wielki problem z jednym inwestorem, jak sprawy się trochę rozwikąłją to moze opiszę, powiem tylko, że jak się dowiedziałęm o jego pomyśle, to miałem ochotę rzucić to wszystko w pierony.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Cześć. Ale dawno mnie tu nie było. :oops: Ale tyle się dzieje :o . Mam dach, prąd, kanalizację, tynki wewnątrz, wylewki na strychu, piętrzea od poniedziałku pewnie i na parterze. I telefon!!! Potrzebuję namiar na schody drewniane ażurowe, chyba dębowe. Podzielcie się. Śpię po kilka godzin na dobę, konto topnieje ale coraz bliżej końca. Aha piec kupiłem KDO Ekocentr z Żywca na ekogroszek, bo cena przyłącza gazowego powaliła mnie z nóg. No i wszystkie instalacje też mam CO, woda, prąd kanaliza. No i bałagan na działce taki sam jak w moim poście. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ale dawno mnie tu nie było. :oops: Ale tyle się dzieje :o . Mam dach, prąd, kanalizację, tynki wewnątrz, wylewki na strychu, piętrzea od poniedziałku pewnie i na parterze. I telefon!!! Potrzebuję namiar na schody drewniane ażurowe, chyba dębowe. Podzielcie się. Śpię po kilka godzin na dobę, konto topnieje ale coraz bliżej końca. Aha piec kupiłem KDO Ekocentr z Żywca na ekogroszek, bo cena przyłącza gazowego powaliła mnie z nóg. No i wszystkie instalacje też mam CO, woda, prąd kanaliza. No i bałagan na działce taki sam jak w moim poście. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam

Chyba wszyscy mocno zajęci budowaniem, bo pusto na tym naszym forum :)

U mnie już stan surowy zamknięty!!! Dach przykryty dachówką bitumiczną.

Wszędzie już mamy instalację pod kaloryfery oraz wylewki. Teraz pora na tynki i tu właśnie mam problem. W pierwszej wersji chcieliśmy wszędzie dać karton-gips, ale jak dostaliśmy wycenę ile to wszystko będzie kosztować to jakoś przeszła nam ochota na karton-gips. Zaczęliśmy się zastanawiać nad mokrymi tynkami gipsowymi. Czy ktoś ma to u siebie, a może na dokładkę może polecić jakąś dobrą ekipę, która to zrobi fachowo, szybko i za przyzwoite pieniądze:).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. U mnie robimy wylewki na parterze i taras na całej szerokości domu. Już zdążyłam się narobić ale to bardzo przyjemne uczucie więc nie żałuję. Sama zebrałam humus spod tarasu i wykopałam rowy na fundament. Dziś mąż zalał fundament a jutro zaczyna murować ścianki tarasu bo ten taras będzie wysoki na 1 m i potem w przyszłości obsypany ziemią.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasu mineło, mnie zresztą bardzo szybko, bo.......

Bezdomny nie jest już bezdomny :D

 

Mieszkamy od dwóch tygodni. No mówię Wam bomba.

 

Paula jak znajdę wizytówkę, to dam Ci numer, u mnie gość robił za coś około 18 za metr z materiałem , narazie jestem zadowolony.

 

Wrażenia z mieszkania są zbyt silne by być obiektywnym, pierwszy wniosek, jesli macie małe dzieci nie starajcie się za bardzo z malowaniem ścian :-? , po dwóch tygodniach gdzieniegdzie wygladają jak w trakcie budowy. Oczywiscie teraz tempo prac spadło prawie do zera więc kolejna rada, czego nie zrobisz przed przeprowadzką, nie zrobisz długo po niej. Od dwóch tygodni bawię się z listwami przyściennymi :( , o garazu nawet nie wspomnę, a ogródek potraktowałem Rundapem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie zaglądałem tu ze 2 miesiące, ale widzę, że wiele nie straciłem.

Naprawdę mało ludzi buduje w Częstochowie. U mnie już od miesiąca

z kawałkiem budowa na całego - aktualnie ściany wystaja jakiś metr

do połtora nad ziemięrzy ale przybywa codziennie po kawałku -

(tylko czemu tak wolno????? ;) ).

Z materiału jestem zadowolony (silikat ludynia), za jakieś 2-3 tygodnie

pierwszy styrop nad ziemią

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dumaliśmy i mamy zamiar budować z mężem domek, jak narazie nastapiła ważna decyzja , załatwiamy papiery jesteśmy na etapie adaptacji projektu i składania wniosku pozwolenia na budowę, a dalej to się zobaczy, najważniejsze to dostać kredyt, do tej pory mamy przydomek: niezdolni kredytowo...ale cóż pożyjemy zobaczymy, gorąco wierzymy się uda, no musi! :lol: [/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumaliśmy i mamy zamiar budować z mężem domek, jak narazie nastapiła ważna decyzja , załatwiamy papiery jesteśmy na etapie adaptacji projektu i składania wniosku pozwolenia na budowę, a dalej to się zobaczy, najważniejsze to dostać kredyt, do tej pory mamy przydomek: niezdolni kredytowo...ale cóż pożyjemy zobaczymy, gorąco wierzymy się uda, no musi! :lol: [/img]

 

Hejka!

 

brawo za decyzję! ja też byłem "niezdolny" - trochę kombinacji, wsparcia rodziny itp i zrobiłem sie "zdolny" ;)

Uda się napewno!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej ludziska poratujcie :( , macie może jakieś namiary na sprawdzone ekipy murarzy, bo ja już swoich mam dosyć, a teraz oznajmili mi, że może przyjdą za dwa tygodnie do wymurowania reszty (ścianki kolankowej zakończonej wieńcem i dwóch szczytów i kominów).

A ja już mam umówionego dekarza na koniec września i potrzebuję to jak najszybciej zakończyć, bo wieniec też musi trochę poschnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Moja KUKUŁKA już prawie gotowa ,kończę malowanie w ścian i docieplam na zewnątrz Jak wszystko dobrze pujdzie to do Bożego Narodzenia będę mieszkał w nowym domku i podziwiał z okien wierzę Jasnej Góry. :p

 

Poroterm to dobry mareriał na budowę . Od tych co budowali ściany jednowarstwowe wiem że nie jest to najlepsze rozwiązanie gdyż nasi fachowcy nie są przesadnie dokładni i raczej lubią budować metodą tradycyjną i tak kładą zaprawę . ścizny jednowarstwowe wymagają cienkowarstwowej zaprawy klejowej i dużej dokładności w wykonaniu. Jeden z nich po sezonie grzewczym docieplał styropianem, mówi że się opłaciło. Ja ściany mam z Porotermu 30 P+W docieplam 10 cn. styropian .O kasztach ogrzewania opopwiem po zimie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie, mam wreszcie stały dostęp do internetu i będę tu częściej zaglądać. Niestety nie mam się czym pochwalić na budowie. No może poza tym ze mam już wylewki zrobione własnoręcznie przez mojego męża, ścianki działowe na poddaszu mąż też sam wznosi, wybudowaliśmy też wspólnie taras na całej szerokości domu , tzn mury tarasu postawił mój mąz a teraz musimy ten taras zasypać piachem ale jak znam życie to potrwa do wiosny ponieważ wszystko co sie da robimy sposobem gospodarczym czyli własnymi rękami. Tak bardzo lubie jeździć na naszą budowę ze gdybym tylko tam prace znalazła to pewnie byłabym na budowie codziennie. Odrobiłam lekture waszych postów i mniej więcej wiem co sie u Was dzieje.

Ciekawe tylko czy mnie tu ktoś zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...