Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

Co do deskowania proponuję zapytać kilku kierowników budowy.

Napiszę tylko tyle że pokrycie deska i papa nie może być szczelna aby wełna nie trzymała wilgoci i do tego najlepsza jest folia ( nie najtańsza).

 

 

pozdrawiam

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

wypożyczę przyczepkę 5 m długa - 30 pln doba

sprzedam ok 60 stempli 2 pln szt

sprzedam blaszaną budkę na budowę z licznikiem elek. 500 pln- odbiór własny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mozecie polecić kogos kto wykonuje i montuje parapety z płyty mdf takiej jak na blat kuchenny?? pilnie mi potrzeba jakiegoś namiaru dajcie jakiś namiar ....

STUK-PUK

42-280 Częstochowa

Główna 23

Telefon: 034 324-10-97

U mnie robili parapety - co prawda nie z MDF - ale zawsze możesz zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do deskowania proponuję zapytać kilku kierowników budowy.

Napiszę tylko tyle że pokrycie deska i papa nie może być szczelna aby wełna nie trzymała wilgoci i do tego najlepsza jest folia ( nie najtańsza).

Pokrycie powinno być szczelne - tylko wełna nie powinna dolegać do desek, a ewentualna wilgoć powinna znaleźć ujście pod gąsiorami IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Potrzebuje kogos do suchej zabudowy k/g (sufity podwieszane ,zabudowy na ścianach) , polećcie kogoś godnego uwagi bo mam tego dość sporo i nie chcę sie naciąc na jakiegoś "fachmena" .

 

Petronelli i co, masz kogoś sensownego? :roll:

Do wczoraj sądziłam, że jestem z gościem umówiona, dziś dowiedziałam się, że nie da rady :x :evil: szlag by to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Potrzebuje kogos do suchej zabudowy k/g (sufity podwieszane ,zabudowy na ścianach) , polećcie kogoś godnego uwagi bo mam tego dość sporo i nie chcę sie naciąc na jakiegoś "fachmena" .

 

Petronelli i co, masz kogoś sensownego? :roll:

Do wczoraj sądziłam, że jestem z gościem umówiona, dziś dowiedziałam się, że nie da rady :x :evil: szlag by to...

 

u mnie robi znajomy po godzinach swojej pracy , zastanawiałem sie nad firma ale terminy dopiero na czerwiec to do tego czasu na to samo wyjde z tym znajomym , wolny termin od 15 maja ma Sławomir Wąpierski to tyle co wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje jeszcze kogoś kto robi stopnie drewniane na schody , sprawa pilna... :-? i najlepiej jakby jeszcze robił barierki drewno połączone z metalem macie kogos sprawdoznego??

Mam namiary na jednego stolarza, który miał robić u mnie, mogę podać na priw jak będziesz zainteresowana. Ja niestety musiałem zrezygnować bo chciał 6 tys. za schody dębowe ze spocznikiem i balustradą. W sumie patrząc na ceny to nie jest drogo - bo rozmiar moich schodów to średnio 120 cm a spocznik ma 2m2. Jednak kasa się skończyła i muszę je zrobić sam - wyjdzie połowę taniej.

Jak potrzebujesz na szybko to w Castoramie mają cały system trepy, tralki, poręcze - takze drewno połączone z metalem razem z kosztorysem i przykładowymi realizacjami. To gotowy system składasz z komponentów - może Ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmienialiście prąd budowlany na "zwykły" przed wykonaniem odbioru? Podobno jest taka możliwość.

Oczywiście że jest taka możliwość, zamiana prądu na "zwykły" nie ma nic wspólnego z odbiorem budynku choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Napewno musisz mieć: dach, okna i drzwi, zatynkowane przewody, osadzony osprzęt i wykonane pomiary przez elektryka.

Elektryk wypełnia zgłoszenie końca robót, pismo do ZE i czekasz do 30 dni na podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk choć nie tani / co do jego pracy zastrzeżeń nie mam / ale jeżelich chodzi o papierki i informacje dla klienta to nic nie doradzi i nie podpowie.

Bo Twój nietani elektryk to inaczej instalator, którego zadaniem jest położenie kabelków, podpięcie gniazdek, skasowanie za robote i myk na kolejną budowe.

Tak a propo, elektryk ma obowiązek wystawić Ci protokoły z pomiarów instalacji. Bez tych protokołów nie ruszysz nic w Zakładzie Energetycznym.

Bez tych protokołów możesz mieć poważne problemy przy próbie wypłaty ubezpieczenia np. w przypadku pożaru bądź wyładowania atmosferycznego.

A przecież już dawno mogłam zrobić tą zamianę bo różnica w cenie między jednym a drugim prądem jest.

Idź do ZE i dopytaj o szczegóły, w większości ZE opisana przeze mnie procedura działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do deskowania proponuję zapytać kilku kierowników budowy.

Napiszę tylko tyle że pokrycie deska i papa nie może być szczelna aby wełna nie trzymała wilgoci i do tego najlepsza jest folia ( nie najtańsza).

Pokrycie powinno być szczelne - tylko wełna nie powinna dolegać do desek, a ewentualna wilgoć powinna znaleźć ujście pod gąsiorami IMO

 

Yes!...porządna wentylacja {kalenicowa, połaciowa...} to podstawa ...tych wszystkich "chemiczno-nowoczesnych" konstrukcji !...gdy się nie chce za kilka lat mieć problemów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkukam firmy do zrobienia wjazdu / bruku....../ macie wiedzę jaka dobra, jakie ceny ? A może coś zamiast bruku - ziemia u mnie jurajska czyli piach i kamienie. Na plac nie da się wjechać !!!!

 

mam namiar do firmy Al-bruk 502050506. Nie wiem jakie ceny ale robią naprawdę solidnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Potrzebuje kogos do suchej zabudowy k/g (sufity podwieszane ,zabudowy na ścianach) , polećcie kogoś godnego uwagi bo mam tego dość sporo i nie chcę sie naciąc na jakiegoś "fachmena" .

 

Petronelli i co, masz kogoś sensownego? :roll:

Do wczoraj sądziłam, że jestem z gościem umówiona, dziś dowiedziałam się, że nie da rady :x :evil: szlag by to...

 

u mnie robi znajomy po godzinach swojej pracy , zastanawiałem sie nad firma ale terminy dopiero na czerwiec to do tego czasu na to samo wyjde z tym znajomym , wolny termin od 15 maja ma Sławomir Wąpierski to tyle co wiem ...

 

Serdeczne dzięki za odpowiedź :)

Mam znalazłam, ma wejść na początku czerwca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...