Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

też mieliśmy więźbę z wyrazowa i była ona, oględnie mówiąc, sredniej jakości.

Oflisy pjawiły się rzadko, niestety jeden na słupie montowanym przed wejściemdo domu :-? A co do impregnacji to jest beznadziejna. Mieliśmy krokwie heblowane na końcach i te heblowane kawałki pomalowaliśmy zwykłym drewnochronem a reszta była oryginalnie impregnowana z tartaku. W trakcie pracy cieśla musial skrócić jedna krokwię i odciął z niej kawałak w połowie heblowany a w połowie nie. Rzuciliśmy go na sterte odpadkow i po jakims czasie pojawiła się tam biała pleśń, która zajęła cały zaimpregnowany kawałek a kończyła się jak nożem uciął w miejscu gdzie zaczynał się drewnochron. Nadawało się to na zdjęcie reklamowe dla producenta drewnochronu. No więc skoro zwykły preparat, jednokrotnie naniesiony pędzlem jest lepszy od fachowej, ciśnieniowej impregnacji to o czym to świadczy? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuje za opinie dotyczące więźby. Po ich lekturze wracam do mojego pierwotnego planu poszukiwania drzewa w górach ;)

Co do impregnacji, to zaczynam mieć wątpliwości czy w ogóle ją robić.

Sąsiad nakupował impregnatu za 800 zł, potem moczył, moczył i moczył aż przyszedł deszcz i wszystko mu zmył.

 

W poprzednim poście ktoś pytał o lustra, kiedyś robiłem lustro w drzwi, korzystałem z usług szklarza na Jesiennej (prawie na końcu przy wyjeździe na Jagiellońską, dawniej to była ulica Południowa).

 

Kolejne pytanie, tym razem o okna, jakie macie zdanie, doświadczenia, zasłyszane opinie na temat okien z 3 szybami ? I co myślicie o firmie WEKA (dawna Norma 2000) ?

 

Pozdrawiam

LB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...