Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa częstochowska i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem na etapie wyboru fachowca od płytek. Jeśli możecie mi kogoś polecić to z góry dziękuję.

Mam do ułożenia około 120 m2 ( parter + poddasze )

Pozdrawiam

 

Jak już skończy to podziel się wrażeniami bo mnie też to czeka w bardzo niedalekiej przyszłości.

 

Czy możecie polecić kogoś od konstrukcji z karton-gips tj. półki itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kledzy potrzebuję rozsądnego dekarza (chodzi o położenie dachówki itp) oraz elektryka. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Dekarzy nie polecę, bo po kominach deszczówka hula, ale elektryka owszem, oprócz elektryki kładzie też instalację alarmową (i biednemu inwestorowi, targanemu różnymi dylematami i, nie daj Boże poradami;)) podszepnie logiczne rozwiązania). Kontakt na PRV

 

Pozdrawiam

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatka, moge polecic Ci firme Warebud z Wielunia.

U mnie najpierw poprawili caly system wentylacji mechanicznej po innej firmie (praktycznie wszystko do wymiany) a nastepnie wykonali bezprzeponowy plytowy GWC.

Dzialaja na terenie calej Polski, wiele inwestycji w Czestochowie.

 

Wsrod forumowiczow wiecej osob korzystalo z ich uslug. Wszystkie posty na ten temat znajdziesz wpisujac do wyszukiwarki:

site:forum.muratordom.pl Warebud

 

Jesli bedziesz zainteresowana, to podaje tel. kontaktowy do jednego z szefow firmy, p. Andrzeja Wielocha: 607754699

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo możecie polecić do wykonania wentylacji mechanicznej z rekuperacją - dobrze za rozsądne pieniądze.

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :D

 

W moim domu wentylacje m. + gwc wykonała firma

http://www.color-system.com.pl/.

Wiem że jest też inna ciekawa firma

http://tora-wentylacja.pl/sklep/?kontakt,2

która jest konkurencyjna cenowo.

Warto zrobić wyceny w obu ponieważ co istotne są z Cz-wy.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję adam_cz-wa dzięki Tobie i wierzch będę miała materiał porównawczy :D

Ktoś polecał mi jeszcze firmę pana Pohoreckiego. Czy ktoś zna? Muszę się uwijać z wyborem.

 

Tytułem podziękowania dla Panów oraz dla wszystkich Forumowiczów z grupy częstochowskiej trochę upragnionej wiosny :D

 

http://images49.fotosik.pl/263/8e2368bf4c98e066med.jpg

 

Oby wreszcie przyszła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru fachowca od płytek. Jeśli możecie mi kogoś polecić to z góry dziękuję.

Mam do ułożenia około 120 m2 ( parter + poddasze )

Pozdrawiam

 

Jak już skończy to podziel się wrażeniami bo mnie też to czeka w bardzo niedalekiej przyszłości.

 

Czy możecie polecić kogoś od konstrukcji z karton-gips tj. półki itd ?

 

polecam plytkarz Rafal : 516033222

 

pozdro

 

bonz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuje za wsparcie namiarami.

W chwili obecnej czekam na wyceny z dwóch firm : Warebud poleconej przez wierzch i Color System poleconej przez adam_cz-wa.

Raczej nie będę się decydowała na GWC tylko na samo reku z recyrkulacją.

Pochwalę się rezultatami :D

 

Juras, masz wątpliwości, żałujesz? Napisz coś więcej, jeśli możesz.

 

Kto widział wiosnę?

 

Kurczę, ale klimat nam sie ocieplił !!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do GWC - w lato przy wyzszych temperaturach nie zdalo egzaminu ;( (obnizenie temp. o 3 stopnie przy temp. zew. 32 ???? no coz szalu nie ma ;(

 

reku ;) ...przy zwyklych kratkach wentylacyjnych tez mozna regulowac wentylacje, a przez to straty ciepla

 

dla mnie po roku uzytkowania to byla strata pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do GWC - w lato przy wyzszych temperaturach nie zdalo egzaminu ;( (obnizenie temp. o 3 stopnie przy temp. zew. 32 ???? no coz szalu nie ma ;(

Wyglada na to, ze masz problem z

GWC:

- nie jest odpowiednio zwymiarowany lub

- problemem jest jego regeneracja

i/lub

- ochrona przed silnym naslonecznieniem (rolety zewnetrzne lub okna o niskim wspolczynniku przenikania ciepla U).

 

reku ...przy zwyklych kratkach wentylacyjnych tez mozna regulowac wentylacje, a przez to straty ciepla

 

dla mnie po roku uzytkowania to byla strata pieniedzy

Rekuperator sluzy do odzysku ciepla ze strumienia powietrza zuzytego wywiewanego z pomieszczen bytowych i uzycia tego ciepla do ogrzania nawiewanego strumienia powietrza swiezego.

Oczywiscie sa systemy wentylacji mechanicznej bez odzysku ciepla, czyli bez rekuperacji/rekuperatora.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie mam już gotową instalację elektryczna wewnatrz budynku w jaki sposób mogę zmienić taryfe prądu budowlanego na tą normalną docelową? Czy trzeba mieć dom oddany do użytkowania żeby to zrobić?Czy takiego przepięcia dokonuje zakład energetyczny czy jakaś firma z uprawnieniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...