Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no ja mam dach dwuspadowy i będę krył blachodachówką. Więźbe już mam teraz tylko kominami musze wyjść nad krokwie aby "fachowcy" od dachu mogli odeskować i opapować dach.

 

P.S jakby ktoś szukał gościa od wykończenia poddaszy ( katon-gipsy, zabudowy ) to mam namiary na bardzo dobrego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz proszę Was o pomoc na temat wykończenia kominów. Wiem napewno że nie chce mieć klinkieru (po prostu nie widzi mi się taki komin na moim dachu). Kominy mam systemowe firmy ZAPEL, a wykończyć je myśleliśmy tynkiem. I znowu musze glówkować, bo dziś murarz powiedział mi, że taki tynk to za 2-3 lata odpadnie, że lepiej je otynkować i na to nakleić jakimś superowo dobrym klejem kamień. Stwierdził że to będzie trwalsze, a przy takiej inwestycji 1000-2000zł to żaden koszt. Koszt jak koszt, ale żeby to bylo naprawdę trwałe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm - ja wlasnie dlatego zeby sie nie zastanwiac co polozyc zeby nie odpadlo - zrobilam klinkierowy, przy kominie oprocz ekstra ekspozycji na wszelkie warunki atmosferyczne, dochodzi caly ten syf lecacy z komina - wydaje mi sie ze zarowno tynk jak i jakakolwiek okladzina wczensiej czy poznie bedzie odchodzic - chociaz mase ludzi ma takie kominy i jakos stoja i jest ok - no moje gadanie na wiele sie nie zdalo bo nie pomoglam nic w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhk a nie cieknie wam przez ten komin? zwłaszcza teraz po tych deszczach? Większość naszych znajomych od wiosny ma problemy z kominami obłożonymi klinkierem. Chodzi o te nieszczęsne fugi. Zawsze gdzieś się woda dostaje i ciecze. Jednemu znajomemu woda leje się po całej długości komina i przy kominku teraz mu tynk odleciał. Śledzę FM i jest dużo osób które skarżą się na kominy z klinkieru. To wychodzi teraz bo ten rok jest makabryczny jeśli ochodzi o opady!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugmar radzę zrobić tak jak ma mhk. Klinkier będzie najdrozszym rozwiazaniem ale i najlepszym.

Mhk ma też klinkier z grubszymi żebrami - zapomniała się pochwalić. :-)

Radzę wybrać klinkier i to ciemny (nie będzie tak znać zadymienia) oraz albo pełną cegłę klinkierową (niestety ok. 5-6 zł/szt) lub

taką z grubymi żebrami. Na pewno nie bierzcie kratówki na komin. Taka nadaje się tylko na ogrodzenie.

Murowanie musi być na pełną spoinę bo inaczej woda wejdzie pod cegłę i w mroźne noce rozsadzi lico cegły.

Pamiętajcie o tym głębokim wcięciu obróbki blacharskiej w komin.

U nas tego nie zrobili i mam wilgotny komin pod deskami. :-(

Ale będą poprawiać ale na gotowym dachu jest to już spory problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Napiszcie mi proszę jak wygląda sytuacja w Radomiu z zainstalowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków

 

chce by przyjechala firma, podlaczyla, zakopala i po sprawie

 

jak to wyglada od strony papierologii w Radomiu?

 

czy moge bez projektu zadneog zadzwonic do takiej firmy, zaplacic, oni przyjada , pokaze gdzie ma byc, podlacza, zakopia i juz dziala?

a odbior/geodta dopiero przy odbiorze budynku?

 

Czekam na ifo

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też bralismy z Mokrej 170zł za metr z pompą ale podobno mają na najlepszym kruszywie. Z Zubrzyckiego powiedzieli mi 160zł ale za mniejszą pompę chyba 28m. A teraz do stropu potrzebna mi była mega wielka i owszem mają taka ponad 40m ale krzykneli 190zł za metr betonu! A z mokrej płacę 170zł nie zależnie od wielkości pompy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...