Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wykaz us

http://www.is.waw.pl/Index.htm?main_office=1&office=49&menu=3&sub1=&sub2=&sub3=&sub4=&sub5=&mlt=

 

Na centrali poproś ze zwrotami VZM. W okresie urlopów często w urzedach wnioski załatwiają takze przacownicy innych komórek.

Wogóle same wydziały jako takie nie istnieją jako oddzielne komórki. Są tylko wydzieleni pracownicy w ramach innych komórek organizacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Grupo Radomska,

 

czy ktoś z Was miał jakiekolwiek doświadczenia z ATB Projekt z Radomia?

Jestem na etapie poszukiwania projektu i po przejrzeniu kilku opasłych ksiąg z gotowcami, spędzeniu dziesiątek godzin w necie zastanawiamy się z żoną poważnie nad projektem indywidualnym. Wiem, że ATB świadczy tego typu usługi ale czy wydane u nich pieniądze to będzie dobrze wydane 4500zł? Interesują mnie każdego rodzaju informacje - pozytywne lub negatywne opinie, terminowość, szeroko rozumiana jakość ich usług, itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Grupo Radomska,

 

czy ktoś z Was miał jakiekolwiek doświadczenia z ATB Projekt z Radomia?

Jestem na etapie poszukiwania projektu i po przejrzeniu kilku opasłych ksiąg z gotowcami, spędzeniu dziesiątek godzin w necie zastanawiamy się z żoną poważnie nad projektem indywidualnym. Wiem, że ATB świadczy tego typu usługi ale czy wydane u nich pieniądze to będzie dobrze wydane 4500zł? Interesują mnie każdego rodzaju informacje - pozytywne lub negatywne opinie, terminowość, szeroko rozumiana jakość ich usług, itp, itd.

 

Ja wybrałem opcje projektu indywidualnego.

Nie jestem zadowolony.Bardzo dużo błędów,brak szczegółowego zapoznania nas z tematem budownictwa podczas etapu projektowania.

Moja rada jest taka:

-jeżeli architekt zgodzi się bezpłatne kilka pierwszych godzin współpracy wstępnej to ok.

Będziesz miał obraz jak będzie wyglądała wasza współpraca.

U nas architekt pytał co chcemy i potem to łączył w całość która czasami wyglądała jak "piąte koło u wozu".Potem oznajmiał,przecież tak chcieliście.

Żadnych podpowiedzi,pokazywania różnym rozwiązań,itp.

 

Jak żadni z Waszych znajomych nie robili u nich projektu to wybierz gotowca.

Z drugiej strony doskonale wiem,że nie jest to czasami łatwe-wręcz niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas architekt pytał co chcemy i potem to łączył w całość która czasami wyglądała jak "piąte koło u wozu".Potem oznajmiał,przecież tak chcieliście.

Żadnych podpowiedzi,pokazywania różnym rozwiązań,itp.

Właśnie dlatego między innymi prosiłem o opinie osób, które być może korzystały z usług tej firmy. Za rozwiązania typu "na odwal się" dziękuje od razu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to ja mam sugerować czy uczyć fachowca co ma zrobić i jak wykonać zadanie. Gdybym miał taką wiedzę nie potrzebowałbym jego usług ;)

Skoro wykładam dużą kasę to oczekuję też dużego, profesjonalnego podejścia i zaangażowania.

 

Znajoma robiła projekt indywidualny(nie u nich) i jest bardzo zadowolona, przynajmniej na razie mimo, że wydała 10tys. Ma to co chciała.

 

Ja na pewno odwiedzę osobiście ATB a później się zobaczy.

Dziś przejrzeliśmy z żonką projekty z url'a, którego znalazłem w Twoim dzienniku T i A i kto wie... może coś z tego będzie... wizualizacje wnętrz sporo wnoszą :) Być może indywidualne podejście do naszego przypadku nie będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Grupo Radomska,

 

czy ktoś z Was miał jakiekolwiek doświadczenia z ATB Projekt z Radomia?

Jestem na etapie poszukiwania projektu i po przejrzeniu kilku opasłych ksiąg z gotowcami, spędzeniu dziesiątek godzin w necie zastanawiamy się z żoną poważnie nad projektem indywidualnym. Wiem, że ATB świadczy tego typu usługi ale czy wydane u nich pieniądze to będzie dobrze wydane 4500zł? Interesują mnie każdego rodzaju informacje - pozytywne lub negatywne opinie, terminowość, szeroko rozumiana jakość ich usług, itp, itd.

 

Hm - no ja moge male co nieco powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego między innymi prosiłem o opinie osób, które być może korzystały z usług tej firmy. Za rozwiązania typu "na odwal się" dziękuje od razu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to ja mam sugerować czy uczyć fachowca co ma zrobić i jak wykonać zadanie. Gdybym miał taką wiedzę nie potrzebowałbym jego usług ;)

Skoro wykładam dużą kasę to oczekuję też dużego, profesjonalnego podejścia i zaangażowania.

 

Znajoma robiła projekt indywidualny(nie u nich) i jest bardzo zadowolona, przynajmniej na razie mimo, że wydała 10tys. Ma to co chciała.

 

Ja na pewno odwiedzę osobiście ATB a później się zobaczy.

Dziś przejrzeliśmy z żonką projekty z url'a, którego znalazłem w Twoim dzienniku T i A i kto wie... może coś z tego będzie... wizualizacje wnętrz sporo wnoszą :) Być może indywidualne podejście do naszego przypadku nie będzie potrzebne.

 

 

No tak - duza kasa za projekt indywidualny to wlasnie 10tys i tutaj mozna oczekiwac pełnego zaangazowania ze strony projektujacego - za to głownie sie placi - uwazam ze 4,5tys za projekt indywidualny to jest niewiele tym bardziej ze za typowke placi sie ok 1,5-1,8tys i tak czy siak trzeba go dostosowac - kazda typowke dostosowuje sie (zmienia ew. mozliwe do zmienienia scianki, przesunac okna, ew. je zamurowac) a to kosztuje aktualnie ok 1,5tys -wiec wychodzi roznica w cenie ok 1,5tys - przy projekcie indywidualnym jest naprawde duzo roboty i tylko laikowi wydaje sie ze jest to postawienie kilkudziesieciu kresek - jezeli jest to projekt indywidualny to np przy projketowaniu oswietlenia to wy musicie juz wiedziec gdzie co chcecie miec - a projektant moze wam podpowiedziec co moze byc lepszym lub gorszym rozwiazniem - czesto bywa tak ze projekt projektem a na budowie przychodza do glowy nagle rozne rzeczy - pewne rzeczy zaczynaja sie wizualizowac namacalnie i zaczynamy je postrzegac zupelnie inaczej niz na kartce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to ja mam sugerować czy uczyć fachowca co ma zrobić i jak wykonać zadanie.

 

No właśnie musiecie sugerować co chcecie - projektant musi wiedziec co jest wam potrzebne, w jakim stylu, jakiego rozmiaru, kształtu, jaki dach,-plaski czy z poddaszem - musicie o tym wsyztskim powiedziec i wlasnie mowic i sugerowac - my zrobilismy np tak ze znalezlismy projekt typowy i przeksztalcilismy go na wlasne potzreby

poszerzelismy dom z jednej sstrony - z innej zlikwidoawlismy wykusze - to my wiedzielismy ile chcemy miejsca przeznaczyc na przedpokoj, lazienke czy salon - moze tez dlatego ze robimy to zawodowo i zwracalismy na to uwage :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego między innymi prosiłem o opinie osób, które być może korzystały z usług tej firmy. Za rozwiązania typu "na odwal się" dziękuje od razu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to ja mam sugerować czy uczyć fachowca co ma zrobić i jak wykonać zadanie. Gdybym miał taką wiedzę nie potrzebowałbym jego usług ;)

Skoro wykładam dużą kasę to oczekuję też dużego, profesjonalnego podejścia i zaangażowania.

 

Znajoma robiła projekt indywidualny(nie u nich) i jest bardzo zadowolona, przynajmniej na razie mimo, że wydała 10tys. Ma to co chciała.

 

Ja na pewno odwiedzę osobiście ATB a później się zobaczy.

Dziś przejrzeliśmy z żonką projekty z url'a, którego znalazłem w Twoim dzienniku T i A i kto wie... może coś z tego będzie... wizualizacje wnętrz sporo wnoszą :) Być może indywidualne podejście do naszego przypadku nie będzie potrzebne.

 

Nie do końca się zrozumieliśmy.

MY NIE KORZYSTALIŚMY Z USŁUG TEJ FIRMY.

Projekt robił nam kolega architekt,którego znam już troszkę.Niestety współpraca z nim nie była profesjonalna.

Ogólnie jest co chcieliśmy,ale dużo nerwów mnie ten projekt nadal kosztuje.

Dlatego napisałem,abyś zapytał czy jest jakiś czas próbny współpracy który Was nic nie będzie kosztował.

W tym czasie będziesz widział podejście architekta do pracy.

 

10tys zł za projekt to sporo,z tego co wiem to pracownia "domy z wizja" tyle bierze za projekt indywidualny.

W ich projekt chodzą również wizualizacje wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie musiecie sugerować co chcecie - projektant musi wiedziec co jest wam potrzebne, w jakim stylu, jakiego rozmiaru, kształtu, jaki dach,-plaski czy z poddaszem - musicie o tym wsyztskim powiedziec i wlasnie mowic i sugerowac - my zrobilismy np tak ze znalezlismy projekt typowy i przeksztalcilismy go na wlasne potzreby

poszerzelismy dom z jednej sstrony - z innej zlikwidoawlismy wykusze - to my wiedzielismy ile chcemy miejsca przeznaczyc na przedpokoj, lazienke czy salon - moze tez dlatego ze robimy to zawodowo i zwracalismy na to uwage :rolleyes:

 

Wy wiecie co chcieliście,macie też doświadczenie zawodowe.

My natomiast nie mieliśmy pojęcia o masie rzeczy i liczyłem,że przy projektowaniu architekt mi je wyjaśni.

Np:

-mamy kilka rozwiązań schodów i wtedy architekt powinien mi pokazać np. na zdjęciach rodzaje tych schodów oraz ich wady i zalety.

U nas było jakie chcecie schody i .....,......,.....,......?

To popatrzcie w necie i mi napiszcie co chcecie a ja takie zrobię.

Robił wszystko o co go poprosiliśmy ,ale nic od siebie,brakowało mu tego czegoś.

Projekty ma ładne,ale super trudno się z nim współpracowało i to dlatego ja już nie jestem za indywidualnym projektem u przypadkowego architekta.

Też przepatrzyliśmy dużo projektów,ale z naszym ustawieniem działki tylko z 5 projektów się nadawało z czego tylko jeden nam się podobał,ale po rozmowie z kolegą(architekt) nie dałoby się go zaadoptować z naszymi podstawowymi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to idzie sie do projektanta zeby to on zasugerował nam wiele rzezcy i w nich pomógł, ale Inwestorzy też muszą przyjść z jakąś wiedzą - projektant może wam powiedziec co sie da z waszych pomysłów zrealizowac a co nie, albo tez jakim kosztem :) - przy projekcie potrzebna jest współpraca obu stron - hm mysle ze to nie jest niemożliwe :wiggle: - Potrzeba chciejstwa obu stron na współpracę :)

Pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My natomiast nie mieliśmy pojęcia o masie rzeczy i liczyłem,że przy projektowaniu architekt mi je wyjaśni.

Np:

-mamy kilka rozwiązań schodów i wtedy architekt powinien mi pokazać np. na zdjęciach rodzaje tych schodów oraz ich wady i zalety.

U nas było jakie chcecie schody i .....,......,.....,......?

To popatrzcie w necie i mi napiszcie co chcecie a ja takie zrobię.

Z tymi sugestiami to dokładnie o to mi chodziło. Jesteśmy w analogicznej sytuacji. Oczywiście wiemy mniej więcej co chcemy osiągnąć i czego potrzebujemy. Ale wizja to za mało. Potrzeba jeszcze kogoś kto oceni, poprawi, podpowie alternatywne (być może lepsze) rozwiązania no i na koniec wykona projekt.

 

A gdybyśmy jednak wybrali gotowca to, które pracownie architektoniczne na rynku radomskim polecacie jeśli chodzi o adaptacje? Które natomiast omijać z daleka? Myślę o lokalnym wykonawcy, żeby w razie czego był pod ręką ;)

mayland pisała o Panu Psyku. Wiem, że drogi a poza tym? Jak u niego ze współpracą i poradami, o której pisał T i A i której ja też potrzebuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec ze ATB projekt to dobrzy fachowcy, ktorzy doradza i zaprojektuja, p.Balińska to bardzo spokojna i rzeczowa osoba - z nia sie głównie rozmawia na tematy koncepcyjne a z mezem na problemy zwiazane juz na budowie - sprobujcie, odwiedzcie - czasami potrzeba tego pierwszego kontaktu i bedzie wiadomo !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...