Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie, albo bierzemy taniego kierownika "figuranta" który tylko dziennik wypełnia a na budowie bywa od święta albo gościa z głową który dopilnuje nam ekip i doradzi.

 

Ja dziś w końcu znalazłem tynkarzy w wolnym terminem w kwietniu ( ekipa od mhk miała wolne terminy dopiero w maju ) i padło na tynki cementowo-wapienne wykonywane spod kielni zacierane piaskiem kwarcowym.

 

Mam do was pytanie otóż możecie polecić jakąś hurtownie hydrauliczną i sklep gdzie można kupić artykuły do odkurzacza centralnego (rurki złączki itp )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w końcu znalazłem tynkarzy w wolnym terminem w kwietniu ( ekipa od mhk miała wolne terminy dopiero w maju ) i padło na tynki cementowo-wapienne wykonywane spod kielni zacierane piaskiem kwarcowym.

 

Zastanów sie czy koniecznie chcesz takie tynki z perspektywy czasu po sobie widzę że to był błąd

przy pierwszym lepszym remoncie kładę gładzie gipsowe

choć same tynki podobno wykonene mam bardzi dobrze .... (opinia znajomych, sąsiada znającego sie na rzeczy i kier bud)

to jednak ja widze niedociągnięcia które widać tak na prawdę po malowaniu

i ile zacierania po pacy (po gabce) nie bedzie widać to już każda ingerencja w ścianę (głupia dziura, pęknięcie, głębsze zarysowanie choćby na etapie przeprowadzki) są nie do poprawienia trzeba by naciągac całą płaszczyznę od nowa

nie ma mowy o przeniesieniu gniazdka itp sprawach bo zawsze zostaje ślad

Z resztą zapraszam do oględzin

możesz też skonsultować sie z jakimś fachowcem od malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w końcu znalazłem tynkarzy w wolnym terminem w kwietniu ( ekipa od mhk miała wolne terminy dopiero w maju ) i padło na tynki cementowo-wapienne wykonywane spod kielni zacierane piaskiem kwarcowym.

 

Zastanów sie czy koniecznie chcesz takie tynki z perspektywy czasu po sobie widzę że to był błąd

przy pierwszym lepszym remoncie kładę gładzie gipsowe

choć same tynki podobno wykonene mam bardzi dobrze .... (opinia znajomych, sąsiada znającego sie na rzeczy i kier bud)

to jednak ja widze niedociągnięcia które widać tak na prawdę po malowaniu

i ile zacierania po pacy (po gabce) nie bedzie widać to już każda ingerencja w ścianę (głupia dziura, pęknięcie, głębsze zarysowanie choćby na etapie przeprowadzki) są nie do poprawienia trzeba by naciągac całą płaszczyznę od nowa

nie ma mowy o przeniesieniu gniazdka itp sprawach bo zawsze zostaje ślad

Z resztą zapraszam do oględzin

możesz też skonsultować sie z jakimś fachowcem od malowania

 

Kolega ma rację, co do tego naprawiania - jedyną chyba wadą tynku cem - wapiennego jest własnie niemożność naprawy jednego miejsca, jak byś nie maścił :) tak nie osiągniesz właściwej struktury i zawsze mniej lub więcej będzie widać- jedyna rada, naciągać całą płaszczyznę ściany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze tynków,ale z tego co się interesowałem to gips jest bardzo delikatny i każde najmniejsze "punkiecie" w ścianę kończy się ubytkiem,który też trzeba naprawiać.

Jedno i drugie rozwiązanie ma plusy i minusy które trzeba zrównoważyć.

 

Wg. mnie plusem tynków gipsowych jest właśnie łatwość naprawy, zagładzisz punktowo, pomalujesz i gra gitara :)

A przy cementowych jak pisałem powyżej.

Aha, jeśli chodzi o gipsówki to zagładzone na szkło (klient się cieszy bo jest fajne lusterko) tracą swoje właściwości tj. wchłanianie wilgoci, gdy jest jej za dużo i oddawanie jej do pomieszczenia kiedy jest za sucho - pory zostają zamknięte i pupa :) i cała idea tynków gipsowych w p.... :)

Ale jak Kolega powyżej napisał: trzeba rozważyć plusy i minusy.

Ja w gipsowych widzę tylko dwa plusy: łatwość naprawy ewentualnych uszkodzeń i szybkość wykonania.

W cementówkach jest trochę więcej +.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ile m2 powinna mieć kotłownia na kocioł z podajnikiem? czy ktoś może buduje z111?

 

Pony w tej twojej ciężko będzie zmieścic.

http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-gro-eco/schemat-konstrukcji.html

Zwróć uwagę, że wyjście z pieca jest do tyłu a ty masz komin z boku.

Poza tym masz blisko drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ewentualnie może zmieścił by się piec z podajnikiem posiadający czopuch wychodzący do góry np: http://www.ekoenergia.eu/?kociol-kgs-r-ceramik,7 lub np http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze/na_wegiel/futura_econo_mini.php

 

Ale i tak będzie ciasno no i prawdopodobnie nie będą zachowane wymagane przez przepisy wymiary, a gdzie jeszcze boiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...