Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Ja za robociznę ( tynki c-w ręczne + zacieranie piaskiem kwarcowym ) mam uzgodnione na 14zł, bez zacierania piaskiem ci sami tynkarze biorą po 12 zł

Musze sam kupić materiał 1t wapna super-białe, 1t cementu i piach

Znajoma teraz robi tynki c-w z agregatu z gotowych mieszanek i z tego co pamiętam będzie ja to kosztować 26zł/m z materiałem.

 

Bugmar - jak skończą u mnie czyli na początku maja i jak będzie dobrze zrobione to Ci dam namiary na moich :). Widziałem też pracę innych tynkarzy których na samym początku chciałem wziąć i było super ale od tego roku robią na agregacie i skurczyła im się ekipa dla tego ich nie wziąłem bo nie wiem czy przypadkiem nie odeszli ci lepsi :)

 

Wilko - ten namiar na piasek to na piasek kwarcowy czy ten zwykły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bugmar ja mialem tynkarzy po 11zł.za m2 ale nie robia już w okolicy więc odpada. Mam namiar na bardzo dobry piasek na tynki. Pamiętaj dobry i czysty piasek to polowa sukcesu. U nas bedą gładzie na tynku. Nie wim ile teraz biora za tynki gipsowe ale efekt podobno duzo lepszy niz same tynki z piaskiem kwarcowym.

Mozna zostawić same tynki cementowo wapienne a poźniej zrobic gładzie.

 

No właśnie, chyba będę robić tak jak Ty. Tym bardziej że planuje kłaść tapety na niektórych ścianach, a wydaje mi się że ściana musi byc idealnie gładka. Dotykałam tynki z piaskiem kwarcowym i są chropowate. Nie wiem czy pod stiuki, tynki strukturalne o takiej lśniącej gładkiej powierznichni też nie wymagana jest gładź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci Tynkarze których wziąłem są z polecenia akurat ich roboty nie widziałem polecił ich kierownik mojego taty cena wyjściowa była na początku trochę większa ale że po powołaniu się na znajomych znajomych.. :). i wchodzą z robotą do mnie jak tylko skończę elektrykę czyli za tydzień dwa. Chciałem wziąć tych od MHK ale wolne terminy mieli dopiero pod koniec maja.

 

Telefon w sumie mogę podać tylko jak prawdopodobnie dopiero po weekendzie jak będę się widział z tatą

 

Teraz mogę podać numer do tych tynkarzy których robotę widziałem ( robioną przez nich ręcznie ) a teraz robią agregatem cena ok 17zł/m2, możecie w sumie pogadać z nimi i zobaczyć ich pracę z tego co pamiętam to gdzieś teraz chyba robili tynki.

Pan Przemek 508578093

 

A mi się zawsze wydawało że lepiej kłaść tapetę i stiuki na tynki c-w ponoć lepiej trzyma klej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeden z fachowców (nie związany z tynkami) spytał czy będę mieć podwieszane sufity bo jak zauważył będzie widać różnicę pomiędzy powierzchniami. Tak więc stwierdził, że lepiej zrobić zwykłe tynki i gładzie po całości niż wydawać dodatkową kasę na piasek kwarcowy. Zastanawiam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeden z fachowców (nie związany z tynkami) spytał czy będę mieć podwieszane sufity bo jak zauważył będzie widać różnicę pomiędzy powierzchniami. Tak więc stwierdził, że lepiej zrobić zwykłe tynki i gładzie po całości niż wydawać dodatkową kasę na piasek kwarcowy. Zastanawiam się.

Ciekawe jakie są stawki za zwykłe tynki z gładzią? droższe niż z piaskiem kwarcowym czy nie? i jak to sie ma cenowo do tynków gipsowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHK a drzwi wewnętrzne jakiej firmy brałaś? Zadowolona jesteś z nich?

 

Ja mam Porte - zamawiana w Hossie na 1905 roku - tak zadowolona jestem - ale drugi raz juz bym nie brala takiego modelu jak mam - nie dosc ze maja te zaglebienia na ktorych zbiera sie kurz to jeszcze sa ciemne i widac go jak nie wiem co :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeden z fachowców (nie związany z tynkami) spytał czy będę mieć podwieszane sufity bo jak zauważył będzie widać różnicę pomiędzy powierzchniami. Tak więc stwierdził, że lepiej zrobić zwykłe tynki i gładzie po całości niż wydawać dodatkową kasę na piasek kwarcowy. Zastanawiam się.

 

Ja mam podwieszane sufity i tynki zacierane piaskiem kwarcwoym - wiadomo roznica bedzie w fakturze - ale to trzeba nic nie robic tylko chodzici i przygladac sie scianom i sufitom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie może jakiś instytucje, organizacje, stowarzyszenia z Radomia zajmujące się budownictwem ekologicznym? Chodzi o możliwość przeprowadzenia pelekcji przez gościa z ambasady amerykańskiej na ten temat. Gdybyście coś wiedzieli to dajcie mi znać. Thx.

 

Hm w Radomi watpie - moze na uczelni mam na mysli Politechnike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie: gdzie najlepiej w Radomiu, albo okolicach kupić rośliny do ogrodu? Chodzi konkretnie o tuje?

 

Ja kupowałam w Siczkach, przy samej drodze 737, zaraz na górce za zakrętem przy zalewie. Od Radomia po lewej stronie. Powalajacego wyboru w gatunkach nie ma ale rośliny są w doniczkach, nie kopane tylko uprawiane, bardzo dobrze ukorzenione i wszystkie mi się przyjmowały zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Porte - zamawiana w Hossie na 1905 roku - tak zadowolona jestem - ale drugi raz juz bym nie brala takiego modelu jak mam - nie dosc ze maja te zaglebienia na ktorych zbiera sie kurz to jeszcze sa ciemne i widac go jak nie wiem co :(

 

No mam Polskone a nie Porte dopiero mi to Mayland uzmyslowila swoim wpisem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...