Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Pony a w którą stronę ja powiększacie? Tam nie macie miejsca w jakakolwiek stronę. Jeśli projekt na etapie adaptacji to jeszcze jest czas na zmiany.

Zastanówcie sie nad dodatkowymi kominami. Nie macie wentylacji ani w spizarni aniw obydwu łazienkach że nie wspomnę o pokojach.

Powiększamy 1,20 w stronę ogrodu/tarasu i 0,60 w bok całość. Fundament już zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja zastanawiam się nad tą wylewką w wyniku tego iż "chodzi" mi po głowie ogrzewanie podłogowe na poddaszu.

Na poddaszu mam miejsce na 5cm gotowej wylewki a dla wylewki betonowej to trochę za mało dla ogrzewania podłogowego dla anhydrytowej w sam raz :).

 

Ze wstępnych informacji to koszt takiej wylewki ok 35zł/m2 ( materiał z robocizną, grubość wylewki 4cm ).

 

Co do wszelkich prac i ustaleń to najlepiej niech sobie majster podjedzie na budowę pomierzy i dopiero powie ile za całość chce. A takie wyceny za m2, za punkt itp to potem przy płaceniu wychodzą kwiatki bo nagle się okazuje że np 1mb narożnika to 20zł, glify 15 itp.

Np. mój znajomy elektryk bierze około 20zł z punktu średnio ok 2-2,5tys za domek. Raz pewna klientka powiedziała że za drogo i ma gościa który bierze po 15zł z punktu no i go wzięła i zapłaciła 3800zł - bo facet świetnie liczył punkty sufitowy x2 każdy kabel dochodzący do rozdzieli jako punkt, każdy s w rozdzielni jako 2 i takie tam rożne :). Jak policzył mój znajomy to wyszło ja finalnie według jego cennika ok 30zł z punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmar - Człowiek całe życie się uczy :). U mnie klej odpada bo raczej na tą wylewkę poszła by wykładzina. Obecnie badam temat kosztów tej wylewki.

Ale w łazience wykładziny nie położysz? Napewno fajne rozwiązanie pod podłogówkę, gdyż lepiej przewodzi ciepło. Jak ustalisz jakie są koszty to daj znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad tą wylewką w wyniku tego iż "chodzi" mi po głowie ogrzewanie podłogowe na poddaszu.

Na poddaszu mam miejsce na 5cm gotowej wylewki a dla wylewki betonowej to trochę za mało dla ogrzewania podłogowego dla anhydrytowej w sam raz :).

 

Ze wstępnych informacji to koszt takiej wylewki ok 35zł/m2 ( materiał z robocizną, grubość wylewki 4cm ).

 

Co do wszelkich prac i ustaleń to najlepiej niech sobie majster podjedzie na budowę pomierzy i dopiero powie ile za całość chce. A takie wyceny za m2, za punkt itp to potem przy płaceniu wychodzą kwiatki bo nagle się okazuje że np 1mb narożnika to 20zł, glify 15 itp.

Np. mój znajomy elektryk bierze około 20zł z punktu średnio ok 2-2,5tys za domek. Raz pewna klientka powiedziała że za drogo i ma gościa który bierze po 15zł z punktu no i go wzięła i zapłaciła 3800zł - bo facet świetnie liczył punkty sufitowy x2 każdy kabel dochodzący do rozdzieli jako punkt, każdy s w rozdzielni jako 2 i takie tam rożne :). Jak policzył mój znajomy to wyszło ja finalnie według jego cennika ok 30zł z punktu.

 

Ja też nie myślałam o podłogówce na etapie projektu, decyzję podjęliśmy na etapie prac instalatora. Ci, co mają w domach chwalą.

 

Z wycenami prac to rzeczywiście jest tak jak piszesz. Z murarzem mieliśmy wycenę za całość, ale z ekipą od dachu od m2, a potem jeszcze to, tamto... Tynki, ocieplanie poddasza, układanie płytek to już same kwiatki:cry:

 

Gelo, to skoro wylewki masz na tapecie, to przeprowadzka chyba ruszy niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo, tak z ciekawości, jaka relacja w stosunku do tradycyjnych wylewek?

 

Ja badam temat kosztów gładzi. I powiem tak, ceny są dość zróżnicowane; jeden robi za 10zł/m2, inny strzelił 2x tyle :no:

 

Ka.ma u nas gładzie robili za 13 zł/m2 i chłopaków mogę z czystym sumieniem polecić. Jak chcesz wybrać ekipę to nie patrz na cenę tylko na jakośc roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam na tapecie :)

po niedzieli mam zamiar ruszyć z hydrauliką - zobaczy się. Najgorszy to brak czasu bo wszystko się robi samemu, ale muszę się sprężyc i rach ciach zrobić tą hydraulikę a potem wylewki bo ok połowy sierpnia przychodzą glazurnicy.

 

Podziwiam. Będziesz miał tym większą satysfakcję jak zamieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję blachodachówki Thyssen Krupp w cenie 24,99zł/m2 - najlepsza cena w Radomiu za oryginalną cechowaną Niemiecką blachę .

Blachodachówka Ruukki Purex 40 lat Gwarancji 31,50zł/m2

Blachodachówka Ruukki Pural mat 50lat gwarancji 36,99zł/m2

Blachodachówka SSAB Prelaq Nova mat i połysk 31,80zł/m2

 

 

 

Profile i kolorystyka do obejżenia w siedzibie firmy.

 

 

W ofercie również blachy trapezowe ocynkowane i kolor , akcesoria dachowe , okna dachowe Fakro , Roto , oraz wsystko co potrzebne do dachu.

 

 

Zachęcam do zakupu. Możliwość zarezerwowania ceny a dostawa we wskazanym przez klienta póżniejszym terminie.

 

Kontakt:

ART-MAX

ul. Warszawska 196

26-600 Radom

tel. 696-094-636

48 360-06-52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Sezon w pełni, może jednak ktoś mi podpowie: potrzebuję taniej, prostej balustrady przy schodach wewnętrznych i balkonach- gdzie szukać?

Oddanie budynku do użytku: ile to wam zajęło czasu i jeśli mam w domu nie zrobione pewne prace tzn- brak balustrady przy schodach, balkonach, niewykończone pokoje (czyli kable na wierzchu) to czy nie będzie z tym problemu? Czy po oddaniu papierów ktoś przychodzi i kontroluje?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...