Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Dzieją się :) tylko klietów mają znacznie mniej więc i wpadek również ;)

 

O kuchniach Rust był wątek na fm. Raz został usuniety z powodu niepochlebnych opini na temat tych kuchni ale odżył ze zdwojoną siłą bo jednak ludzie się zdenerwowali, że fm próbuje manipulować ich opiniami. Jednak cena do czegoś zobowiazuje a tu było zbyt wiele opini negatywnych i wręcz zniechecajacych.

 

U mnie w firmie kiedyś z HTH robili meble kuchenne i powiem wam że rewelacji nie ma a cena z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A teraz trochę z innej beczki :-)

Jak tam u was meble kuchenne? Macie jakieś sprawdzone firmy bądź wykonawców. Możecie kogoś polecic?

 

Ja mam swoich stolarzy z ktorych jestem zadowolona - aktualnie robia mi meble do pracowni :) - do tej pory robili mi kuchnie i szafe wnekowa - zostalo jeszcze pare rzeczy do wykonania - ale to musi poczekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałam sie do olejowego de Dietricha. Takiego ma moja siostra i jest z niego bardzo zadowolona. Przeżył u nich nawet pożar. Serwis też ok.

Koniec końców mamy jednak ekogroszek ;) Ale przy mniejszej powierzchni (do 120m2) poszłabym w olej.

 

No u mnie jest poniżej 120 m. Dzięki maylandka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoich stolarzy z ktorych jestem zadowolona - aktualnie robia mi meble do pracowni :) - do tej pory robili mi kuchnie i szafe wnekowa - zostalo jeszcze pare rzeczy do wykonania - ale to musi poczekac :)

 

MHK to czemu namiaru nie podsyłasz na twoich stolarzy.:-(

Do MHK i Mayland: powiedzcie na co trzeba zwrócic uwagę w kuchniach i łazienkach. Co trzeba zrobic a czego się wystrzegać. Jakie AGD jest dobre a jakie omijac szerokim łukiem. Liczę na waszą pomoc dziewczyny.:-)

Inni już doswiadczeni w urządzaniu kuchni i łazienki rownież będą mile widziani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o AGD - mysle ze mayland dobrze poradzi co i jak - wg mnie jest tyle sprzetu na rynku ze ciezko jest powiedziec ze to jest be a to ok - to kwestia tego co sie chce :)

 

Moje uwagi jezeli chodzi o kuchnie (mysle ze naglowniejsze):

-lokalizacja wg stron swiata

-wysokosc blatu dostosowana do wzrostu uzytkownikow

-dobra lokalizacja gniazdek

-dobre i przemyslane oswietlenie kuchni

-prawidlowe odleglosci miedzy poszczegolnymi strefami

-wysokosc okapu - spr w specyfikacji produktu, dostosowac do wys uzytkownikow

 

Łazienka:

-ma byc przede wszytskim funkcjonalna

-w miare mozliwosci zgranie fug

-nieprzesadzic z dodatkami i efeketami specjalnymi :)

 

To tak w skrocie mysle :)

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilko otrzymałam pocztę ;)

 

Z agd to indukcja Teki jest ok, zmywarka jesli juz to tylko Bosch i NIC innego! Choć każdy będzie bronił swojego.... Dołóż ale weź Boscha.

Zlewozmywak Teka również ok, spory wybór kolorystyki i faktur konglomeratów, elementy dodatkowe do wyboru.

Bateria koniecznie z wyciąganą wylewką i jednouchwytowa.

Kup wcześniej dozowniki do płynu do naczyń i mydła w płynie i daj stolarzowi aby je zamontował przy zlewie. Nie będą potem straszyły butelki na blacie. Stolarz musi dostać dozowniki przed montazem blatu bo potem można ich nie wcisnąć między zlew a korpus szafki.

 

W łazience nie ma mowy o plastikowych narożnikach. Ciecie płytek pod katem 45st na rogach.

 

Wilko tak naprawdę nie ma takich uniwersalnych zasad bo wiesz....co sie komu podoba ;) Na koniec i tak każdy broni swojego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mayland za rady. Zobaczymy co moja ładniejsza połówka powie na Twoje sugestie.

Co do zlewozmywaków to słyszałem że Teka, Blanco i Franke jest OK a już np. Deante nie za bardzo. Co do Okapu to nie podobają nam się te skośne czarne

bo wszystkie palce na tym znać

a poza tym jak się go otworzy to ogranicza dost ep do kuchni. Widziałem dziś niezły łukowy Mastercook-a i w dobrej cenie :-) Może to nie nowośc ale cena znośna dla kieszeni:-) Nie wiem jakiej firmy można polecic okap. Co do mikrofali i kuchenki elektrycznej to też jestesmy zieloni:-(

 

Co do łazienki to jasna sprawa z tym docinaniem. Zastanawiamy się czy kabina z drzwiami otwieranymi będzie lepsza niż na rolkach. Podoba nam się taka jedna Radaway.

Co do bronienia swojego to ze mną jest inaczej. Jeśli kupię coś badziewnego to nie bronię tego a wręcz odradzam.:-)

A co mi tam, niech inni nie popełniają tego błędu co ja i wybiorą lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieliśmy spory dylemat jaki grzejnik łazienkowy wybrac. Myślałem, że to będzie łatwizna bo cóż to wybrac grzejnik do łazienki.:-)

Na szczęście bądź nie (zobaczymy) już został wybrany ENIX Dalis D-612. Zobaczymy jak wyjdzie. Był dosć drogi więc może nie będziemy żałować.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również jestem przed wyborem kuchni

wilko mówiłeś że możesz polecić gości od ociepleń, mógłbyś przesłać na nich namiar

 

Gelo kontakt do gosci od ocieplenia to:

http://www.fachmani.com.pl/

Ekipa bardzo dobra ale nie najtańsza a i terminy mają dosc odległe.

Są z okolic Orońska. Pracują tylko na dobrych materiałach ale efekt jest extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas dzisiaj działa ekipa od wylewek (polecana przez Wilko). Zrobili na nas dobre wrażenie i mam nadzieję, że wylewki będą ok. W międzyczasie panowie ocieplają dom styropianem także dzieje się:) oj dzieje.

 

Miło słyszeć :-)

Mam nadzieję, ze wyjdzie bardzo ładnie.Piasek tez ten ktory polecalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mój? też mam wykusz :D

 

Ano Twój:lol: I masz też świetny taras.

Budujemy jakieś 3km od Ciebie w sąsiedniej miejscowości. A Ty budujesz na działce lub obok działki, którą prawie kupiliśmy jakieś 4 lata temu; niestety teraz tam tak zielono, że nie bardzo pamiętam która to była dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu pompuje zawartość szamba za domem od dawna. Identycznie jest z wywozem śmieci do lasów. Ile by nie kosztował wywóz, to trudno jest zmienić mentalność ludzi . Najgorzej, że takie myślenie mają też ludzie młodzi. U mnie też poś. Szambo nigdy nie było rozważane. Teraz kiedy można się starać o zwrot części kosztów na oczyszczalnię jest jeszcze łatwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trudno jest zmienic mentalność..... To nie o nią chodzi. Na wsi której mieszkam wszyscy lali szambo do rowu i palili śmieci w piecu. Gdy gmina ułatwiła zrobienie poś sytuacja sie zmieniła. Problem szamba zniknął. To samo ze śmieciami. Tylko, że jeśli chodzi o wywóz śmieci to jeszcze w powijakach to działa na wsiach. Rzadko odbierają i to glownie odpady stałe a nie komunalne. U mnie np. Almax odbiera raz w miesiącu odpady komunalne. Dla mnie to niewystarczajace bo przy niemowlęciu mam praktycznie worek dziennie. Ale nie mam możliwości zwiększenia odbioru bo podciągnęli nas pod gmine Jedlnia a tu był przetarg na wywóz śmieci i takie ustalenia były w umowie. Chciałabym, aby odbierali mi 2x w miesiacu jak wczesniej. Ale trudno, zbieramy te śmieci które cuchną po miesiącu okropnie! Dobrze, ze śmietnik mam 90m od domu :D

Liczę, ze to się kiedys zmieni na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...