Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

u jednego bez barierki od 8tys u drugiego z barierka 3,5mb od 8tys

dzięki.

Ja do kotłowni na podłogę kupiłem gres techniczny po chyba 14,99 w praktikerze a na ścianach położę żywice ale jak będzie kasa

 

Gelo przy takich schodach jak u mnie czy u ciebie czyli najprostrzych ze spocznikiem trzeba się przygotowac na min. 10 tyś.

Ciesz się, że nie masz zabiegowych albo na konstrukcji samonośnej. Wtedy dopiero byś zobaczył jakie sa ceny.:-)

Kolega w pojekcie miał schody na dole szerokie i zwężające sie ku górze i w dodatku po lukowej ścianie i na konstrukcji samonośnej.

Kazdy stopień inny i w dodatku po łuku.

Za drewniane mu powiedzieli min. 40 tys. :-(

 

A wszyscy mu mówili żeby nie brał tego projektu bo cena za schody bedzie straszna. Nie posłuchał. Jak twierdził, żonie się tylko ten projekt podobał.

:-)

CZego się nie robi dla kobiety :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ja się miałem przeprowadzać w sierpniu a teraz plan jest ze w październiku :)

Wycena kuchni około 7tys na Hirszu i Blumie fronty gładkie + lacobel pomiędzy szafkami szafki do samego sufitu 2,7m a m ciężko powiedzieć bo pod blatem ok 4 nad blatem ok 1,6 + dwa slupki od ziemi do sufitu szerokość ok 140 jeden z wneką na lodówkę wolno stojącą

 

W sprawie kuchni to na pewno zapytaj nasze dziewczyny czyli Mayland i MHK.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo przy takich schodach jak u mnie czy u ciebie czyli najprostrzych ze spocznikiem trzeba się przygotowac na min. 10 tyś.

Ciesz się, że nie masz zabiegowych albo na konstrukcji samonośnej. Wtedy dopiero byś zobaczył jakie sa ceny.:-)

Kolega w pojekcie miał schody na dole szerokie i zwężające sie ku górze i w dodatku po lukowej ścianie i na konstrukcji samonośnej.

Kazdy stopień inny i w dodatku po łuku.

Za drewniane mu powiedzieli min. 40 tys. :-(

 

A wszyscy mu mówili żeby nie brał tego projektu bo cena za schody bedzie straszna. Nie posłuchał. Jak twierdził, żonie się tylko ten projekt podobał.

:-)

CZego się nie robi dla kobiety :-)

 

Uhm, czyli 10 000zł i trzeba się oswajać.... Na marginesie, zabiegowe schody to głupota. Nie rozumiem dlaczego są wciskane w każdym projekcie. Tak, oszczędność miejsca, ale dom ma być wygodny i bezpieczny. Przyznam, że nie wiedziałam, że koszt zabiegowych schodów jest tak kosmiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się miałem przeprowadzać w sierpniu a teraz plan jest ze w październiku :)

Wycena kuchni około 7tys na Hirszu i Blumie fronty gładkie + lacobel pomiędzy szafkami szafki do samego sufitu 2,7m a m ciężko powiedzieć bo pod blatem ok 4 nad blatem ok 1,6 + dwa slupki od ziemi do sufitu szerokość ok 140 jeden z wneką na lodówkę wolno stojącą

 

Oświeć mnie co to takiego "Hirsz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, czyli 10 000zł i trzeba się oswajać.... Na marginesie, zabiegowe schody to głupota. Nie rozumiem dlaczego są wciskane w każdym projekcie. Tak, oszczędność miejsca, ale dom ma być wygodny i bezpieczny. Przyznam, że nie wiedziałam, że koszt zabiegowych schodów jest tak kosmiczny...

 

Są w 90% projektach bo jak piszesz oszczędzaja miejsce na pokoje na przykład.

Wychodzą dużo drozej bo tam kazdy stopień praktycznie jest inny i stąd dużo większego wkładu pracy wymagaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Gelo. Byłem dzis w Praktikerze i pytałem goscia od płytek. Powiedział mi, że do kotłowni i do garażu nadaje się najlepiej tylko gres naturalny o zmniejszonej nasiąkliwości. Niestety w praktikerze z Opoczna kosztuje 33 zł/m2.

W garażu i kotłowni chodzi własnie o to aby nie wchłaniał róznych olejów i zanieczyszczeń a ten w promocji podobno bardzo wszystko wchłania. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Gelo. Byłem dzis w Praktikerze i pytałem goscia od płytek. Powiedział mi, że do kotłowni i do garażu nadaje się najlepiej tylko gres naturalny o zmniejszonej nasiąkliwości. Niestety w praktikerze z Opoczna kosztuje 33 zł/m2.

W garażu i kotłowni chodzi własnie o to aby nie wchłaniał róznych olejów i zanieczyszczeń a ten w promocji podobno bardzo wszystko wchłania. :-(

Też szukałam w Praktikerze i był nawet gres za 13zł, ale jakiś sraczkowaty kolor. Na Domagalskiego upatrzyłam nawet fajne szare I gat. za 19zł i jutro mam zamiar je kupić. Facet mówił że przeznaczenie ich to właśnie garaż, kotłownia. Ale jeszcze go jutro wypytam, bo nie chciałabym zeby mi wchłaniały wszystkie syfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lekko brązowe :), wchłania nie wchłania delfinem się pomaluje i będzie ok.

Kolega w garażu ma gres ten droższy i tak pomimo tego wchłania mu olej. Pewnie jest z tym tak ".... jak się trafi...."

 

Te co u mnie leżą w kotłowni są całe upierdzielone w gipsie , cemencie ale jak się je lekko przetrze wilgotną szmatka to wyglądają jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchłania, nie wchłania......

W kotłowni to moze to jeszcze zalezy, żeby było w miare czysto bo to zazwyczaj część domu jest ale garaz......no proszę Was..... U mnie jak zaparkują 2 auta zimą to nie tylko nie widać co mam na podłodze ale i ostatnią rzeczą o jakiej bym myślała to stan gresu..... Syf jest taki, że trzeba to przeżyc by zrozumieć. Z nadkoli wypadają całe wiadra pośniegowego błota z różnego rodzaju syfem z ulic. Do tej jakieś plamy z oleju który gdzieś tam kapnał..... Szkoda mówić. To tylko w czasie budowy sie tak przeżywa tą podłoge w garazu.

Przynajmniej tak jest u mnie :D Potem jak zamiote raz na kilka miesiecy to starczy ;) Jedyne co wazne, to żeby podłoga była równa i zeby zimą można było szybko zepchnąć resztki pośniegowego błota w kierunku kratki. Bo niestety, przy takich ilościach jakie u mnie są samo błoto nie spływa. Jest w nim tyle piachu, że to nierealne. To nie deszczówka która znajdzie droge do kratki. Tylko kto myśli o myciu podłogi w garażu zimą? No ja bynajmniej nie. Skupiamy się na odśnieżaniu podwórka :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na początku chciałbym wszystkich pozdrowić i zapytać:

Jestem na etapie zamawiania okien i rolet zewnętrznych na okna zdecydowałem się z veki(producent vetrex) natomiast jeśli chodzi o rolety to znajomi polecają firmę Tapparella (producenta). Byłem u nich w salonie i pokazali mi ich nową roletę, którą montuje się do okna a potem wszystko razem wstawia nazywa się "roleta nadstawna podtynkowa Revo"- wygląda niezle i ma bardzo dobre parametry termiczne. Moje pytanie jest następujące czy korzystał ktoś z was z usług tej firmy -jeśli tak to proszę o opinię i czy ktoś z was ma może tego typu rolety jeśli tak to jak one się sprawdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym wszystkich pozdrowić i zapytać:

Jestem na etapie zamawiania okien i rolet zewnętrznych na okna zdecydowałem się z veki(producent vetrex) natomiast jeśli chodzi o rolety to znajomi polecają firmę Tapparella (producenta). Byłem u nich w salonie i pokazali mi ich nową roletę, którą montuje się do okna a potem wszystko razem wstawia nazywa się "roleta nadstawna podtynkowa Revo"- wygląda niezle i ma bardzo dobre parametry termiczne. Moje pytanie jest następujące czy korzystał ktoś z was z usług tej firmy -jeśli tak to proszę o opinię i czy ktoś z was ma może tego typu rolety jeśli tak to jak one się sprawdzają

 

Witamy kolegę. Rodzina radomska nam się powiększa.

Co do profili Veki to są dobre tylko, że jest ich kilka rodzai i np. Oknoplast pracuje na serii Perfect line.

Szkoda ze nie napisałes wczesniej o tych oknach. Mamy po znajomosci dobre ceny w Oknoplascie na Warszawskiej u pana Marcina :-)

Co do Taparelli fo tirma dobra i długo sa na rynku więc powinno być OK.

Z tego co pamiętam to MHK nie polecała kiedyś Metrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tapparele ale zwykle zewnętrzne naokienne rolety. To chyba największy producent rolet i zaluzji w naszym regionie. Wiele firm, które oferują te usługi wystroju okien zaopartuja się u nich. Sam montaż wykonuje wiele firm ale producentów jest niewielu.

Ja ze swoich rolet jestem zadowolona. Z ceny też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...