Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

? Jak to, po co jakimiś foliami w płynie?

Jedna ze szkół (wykonawcy) mówi, że warto łazienkę całą zabezpieczyć folią w płynie a nie tylko np. miejsce pod prysznicem bezbrodzikowym. Pewnie uzasadnieniem tego będzie wiele innych uwarunkowań jak np. rozmiar łazienki, sprawność wentylacji, ilość miejsc narażonych na bezpośrednie działanie wody itp. W kazdym razie spotkałam się z wykonawcami, którzy zabezpieczali folią większą część pomieszczenia. Ale nie kazdy to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

:) mhk

Na gipsie nie widać poprawek, mozna to ładnie dotrzeć.

No właśnie, tynk cementowy plus gładź to juz całkiem inna cena....

Ja nie podwazam tego co napisałaś ale poprostu widzę tez wady tych tynkow bo ostatnio w kilku miejscach bylam, gdzie były tynki cementowe i wlasnie.... bylo widać każdą poprawkę, wszędzie kleksy na ścianach albo właściciele musieli robić gładzie bo inaczej nie szło uzyskać taką samą strukturę.

A wogóle to coś zamilkłas ostatnio. ;) Daj mi znać na pw co u Ciebie słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was jakiś namiar na bezproblemowego kominiarza :)?

 

Wiem że jestescie zajęci przed Świętami ale macie może jakiś namiar na producenta stołów i krzeseł?

Przysnąłem trochę i mam problem ze znalezieniem dużego stołu a dokładnie to z realizacją zamówienia do Świąt :(

 

Podjedź w czwartek lub sobotę na Wernera tam gdzie stoją z meblami dawny koncowy lierówek.Znajdziesz tam duży wybór stołów i krzeseł.Robią na wymiar są ok cenowo i jakościowo.Jak mi sie uda to zdobęde od brata numer tel gość im robił krzesła i stół i ławę wszystko w jednym kolorze i super wykonanie.Oni to składaja z gotowych elementów wybierasz tylko obicie jakie ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was jakiś namiar na bezproblemowego kominiarza :)?

 

Wiem że jestescie zajęci przed Świętami ale macie może jakiś namiar na producenta stołów i krzeseł?

Przysnąłem trochę i mam problem ze znalezieniem dużego stołu a dokładnie to z realizacją zamówienia do Świąt :(

 

Hm a poczciwa IKEA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo mhk ma rację. Jedź po stół do Janek. Bjursta to naprawdę fajne stoły. Rozkładane i w różnych fornirach.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70116262/#/20182315

Krzesła też napewno kupisz, ale jeśli mogę coś doradzić to zrezygnuj z tzw. kompleciku. Do tego stołu pasuje wiele różnych krzeseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w niedzielę tam ale z żonką potrzebujemy stołu minimum 3,6 po rozłożeniu :)

Krzesła zona upatrzyła też w ikea ale jak je zobaczyła na żywo to jej się przestały już podobać.

Odpuściliśmy już sobie ten stół na Święta, pożyczymy od siostry akurat ma taki 3,6m i w dodatku chce się go pozbyć :)

 

Gdzie robiliście świadectwo energetyczne?

 

mhk szewska a dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo mam w domu stół max 3,2 i.... ani razu go nie rozkładam do tej wielkosci. Też mi się wydawało, że będe potrzebować baaaardzo duzego stołu bo wiadomo....rodzina...itp. A jednak wystarcza nam jak rozłozymy 1 dostawkę.

Bedzie Ci ciężko znaleść ładny stół tej wielkosci w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland - mi by 2m starczył no ale czego to się nie robi dla żony ;)

 

Wilko - ja mam RBR Ekouniwersal i narazie jestem z niego zadowolony.

Zapraszam na:

RBR Ekouniwersal

Ogniwo

Ranking

Znajdziesz tam grupę osób które pomogą ci w doborze kociołka a potem pomogą w razie problemów

Ja w swoim palę miałem i ekogroszkiem - czasami zapominam że mam kotłownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się swoimi piecami na ekogroszek.

Czy ktos może swój polecić?

My mamy DEFRO Komfort Eko 20kW

Użytkujemy od listopada tego roku...i niewiele jeszcze mogę powiedzieć. Na razie działa bez zastrzeżeń. Pełen załadunek starcza na 6-7dni. W domu tem. 18-20C.

 

Piec posiada jeszcze dodatkowy ruszt, można palić drzewem i węglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem o Defro bo siostra sobie kupiła DEFRO AGRO UNI 25 kW ale chłopaki z forum o ogrzewaniu go odradzają.

Bugmar a nie chciałaś sobie kupić właśnie takiego Agro Uni? W tym swoim prawie nie masz drugiego rusztu do awaryjnego spalania węgla i drewna.

Niby piszą że jest ale wogóle nie ma do niego dostępu przynajmniej tak widać na przekroju tego kotła.

Moim faworytem jest Klimosz Ling Combi 23 kW. Bardzo fajny kocioł, żeliwny, pięknie wykonany, praktycznie nie ma się do czego doczepić.

Cena tylko jest wysoka ale za żeliwny to tak mniej więcej kosztuje.

Niestety znalazłem na forach kilka niepochlebnych opinii na jego temat. Głosy za i przeciw nmniej więcej wypadają po równo.

Inny to Cichewicz Futura S Duo 26 kW lub stalowy SAS Multi 23 kW.

Cichewicz trochę tańszy od Klimosza. Najlepszą cenę ma SAS ale to stalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland - mi by 2m starczył no ale czego to się nie robi dla żony ;)

 

Wilko - ja mam RBR Ekouniwersal i narazie jestem z niego zadowolony.

Zapraszam na:

RBR Ekouniwersal

Ogniwo

Ranking

Znajdziesz tam grupę osób które pomogą ci w doborze kociołka a potem pomogą w razie problemów

Ja w swoim palę miałem i ekogroszkiem - czasami zapominam że mam kotłownie :)

 

Gelo radziłem się chłopaków na forum o kociołkach. Są rózne opinie. Wg nich chyba najlepiej wybrać SAS-a bo mniej więcej wszyscy piszą że jest OK.

Ten twój RBR Ekouniwersal nie znam ale chyba nie ma dodatkowego paleniska i ma małe drzwiczki rewizyjne. Poza tym klapa od zasobnika mogła by być pod kątem ale ułatwić zasyp do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem o Defro bo siostra sobie kupiła DEFRO AGRO UNI 25 kW ale chłopaki z forum o ogrzewaniu go odradzają.

Bugmar a nie chciałaś sobie kupić właśnie takiego Agro Uni? W tym swoim prawie nie masz drugiego rusztu do awaryjnego spalania węgla i drewna.

Niby piszą że jest ale wogóle nie ma do niego dostępu przynajmniej tak widać na przekroju tego kotła.

Moim faworytem jest Klimosz Ling Combi 23 kW. Bardzo fajny kocioł, żeliwny, pięknie wykonany, praktycznie nie ma się do czego doczepić.

Cena tylko jest wysoka ale za żeliwny to tak mniej więcej kosztuje.

Niestety znalazłem na forach kilka niepochlebnych opinii na jego temat. Głosy za i przeciw nmniej więcej wypadają po równo.

Inny to Cichewicz Futura S Duo 26 kW lub stalowy SAS Multi 23 kW.

Cichewicz trochę tańszy od Klimosza. Najlepszą cenę ma SAS ale to stalowy.

 

 

Ruszt jest i jest do niego normalny dostęp. Wyjmuje się tylko deflektor, co nie jest jakimś problemem, wkłada się ruszt i można normalnie palić. Gdy chłopaki robili poddasze w taki sposób ogrzewaliśmy dom. Uni jest lepszy, to fakt, gdy ktoś często korzysta z dodatkowego rusztu. Podejrzewam ze u nas przy wykończeniówce będziemy palić drzewem (bo jest tego wiele z budowy i teść nie ma co robić :rolleyes: ) ale poźniej, gdy zamieszkamy, to wątpie ze będzie nam się chciało bawić w takie palenie. A cena między Komfort Eko a Uni to ok. 2,5tyś róznicy.

Też braliśmy SAS Mulit pod uwagę i więcej miał plusów niż DEFRO (lepszy sterownik), ale mamy bardzo małą i nieustawną kotłownie, dlatego zainstalowany jest ten drugi.

Weź pod uwagę serwis! Nam hydraulik doradził albo SAS albo DEFRO m.in ze względu na serwis tych kotłów. Odradzał szczerze natomiast ZĘBCA ze wzg. na awaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugmar z tym dostępem do rusztu to nie wiem.

http://www.defro.pl/kotly/komfort-eko-nowa-linia

Wg mnie nie jest najlepszy. W innych piecach jest to dużo lepiej rozwiązane.

Ruszt dodatkowy się przydaje. Jak często nikt nie potrafi tego przewidzieć.

Różnica pomiędzy twoim Komfort Eko (7600) a Uni (8800). Ceny ze sklepów internetowych.

Sas podoba mi się. Na Zębca chłopaki narzekali. Mówi się że to już nie ten sam stary dobry Zębiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstępnie byłem zdecydowany na żeliwaniaka Klimosza ale niestety cena. A potem miało być Ogniwo ze sterownikiem Ecoal i Brucerem.

Chciałem taki kocioł przy którym nie będę musiał spędzać zimy na ustawianiu czasów podawani itp itd. Niestety ogniwo odpadło z powodu tylnego czopucha no i w końcu padło na RBRa z Ecoalem i Brucerem ( przy tym palniku i sterowniku - ludzie na forum pala miałem, pestkami, groszkiem brunatnym, miałem, otrębami papierem ze zniszczarki :) ). Ja z zasypem nie mam problemu mam ponad 190 :) więc dla mnie jest ok. Do zasobnika wchodzi mi 6 worków po 25lkg ekogroszku. Palenisko awaryjne ma ale małe to fakt.

 

Co do sasa to u znajomego po jednym miesiącu mu zbiornik zardzewiał przy paleniu suchym opałem :)

 

Moose - na allegro jest pełno ogłoszeń robią świadectwa - od 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo ja właśnie znalazłem niezłą ofertę na Klimosza. Piec jest z wystawki. zapakowany oryginalnie na palecie.

Oferta bardzo mi się podoba. Tylko żona przestraszona ceną, że piec może tyle kosztować :-) Mam nadzieję że zatwierdzi zakup :-)

A czemu nie chciałeś z tylnym czopuchem?

Co do SAS-a to nie do wiary że taka tandeta z tym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...