Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie do wszystkich którzy zmierzyli się z etapem budowy ogrodzenia frontowego - w moim przypadku murowanie klinkieru. Dotychczasowa ekipa zwodzi mnie zbyt długo albo po prostu chcą mi zagrać na nosie - więc muszę działać aby nie pozostawać w tyle. Poszukuję solidnej ekipy która by się podjęła tej pracy, więc jeśli macie dobre wspomnienia i doświadczenia z grupą fachowców godnych polecenia piszcie proszę otwarcie lub na priva - jak tam wolicie!

 

Czy wiecie może ile teraz biorą o ułożenia sztuki klinkieru? Czy cena 2.3zł od sztuki to jest wygórowana stawka?

 

Pomóżcie proszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich którzy zmierzyli się z etapem budowy ogrodzenia frontowego - w moim przypadku murowanie klinkieru. Dotychczasowa ekipa zwodzi mnie zbyt długo albo po prostu chcą mi zagrać na nosie - więc muszę działać aby nie pozostawać w tyle. Poszukuję solidnej ekipy która by się podjęła tej pracy, więc jeśli macie dobre wspomnienia i doświadczenia z grupą fachowców godnych polecenia piszcie proszę otwarcie lub na priva - jak tam wolicie!

 

Czy wiecie może ile teraz biorą o ułożenia sztuki klinkieru? Czy cena 2.3zł od sztuki to jest wygórowana stawka?

 

Pomóżcie proszę :-)

 

Ten etap jeszcze daleko przed nami.

Wiem, że kiedyś MHK chwaliła swojego gościa od klinkieru. Musisz z nią porozmawiać.

Ja jak znajdę wizytówkę to ci napiszę wieczorem namiar na niezłego gościa.

Ta cena to raczej niska. Najczęściej biorą ok. 3 zł./szt. czy tyle co sztuka cegły.

Moja rada to taka, żebyś nie oszczędzał na jakości klinkieru ani na zaprawie bo będziesz miał wykwity solne po kilku latach.

Nie wiem z czego przęsła ale uważaj na ogrodzenia kute i czernione bo deszcz zmywa je i brudzi murek pod przęsłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem warunki przyłącza do sieci energetycznej linią napowietrzną, co mnie trochę zaskoczyło gdyż myślałem, że już takich przyłączy zwykle się już nie wykonuje. Zastanawiam się czy jest możliwość zmiany na przyłącze kablowe i mieć skrzynkę w ogrodzeniu? Czy może dać sobie spokój, przecież od pół wieku ludzie tak mają i żyją no i nie trzeba chyba przy linii napowietrznej zlecać projektu wykonania i załatwiać zgody sąsiadów na przekop w ich działkach. Jakie są jeszcze różnice, wady zalety takich przyłączy (napowietrznych)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem warunki przyłącza do sieci energetycznej linią napowietrzną, co mnie trochę zaskoczyło gdyż myślałem, że już takich przyłączy zwykle się już nie wykonuje. Zastanawiam się czy jest możliwość zmiany na przyłącze kablowe i mieć skrzynkę w ogrodzeniu? Czy może dać sobie spokój, przecież od pół wieku ludzie tak mają i żyją no i nie trzeba chyba przy linii napowietrznej zlecać projektu wykonania i załatwiać zgody sąsiadów na przekop w ich działkach. Jakie są jeszcze różnice, wady zalety takich przyłączy (napowietrznych)?

Pozdrawiam

 

Ja miałem podobna sytuację do Twojej - uparłem się i postawiłem na swoim.Co prawda pytali ale dlaczego tak pan chce i taki tam rożne bzdety.

Plusem linii napowietrznej jest to że okres oczekiwania na montaż docelowy jest o wiele krótszy niż na linie ziemną. Dodam że w warunkach jakie otrzymałem wykonawca miał jakieś 580 dni na przyłącze - skończyło się coś na około 1 roku, ale mocno cisnąłem firmę projektująca przyłącze!

Przykre ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kuchni to polecam pana Roberta ze Studio ABR. Mieści się w budynku obok Urzędu Miejskiego przy Kilińskiego. Jak się stoi frontem do głównego wejścia do urzędu to po prawej stronie. Tak naprawdę to są kuchnie Atlas. Pan Robert projektuje doradza i montuje. My byliśmy zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na Kozienickiej, bo to po drodze do mnie. Ale traw nie widziałam, a iglaki mocno były przebrane. Może dlatego, że byłam w piątek przed zamknięciem i pewnie klienci wykupili, żeby w sobotę sadzić :-) Spróbuję na Warszawskiej. A czy ktoś był w sklepie ogrodniczym na Godowskiej?

 

 

Sklep na Godowskiej (mały i narmy wybór)

Większość roślin kupowałem w szkółce Romero wpisz w googlach mają swoją stronę wszystko sie przyjęło

nie wiem czy mają trawy trzeba by zadzwonić

Dwie szkółki godne moim zdaniem polecenia to w Orońsku - tylko trochę daleko

i druga na bielisze, droga na przytyk jka wjedziesz na bielichę po lewej stronie tylko tam nie wiedziałem traw ozdobnych

Zacznij od Romero adres poniżej

http://sklep.szkolka.radom.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcel7755 za odpowiedź.

 

Zdecydowanie wolałbym kablem do skrzynki w ogrodzeniu, mimo trochę większych kosztów takiego przyłącza. Muszę się wybrać jeszcze na Średnią i omówić kilka punktów z dołączonej umowy.

 

Nie ma problemu,

 

Czy w Twoim przypadku przyłącze które zamierzasz wykonać jest docelowe (na stałe) czy też tylko na okres budowy - tzw. ryczałt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj w romero - wg mnie szkółka bardzo ok jezeli chodzi o byliny - traw tez jest naprawde sporo :jawdrop: jak na Radom - ogolnie u nas pod tym katem nieciekawie jest :( - ceny bylin tez przyzwoite, jezeli chodzi o inne drzewa nie patrzylam, ale stoi tego calkiem spora ilosc, nawet laurowisnie znalazlam :) po 7 zeta

 

Druga wg mnie godna polecenia szkolka jest na Klejowej - niepozorna ale warto zajrzec, wlascicielka znajaca sie na rzeczy, ale trzeba patzrec na ceny :)

 

Jak jeszcze znajde cos godnego polecenia dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowe, ponieważ budowa będzie rozciągnięta w czasie więc płacenie za prąd budowlany mi się w ogóle nie opłaca.

Pozdrawiam

 

Wybacz że tak dociekam, ale jesli w budynku nie masz wykonanej instalacji elektrycznej ani głównej rozdzielni tzn. że owa instalacja jest nie odebrana przez uprawnionego jegomościa pracującego w ZEORK a więc dalej bedziesz płacić ryczałt na czas budowy bez względu czy ona jest ziemna czy napowietrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz że tak dociekam, ale jesli w budynku nie masz wykonanej instalacji elektrycznej ani głównej rozdzielni tzn. że owa instalacja jest nie odebrana przez uprawnionego jegomościa pracującego w ZEORK a więc dalej bedziesz płacić ryczałt na czas budowy bez względu czy ona jest ziemna czy napowietrzna.

 

Nie ma problemu. Żeby naświetlić bardziej sprawę warunki przyłącza potrzebne mi są do pozwolenia na budowę. Raczej nie ma szans że rozpocznę budowę w tym roku, nie mniej stan surowy będzie dopiero na koniec przyszłego roku, który mam zamiar wybudować na pożyczonym ostatecznie na agregacie. Jak dobrze pójdzie (finansowo mam na myśli) to dopiero w 2014 będę chciał podłączyć elektrykę i na koniec roku się wprowadzić. Jak nie to dopiero rok następny.

 

Zastanawiam się teraz czy da się tak dogadać z ZEORK by wszystko zgrać. Umowy które otrzymałem mają datę zapadalności, że tak się wyrażę (termin podłączenia) na koniec tego roku. Zastanawiam się czy je podpisywać, czy pójść do nich dopiero, gdy będę bliższy wykonania instalacji.

Oczywiście na tyle wcześniej, bo cała procedura musi potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...