Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Witam Forumowiczów!

Poszukuję projektanta wnętrz. Może ktoś z Was korzystał z usług kogoś wartego polecenia? Lub może zna kogoś kogo może polecić. Najlepiej byłoby gdyby ta osoba była z Radomia lub okolic. Zależy mi na dobrym kontakcie, nie tylko mailowym czy telefonicznym. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Forumowiczów!

Poszukuję projektanta wnętrz. Może ktoś z Was korzystał z usług kogoś wartego polecenia? Lub może zna kogoś kogo może polecić. Najlepiej byłoby gdyby ta osoba była z Radomia lub okolic. Zależy mi na dobrym kontakcie, nie tylko mailowym czy telefonicznym. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

JAk zawsze polecamy naszą Mayland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę po dłuższej nieobecności,

możecie polecić kogoś sprawdzonego i doświadczonego w instalacjach alarmowych. Takiego co to wie, że dobry alarm to nie tylko kilka czujek ruchu ;)

 

Polecanym gościem jest pan Robert G. 508-317-018.

Moim zdaniem jest bardzo dobry i zna się na tym co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

Poszukuję projektanta wnętrz. Może ktoś z Was korzystał z usług kogoś wartego polecenia? Lub może zna kogoś kogo może polecić. Najlepiej byłoby gdyby ta osoba była z Radomia lub okolic. Zależy mi na dobrym kontakcie, nie tylko mailowym czy telefonicznym. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Podłączam się do pytania. Nie wiem czy Mayland ma na tyle czasu lub chęci, aby pomagać wszystkim na forum, ale może się mylę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlanka a w szczególności wykończeniówka cechuje się tym, że wszystkie te prace rozciągają się w czasie i trwają miesiącami a czasem latami. Praca projektanta nie kończy się w dwa dni czy dwa tygodnie. Często jest z klientem do samej przeprowadzki. Są etapy kiedy kontakty są intensywniejsze i więcej pracy trzeba w to włożyć. Ale są też takie chwile, które w mniejszym stopniu absorbują zaangażowanie w projekt. Niejednokrotnie niezależne od projektanta a od klienta np. zapewnienie płynności finansowej budowy czy przypadki losowe. Rzadko kiedy, myślę, tak się zdaża, że wszystkie projekty w tym samym czasie są tworzone na tym samym etapie.

Teraz jest czas, kiedy każdy inwestor przygotowuje się do wiosennych prac na budowach i rezerwuje terminy u wykonawców, także projektantów. Zazwyczaj jest tak, że spotkanie informacyjno-zapoznawcze jest bezpłatne i niezobowiązujące dla obu stron. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Pozwolicie , że dołacze do Waszej Grupy.

My budujemy w Radomiu. Czekamy do wiosny żeby ruszyć ze ścianami. Wybieramy okna i tu pojawia się kilka pytan. Wiec prosze o porade.

1. Kolor okien. Planujemy dach pokryc blachodachówką w kolore grafitowym. Myslimy o oknach w kolorze antracyt, drzwiach zewnetrznych i bramie do garażu w takim samym kolorze. Kolor elewacji prawdopodobnie jasno szary. Barierki na balkonach w kolorze inox. Kostka brukowa przed domem dla odmiany szara, i slupki ogrodzeniowe od ulicy też jasno szare. I tu nasze pytanie czy to wszystko nam się po prostu nie zleje. A jeśli okna w kolorze antracyt to z obu stron, czy może lepiej od srodka biale?

2. Wielkość okien. W projekcie mamy w kuchni i w lazience na poddaszu poziome okna. W kuchni nad blatem 2100x850, a w lazience 2100x1350 - obydwa tylko z funkcja uchylania. Czy ma ktoś może takie okna, jak z ich funkcjonalnoscia? Zwlaszcza to w lazience czy nie wydaje sie Wam stanowczo za duze. W wizualizacji na stronie biura projektowego nie wyglada to źle, ale czy nie lepiej zrobic ich mniejszych? A jesli nawet takie duże okna poziome to czy nie lepiej je jakoś podzielić, bo jakoś sobie trudno wyobrazic żeby takie wielkie okno zamknąć.

A... bo nie napisalem projekt "Dom przy Kolorowej" http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-kolorowej.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego Forumowicza.

 

Rozumiem, zapał do pracy ale doradzam spokój i rozwagę w podejmowaniu decyzji. Pośpiech jest najgorszym doradcą przy budowie domu.

Do kostki, elewacji itp. to jeszcze daleko:-) Nie trzeba się teraz tym zajmować bo stanowczo za wcześnie. :-)

Z pokryciem dachu to myślę, że jeśli macie w projekcie więźbę pod dachówkę to trzeba zrobić dachówkę.

Co do koloru okien to jak przyjdzie czas to będziecie sięorientowali nad kolorami. Z tym kolorem to może być problem. Raczej niezbyt często spotykany ten antracyt.

Zapytaj w Oknoplaście na Warszawskiej.

Najtańsze są okna białe PCV. Dopłata za kolor z jednej strony to chyba +15% a z obydwu kolejne +15 lub 20%

Wg mnie w kuchni macie za niskie okno.Powinna góra okna licować się z tymi (bardzo drogimi)na tarasie.

Tak , dokładnie tak. Zorientuj się już teraz ite będą was kosztować te na taras. Rozsuwane będą bardzo drogie.

Okna uchylne sątrochę tańsze niż otwierane również na bok. Wy macie bardzo szerokie okna i takie raczej nie występują jako otwierane na boki. Po prostu rama okienna nie wytrzyma obciążenia.

Ja bym podzielił to okno wkuchni i łazience słupkiem i zrobił je Otwierane normalnie + uchylne.

Poza tym dodał bym na pewno okno w garażu i kotłowni bo będzie tam ciemno jak w ....

Spiżarkę zróbcie pod calymi schodami.

Co to za dwie rury wystające z dachu nad garażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, zapał do pracy ale doradzam spokój i rozwagę w podejmowaniu decyzji. Pośpiech jest najgorszym doradcą przy budowie domu.

Co racja to racja :)

 

Co do okna w kuchni to myślę, że zamysłem projektanta było okno pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi - stąd taka jego wysokość. Przy wymiarach jak w projekcie samo uchylanie nie powinno być problemem. Strasznie ciężkie takie okno nie będzie. Wszystko zależy oczywiście jeszcze od profilu, szyb itp ;) Jak wnioskuje z opisu wykonania elewacji szykuje się domek w nowoczesnym stylu dlatego ja te okna zostawiłbym jak są. Ewentualnie podzielić je słupkiem ale nie na środku. Aby trochę zaoszczędzić jedną część można zafixować a drugą zrobić RO. Wilko ma rację - przesuwane drzwi na taras będą kosztowały pewnie więcej niż wszystkie pozostałe okna. Ja u siebie miałem takie samo przeszklenie. Rozwiązałem to w ten sposób, że wstawiłem drzwi 90x240 a resztę czyli 150x240 fix. W tym projekcie jedno z tych przeszkleń zafixowałbym w całości, a w zależności od ceny drugie zrobił zgodnie z projektem lub tak jak napisałem

wyżej. Zanim zacznie powstawać poddasze proponowałbym zorientować się czy drzwi 120x220 są wykonalne w systemie jaki wybierzecie.

Jak dla mnie niepokojąco niski jest parter. Ewentualne podwieszane sufity mogą nie wyglądać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady!

Byłem w Oknoplaście żeby sprawdzić czy te okna są w jakiś normalnych rozmiarach i czekam na wycenę. Cena za anatracyt taka sama jak za te w kolorze drewna.

Drzwi na poddaszu będą zmniejszone, wg sugestii Pana z Oknoplastu. Jedno w salonie bedzie zastąpione zwykłymi szybami bez mozliwosci otwierania, a drugie albo przesuwne albo otwierane. Różnica w cenie pomiędzy tymi tańszymi przesuwnymi ( przesuwno-podnoszone) a zwykłymi otwieranymi to ok 1500-2000zł na sztuce, więc musimy to przemyśleć. Ale zmniejszymy te okna w salonie jesli przesuwne to na szerokość 2100 mm, lub 2000 mm jeśli otwierane standardowo.

Nie wiem czy da radę zamontować szafki nad oknem w kuchni, bo to okno jest na wysokości 1250mm nad podłogą a jak patrzyłem w innych projektach gdzie w wizualizacji były szafki nad oknem to zaczynało się ono na wysokosci tuż nad blatem czyli jakieś 850-900mm.

Też myśleliśmy zeby podzielić to okno w kuchni i w łazience niesymetrycznie, jeśli one w ogóle zostaną, gdzieś taki podział widziałem na forum i wygląda to ładnie, ale jeśli jedna część będzie fix to jak takie okno umyć od zewnątrz zwłaszcza to na górze.

A nad oknem w kotłowni i garażu musimy się zastanowić, na razie dodaliśmy w łazience na dole takie 600x600 i na klatce schodowej 1200x600. Usunęlismy też to wielkie przeszklenie w witrołapie a dalismy małe okno 600x600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze jedno pytanie co do bramy garażowej: Hoermann czy Normstahl?? Ceny porównywalne obie w cenie ok 7500PLN za rozmiar 5000x2250.

 

A skąd ci się taki rozmiar bramy wział?

Z gabarytów wewnątrz 3500 wychodzi mi twoja brama na szer. ok 2500.

 

Co do firmy to jedna i druga jest dobra . Ja mam Hormanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi na poddaszu będą zmniejszone, wg sugestii Pana z Oknoplastu.

A które to drzwi zmniejszałeś?

 

A nad oknem w kotłowni i garażu musimy się zastanowić, na razie dodaliśmy w łazience na dole takie 600x600 i na klatce schodowej 1200x600.

A gdzie chcecie to okno zmieścić? Tam stoi kabina prysznicowa. 90 czy mniejsza?

 

To na klatce się przyda bo doswietli klatkę.

 

Usunęlismy też to wielkie przeszklenie w witrołapie a dalismy małe okno 600x600.

 

Bardzo słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiekszyliśmy garaż na dwustanowiskowy poszerzając go na zewnątrz budynku, wiec stad brama 5metrów. Mamy wąską dzialkę, od frontu szerokość dzialki mniejsza niż 16m więc poszerzylismy garaż i zblizylismy sie do sasiada na 1,5m a dalej za garazem gdzie dzialka ma wiecej niż te 16m szerokosci ucieklismy na 4m od granicy dzialki. Zmniejszylismy szerokość drzwi w dwóch mniejszych pokojach z 1200mm do 1000mm. Okno w lazience planujemy wcisnąć jakoś obok kabiny 90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę tego powiekszenia garażu. Ciekawi mnie jak projektant zrobił adaptację tego skoro częśc garażu wchodzi wam pod dach budynku. Zostawiliscie 1.5 m do granicy??? To tak można??? Wydawalo mi się że min. to 3m. Skoro masz tak blisko działki to zapomnij o oknach w garażu. Do łazienki też nic nie wcisniesz. Na wizualizacji jest pewnie kabina 80 ale to pomylka. Musi być przynajmniej 90. Na okno juz nie bedzie miejsca.:-(

Drzwi wejściowe do pokojów na poddaszu mieliście w projekcie szerokości 1200mm ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dach jest częściowo nad tarasem nad garazem, moze nie najlepsze rozwiazanie ale to był jeden z nielicznych domów które nam sie udało wcisnac na nasza waska działkę. A garaż dwustanowiskowy musze miec wiec jakoś przeżyje ze ten dach zachodzi nad taras, zwłaszca ze kto przebywa na balkonie majac do dyspozycji cale podwórko? Co do 1,5m od granicy to oczywiscie ze mozna tak budować ale tylko wtedy gdy działka ma szerokość mniejsza niż 16m. http://archon.pl/projekt-na-waska-dzialke/9561,art

Drzwi nie do pokoju miały w projekcie 1200mm szerokosci ale drzwi balkonowe, i to te sa za szerokie i przez co za ciezkie wg pana z Oknoplastu, i je bedziemy zwężać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...