Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Stoimy z żoną przed decyzja o zaczęciu budowy w okolicach radomia. Ile trwa w naszym radomskim starostwie załatwienie pozwolenia na budowę. Wiem że to jest ostatni rok na odliczenie ulgi budowlanej a raczej na jej rozpoczęcie. Jakie papiery są potrzebne do składania i od czego zacząć.

Z dotychczas zgromadzonym dokumentów mamy:

 

NIC.

 

 

Nie obudziliśmy się z ręką w nocniku??

 

 

Podpowiedzcie.:bash:

 

Nie wiem czy to ostatni rok odliczenia ulgi ale wiem na pewno, że decyzję wartą kilkaset tysięcy PLN nie powinno się podejmować w pośpiechu.

Juz samo wybranie odpowiedniego projektu domu to sprawa bardzo trudna. Nie wspominając juz o znalezieniu dobrych wykonawców robót.

Sprawy papierkowe w Starostwie to min. miesiąc. Na początku musicie mieć warunki zabudowy a czas w jakim to trwa to juz w dużej mierze zależy w której gminie się chcecie budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ostatni rok odliczenia ulgi ale wiem na pewno, że decyzję wartą kilkaset tysięcy PLN nie powinno się podejmować w pośpiechu.

Juz samo wybranie odpowiedniego projektu domu to sprawa bardzo trudna. Nie wspominając juz o znalezieniu dobrych wykonawców robót.

Sprawy papierkowe w Starostwie to min. miesiąc. Na początku musicie mieć warunki zabudowy a czas w jakim to trwa to juz w dużej mierze zależy w której gminie się chcecie budować.

 

Warunki zabudowy mamy ale projektu nie.

Wiem że z tym projektem będzie ciężko. Wy sami wybieraliście projekt czy pomagał wam jakiś "fachowiec" np. kierownik budowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Wy sami wybieraliście projekt czy pomagał wam jakiś "fachowiec" np. kierownik budowy??

 

Witam wszystkich po dłuższej przerwie,

 

Przyjacielu jaki "fachowiec" - kierownik budowy, to Ty z żoną musisz wybrać dom, w którym będziesz mieszkał do końca życia (tak zakładam z góry)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie,

 

Przyjacielu jaki "fachowiec" - kierownik budowy, to Ty z żoną musisz wybrać dom, w którym będziesz mieszkał do końca życia (tak zakładam z góry)

 

Pozdrawiam

 

No miejmy taka nadzieję, ale chodzi mi o to że człowiek z doświadczeniem może pewne kwestie podpowiedzieć. Ja mogę mu sprecyzować jaki domek preferuję i spytać go o ekonomiczność budowy, rozmieszczenia pomieszczeń , usytuowania na działce itp.

 

Czy wszyscy tak wybieraliście projekt, że o ten mi się podoba i już?

 

A tak swoją drogą to jaki rodzaj domu jest bardziej pożądany przez was forumowiczów? parter czy poddasze.

Nas jakoś schody w domu nie pociągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do Tych co wykonczeniówkę mają już za sobą.

Ile płaciliście za m2...?

- ocieplenie poddasza

- malowanie

- gipsowanie ścian

- ukladanie płytek garaz, kotłownia

- ukladanie płytek gresowych na podłogach

-itp..

 

Wchodzę powoli w ten etap i chcę się zorientować jak wygladają ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do Tych co wykonczeniówkę mają już za sobą.

Ile płaciliście za m2...?

- ocieplenie poddasza 30-50 zł

- malowanie

- gipsowanie ścian 14-18

- ukladanie płytek garaz, kotłownia

- ukladanie płytek gresowych na podłogach

-itp..

 

Wchodzę powoli w ten etap i chcę się zorientować jak wygladają ceny.

 

Co prawda, nie do mnie to pytanie było, ale pozwoliłem sobie wypowiedzieć się :)

dopisałem cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do Tych co wykonczeniówkę mają już za sobą.

Ile płaciliście za m2...?

- ocieplenie poddasza

- malowanie

- gipsowanie ścian

- ukladanie płytek garaz, kotłownia

- ukladanie płytek gresowych na podłogach

-itp..

 

Wchodzę powoli w ten etap i chcę się zorientować jak wygladają ceny.

 

Ocieplenie poddasza dachu dwu spadowego - od 40 zł/m2

malowanie - 10 PLN

gipsowanie- od 13 PLN

Układanie płytek od 40 PLN. Wszystko zależy jakie płytki i jak masz ściany i podlogi równo zrobione.

 

Leszek jak w końcu załatwiłeś tą sprawę z izolacją tarasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miejmy taka nadzieję, ale chodzi mi o to że człowiek z doświadczeniem może pewne kwestie podpowiedzieć. Ja mogę mu sprecyzować jaki domek preferuję i spytać go o ekonomiczność budowy, rozmieszczenia pomieszczeń , usytuowania na działce itp.

 

Czy wszyscy tak wybieraliście projekt, że o ten mi się podoba i już?

 

A tak swoją drogą to jaki rodzaj domu jest bardziej pożądany przez was forumowiczów? parter czy poddasze.

Nas jakoś schody w domu nie pociągają.

 

Wątpię czy któryś kierownik udzieli ci tych informacji.

Najlepszymi doradcami są sami forumowicze. Każdy ci doradzi w róznych sprawach ponieważ wszyscy to przechodzili.

Proponuję poszukać projektu a później zapytać na forum co pozostali o nim myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek jak w końcu załatwiłeś tą sprawę z izolacją tarasu?

 

Wciąż czekam na wykonawcę! Ma wejść jak się poprawi pogoda.

Będzie to robił systemem Atlasa, co prawda chciałem na innym systemie np. Sika albo Deitermanna ale ceny za taki system są ogromne, ale podobno kazdy system tylko dobrze zrobiony moze być skuteczny. Więc mam nadzieję ze bedzie dobrze.

Trochę za późno się za to wziałem, a później facet który mi obiecał przyjść zwodził mnie przez miesiąc że przyjdzie a w końcu mnie olał. I teraz nie wiem czy przed zimą uda mi sie tę sprawę doprowadzić do końca. Bo pomiedzy poszczegółnymi etapami wykończenia trzeba odczekać po kilka a nawet kilkanaście dni zeby wszystko dobrze wyschło, bo podobno najgorsze jest zamkniecie wody w środku. Więc wszystko zalezy od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. czy ktoś z was budował taki domek lub podobny?

http://z500.pl/projekt/695/Z96_tz,wersja-projektu-z96-z-zadaszonym-tarasem-zmieniony-obrys-dachu.html

Orientacja :garaż wschód,taras zachód.

 

Czy koszt budowy takimi samymi materiałami wychodzi drożej przy parterówce w stosunku do poddasza zamieszkałego?

Obydwoje jesteśmy zgodni że wolelibyśmy nie mieć schodów w domu ale jeżeli koszta są dużo większe to trzeba będzie pójść na ustępstwa i budowac z poddaszem.

Wiem ze wiele zależy od tego kto buduje, jak buduje i z czego ale np. może ktoś ma porównanie bo mieszkał i w jednym i w drugim.

 

 

 

Prosimy o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. czy ktoś z was budował taki domek lub podobny?

http://z500.pl/projekt/695/Z96_tz,wersja-projektu-z96-z-zadaszonym-tarasem-zmieniony-obrys-dachu.html

Orientacja :garaż wschód,taras zachód.

 

Czy koszt budowy takimi samymi materiałami wychodzi drożej przy parterówce w stosunku do poddasza zamieszkałego?

Obydwoje jesteśmy zgodni że wolelibyśmy nie mieć schodów w domu ale jeżeli koszta są dużo większe to trzeba będzie pójść na ustępstwa i budowac z poddaszem.

Wiem ze wiele zależy od tego kto buduje, jak buduje i z czego ale np. może ktoś ma porównanie bo mieszkał i w jednym i w drugim.

 

 

 

Prosimy o podpowiedź

 

 

 

Ja może nie jestem specjalistką, ale mogę się wypowiedzieć, tyle ile wiem. Twój projekt ma dla mnie osobiście jedną zasadniczą wadę - salon jest baaardzo długi, a wąski, ma tylko 3,95m szerokości. Jak dla to wąska kiszka wyjdzie, zwłaszcza, ze jest z otwartą kuchnią. No ale to moje preferencje. Poza tym projekt jest super, ja lubię wyraźnie oddzieloną strefę dzienną od nocnej.

 

My budujemy Z8 (100m2) i też nie chcieliśmy schodów. W ostatniej chwili, dosłownie dzień przed rozpoczęciem budowy stropu, zdecydowaliśmy się na Terivę i małe schodki na strych. Poddasze na razie będzie nieużytkowe (znaczy będzie graciarnia), ale w każdej chwili można tam zrobić pokoje, a nawet oddzielne, niezależne niemal mieszkanie. Dzięki Terivie mamy dużo miejsca, co przy poddaszu nieużytkowym (prefabrykowane wiązary) zmniejszyło by tę użytkowość o 80%. A cenowo wyszło prawie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Pilnie poszukuję hydraulika do odprowadzenia wody z 8-miu rur spustowych dachu , może dacie mi namiar na kogoś sprawdzonego .

 

Ela a do czego ci potrzebny hydraulik?

Mam zamiar też u nas zrobić odprowadzenie wody ale sam bo to dość prosta czynność tylko trochę wolnego czasu potrzeba.

Chcesz wodę deszczową odprowadzic do zbiornika czy rozprowadzic w gruncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. czy ktoś z was budował taki domek lub podobny?

http://z500.pl/projekt/695/Z96_tz,wersja-projektu-z96-z-zadaszonym-tarasem-zmieniony-obrys-dachu.html

Orientacja :garaż wschód,taras zachód.

 

Czy koszt budowy takimi samymi materiałami wychodzi drożej przy parterówce w stosunku do poddasza zamieszkałego?

Obydwoje jesteśmy zgodni że wolelibyśmy nie mieć schodów w domu ale jeżeli koszta są dużo większe to trzeba będzie pójść na ustępstwa i budowac z poddaszem.

Wiem ze wiele zależy od tego kto buduje, jak buduje i z czego ale np. może ktoś ma porównanie bo mieszkał i w jednym i w drugim.

 

 

 

Prosimy o podpowiedź

 

Jest zasadnicza różnica pomiedzy domami parterowymi a tymi z poddaszem. Są zarówno zwolennicy jednych i drugich i każdy chwali swoje jak może.

Przy parterówce po pierwsze musicie mieć kawał działki tzn. szerokość, ponieważ trzeba tą powierzchnię zmieścić na jednym poziomie a nie jak to jest z poddaszem. Do tego Z96 musisz dodać co najmniej po 4 m na stronę do ogrodzenia a jeśli chcesz wygodnie przejeżdżać za dom to trochę więcej.

Dom parterowy musisz wykończyć cały w środku na gotowo a taki z poddaszem możesz rozlożyć na dwa etapy. Parter na początku a poddasze w późniejszym okresie jak bedzie przypływ kasy :-)

Mozna mieszkać i powoli wykańczać pomieszczenia na poddaszu czyli jest to dość wygodna opcja.

Najdroższą rzeczą w budowie domu jest dach. Domy parterowe maja znacznie większa powierzchnię dachu niż te z poddaszem i to głównie decyduje o tym czy ktoś wybiera dom parterowy czy z poddaszem.

 

Co do tego projektu Z96 to nawet niezły strzał ja na początek szukania.

Wymaga kilku istotnych zmian ale poza tym może być niezłym wyborem.

Trzeba pamietać o kilku istotnych rzeczach w tym projekcie. Ustawienie względem stron świata tak, że garaż jest od wschodu a taras od zachodu to jandłuzszą ścianę będziecie mieli od strony północnej czyli zacienionej. Efekt jest taki że w pokoju i łazience nigdy nie będzie słońca i będzie chłodniej niż w pozostałych pomieszczeniach. Zazwyczaj robi się tak, że garaż z kotłownią daje się od strony północnej bo w tych pomieszczeniach nie przebywasz długo a i tak jest tam zawsze zimniej niż w pozostałych.

Dach jest tu kopertowy czyli drogi a nawet bardzo drogi. Zależy od rodzaju pokrycia.

Stryszek tow tym projekciejest dośc symboliczny przy takim dachu. Trzeba byłoby tam jeszcze dodać duży wyłaz dachowy z szyba aby doświetlił ten strych.

Nie wiem czy ten garaż jest dośc szeroki na dwa samochody ale powiedzmy, że jest. Trzeba zrobić eksperyment albo popytać kogoś kto taki garaż już ma.

Brama garażowa szeroka Hormann lub Normstahl to wydatek ok 7-8 tyś. zł.

Jedną z gorszych rzeczy dla wykonawców będzie ocieplenie wełną poddasza. Nie dość, że dużo skosów to jeszcze bardzo nisko na tym poddaszu.

Tego etapu nie można odłożyć na później bo strych musicie koniecznie ocieplić żeby strych nie wychładzał parteru. Te 5 cm styropianu które jest na stropie to symboliczna izolacja. Ja bym dał to x2 i to już byloby trochę lepiej. Niestety robi się wtedy szczelna puszka styropianowa jeśli na ścianach jest również styropian. Lepsza byłaby wełna np Steprock HD ale jest dość droga.

Kominy w tym projekcie to jakieś wynalazki. Trzeba byłoby dać klasyczne.

To samo z podprzybitką pod dachem. Klasyczna b edzie dużo tańsza.

 

Mam nadzieje, że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie jestem specjalistką, ale mogę się wypowiedzieć, tyle ile wiem. Twój projekt ma dla mnie osobiście jedną zasadniczą wadę - salon jest baaardzo długi, a wąski, ma tylko 3,95m szerokości. Jak dla to wąska kiszka wyjdzie, zwłaszcza, ze jest z otwartą kuchnią. No ale to moje preferencje. Poza tym projekt jest super, ja lubię wyraźnie oddzieloną strefę dzienną od nocnej.

 

My budujemy Z8 (100m2) i też nie chcieliśmy schodów. W ostatniej chwili, dosłownie dzień przed rozpoczęciem budowy stropu, zdecydowaliśmy się na Terivę i małe schodki na strych. Poddasze na razie będzie nieużytkowe (znaczy będzie graciarnia), ale w każdej chwili można tam zrobić pokoje, a nawet oddzielne, niezależne niemal mieszkanie. Dzięki Terivie mamy dużo miejsca, co przy poddaszu nieużytkowym (prefabrykowane wiązary) zmniejszyło by tę użytkowość o 80%. A cenowo wyszło prawie na to samo.

Dzięki za odp. To pomieszczenie które jest salonem kuchnią i jadalnią ma 10x4,8m nie 3,95m.

Widzę że domek budujecie ładny i pomieszczenia też fajnie rozłożone.

A garaż jak zorganizujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zasadnicza różnica pomiedzy domami parterowymi a tymi z poddaszem. Są zarówno zwolennicy jednych i drugich i każdy chwali swoje jak może.

Przy parterówce po pierwsze musicie mieć kawał działki tzn. szerokość, ponieważ trzeba tą powierzchnię zmieścić na jednym poziomie a nie jak to jest z poddaszem. Do tego Z96 musisz dodać co najmniej po 4 m na stronę do ogrodzenia a jeśli chcesz wygodnie przejeżdżać za dom to trochę więcej.

Dom parterowy musisz wykończyć cały w środku na gotowo a taki z poddaszem możesz rozlożyć na dwa etapy. Parter na początku a poddasze w późniejszym okresie jak bedzie przypływ kasy :-)

Mozna mieszkać i powoli wykańczać pomieszczenia na poddaszu czyli jest to dość wygodna opcja.

Najdroższą rzeczą w budowie domu jest dach. Domy parterowe maja znacznie większa powierzchnię dachu niż te z poddaszem i to głównie decyduje o tym czy ktoś wybiera dom parterowy czy z poddaszem.

 

Co do tego projektu Z96 to nawet niezły strzał ja na początek szukania.

Wymaga kilku istotnych zmian ale poza tym może być niezłym wyborem.

Trzeba pamietać o kilku istotnych rzeczach w tym projekcie. Ustawienie względem stron świata tak, że garaż jest od wschodu a taras od zachodu to jandłuzszą ścianę będziecie mieli od strony północnej czyli zacienionej. Efekt jest taki że w pokoju i łazience nigdy nie będzie słońca i będzie chłodniej niż w pozostałych pomieszczeniach. Zazwyczaj robi się tak, że garaż z kotłownią daje się od strony północnej bo w tych pomieszczeniach nie przebywasz długo a i tak jest tam zawsze zimniej niż w pozostałych.

Dach jest tu kopertowy czyli drogi a nawet bardzo drogi. Zależy od rodzaju pokrycia.

Stryszek tow tym projekcie jest dośc symboliczny przy takim dachu. Trzeba byłoby tam jeszcze dodać duży wyłaz dachowy z szyba aby doświetlił ten strych.

Nie wiem czy ten garaż jest dośc szeroki na dwa samochody ale powiedzmy, że jest. Trzeba zrobić eksperyment albo popytać kogoś kto taki garaż już ma.

Brama garażowa szeroka Hormann lub Normstahl to wydatek ok 7-8 tyś. zł.

Jedną z gorszych rzeczy dla wykonawców będzie ocieplenie wełną poddasza. Nie dość, że dużo skosów to jeszcze bardzo nisko na tym poddaszu.

Tego etapu nie można odłożyć na później bo strych musicie koniecznie ocieplić żeby strych nie wychładzał parteru. Te 5 cm styropianu które jest na stropie to symboliczna izolacja. Ja bym dał to x2 i to już byloby trochę lepiej. Niestety robi się wtedy szczelna puszka styropianowa jeśli na ścianach jest również styropian. Lepsza byłaby wełna np Steprock HD ale jest dość droga.

Kominy w tym projekcie to jakieś wynalazki. Trzeba byłoby dać klasyczne.

To samo z podprzybitką pod dachem. Klasyczna b edzie dużo tańsza.

 

Mam nadzieje, że trochę pomogłem.

 

Dzięki za odp. Widzę to tak. Jezeli się myle to proszę o wyprowadzenie z błędu.

1.Działka - 33x35m

2.Ustawienie względem stron

salon południowo zachodni

kuchnia wschodnio południowa

garaż wschód-północ.

Przy takim ustawieniu ,łazienkę i sypialnię mamy od północy. Nie wiem czy jest to złe ustawienie, podejrzewam że zalezy dla kogo. Ja chyba wolę mieć sypialnię od północy. Wschodnia - parówka rano, zachodnia parówka wieczorem. Natomiast łazienka mnie bardziej martwi - niestety chłodna.

3.Dach rzecywiście duży rozłożysty ale prosty , bez wykuszy, faciatek, załąmań . Poza tym przy parterówce z dachem dwuspadowym powierzchnia wychodzi podobna. Przy kopercie napewno więcej rynny.

4. Rozłożenie na etapy - przy poddaszu użytkowym przeważnie na dole jest salon, kuchnia łazienka i może mały gabinecik lub sypialenka, natomiast sypialnie są zlokalizowane na górze więc nie widzę możliwości robienia tego na etapy. Nie po to marzymy aby uciec z bloku z dzieckiem z dwupokojowego mieszkania aby wprowadzić się do dwupokojowego domu i "bujać" się moze jescze kilka lat z wykończeniem poddasza. I tak nas będzie kredyt czekał w obu przypadkach.

5. Stryszek - no własnie martwi mnie niewykorzystana powierzchnia na poddaszu. Co prawda jest tam możliwość adaptacji ok. 30m2 ale wtedy trzeba dać strop betonowy

6. Garaż 6x6 więc powinien wystarczyć - właśnie i tu mam pytanie czy to nie jest przesada dwustanowiskowy. Widzę że większośc budów to domki z garażem jednostanowiskowym jednak kurcze na logikę w domach bez piwnicy taki garaż staje się powoli graciarnią. Gratów zawsze przybywa a nie ubywa. Nawet jeżeli mam jedno auto to traktowałbym trochę garaż jako pomiesczenie na pozostałe sprzęty których nie trzyma się w salonie, rowery, kosiarki, narzędzia itp.

Wiem , ktoś powie że mogę sobie blaszak postawić na takie rzeczy i będzie taniej. Tak to prawda ale czy nie będę sobie potem pluł w brodę że nie przewidziałem takich rzeczy?

 

 

Czy jest ktoś kto budował podobny domek, czy przy ograniczonym budżecie nie porywamy się z motyką na słońce.

Czy nie lepiej zbudować coś zgrabnego i niewiele mniejszego ale za to ze znacznie mniejszą powierzchnią zabudowy tak jak makowa panienka czyli

http://z500.pl/projekt/365/Z8_v2_GL,z-garazem-bocznym-z-dwoma-kominami/dane-ogolne.html?mirror=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...