Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Z ekogroszkiem to obawiam się, że nie poszalejecie. Pomieszczenie gospodarcze jest zbyt małe na piec z podajnikiem. Może tradycyjny bez podajnika ale też będzie ciężko. Chyba taki z górnym spalaniem i wyjściem rury do góry to jedyna możliwość. Do tego dochodzi likwidacja drzwi z korytarza do powieszczenia gospodardzego aby zrobić miejsce na piec oraz po to aby ew. dym i zapach spalin nie leciał na resztę pomieszczeń w domu.

Jewst możliwośc zaradzenia temu. Trzeba zlikwidowac te drzwi do pomieszcenia i zrobić dodatkowe drzwi z wiatrołapu do garażu a szafę z wiatrołapu przenieśc na przeciwległą ścianę.

 

 

Tak własnie myślimy z tym wiatrołapem. Tak będzie najlepiej.

mam pytanie czy można byłoby zrezygnować ze stropu nad garażem? Czy jest taka mozliwość przy tym projekcie?

Już szukam oszczędności choć łopata nawet jeszcze nie wbita, ale cóż. Każda rada obniżająca koszta będzie cenna, oczywiście tam gdzie się opłaca i da oszczędzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Można zrezygnować ze stropu nad garażem ale przez to będzie w garażu chłodniej bo zwiększy się kubatura i zimno będzie przenikać przez nie ocieplony dach.

Będzie też problem nad drugą częścią garażu bo trzeba będzie oddzielić ścianką z desek pozostała część strychu. Powstanie też problem podwieszenia tylnych podpór pod prowadnice bramy. Trzeba bedzie troche z tym kombinować ale ekipa od bramy da sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrezygnować ze stropu nad garażem ale przez to będzie w garażu chłodniej bo zwiększy się kubatura i zimno będzie przenikać przez nie ocieplony dach.

Będzie też problem nad drugą częścią garażu bo trzeba będzie oddzielić ścianką z desek pozostała część strychu. Powstanie też problem podwieszenia tylnych podpór pod prowadnice bramy. Trzeba bedzie troche z tym kombinować ale ekipa od bramy da sobie rade.

 

Myślałem żeby zrobić na garażem takie kantówki jak się robi strop drewniany i między nie troche wełny i pod spód jakiś karton gips a z wierzchu nie wiem , chyba nic .Jest to w ogóle realne? Zawsze odchodzi 35m2 betonowej podłogi co przy stropie 200m2 (licze tak jak pow. zabudowy) daje prawie 20% mniej betonowego stropu.

Czy w garażu rozprowadza się C.O.? czy tylko bazuje na ociepleniu ścian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobic tak jak piszesz ale nadal pozostanie gimnastyka z podwieszeniem prowadnic bramy do stropu. Do K-G będzie ciężko.Jak dasz jętki do spięcia skosów dachu nad garażem to na to można przybić od góry deski ale nie wiem czy to ma sens.. Tam i tak bedziesz miał bardzo nisko.

W garażu daje się jeden grzejnik aby zniwelowac różnicę pomiędzy pomieszczeniami. Chodzi o to, żeby w garażu nie było zbyt zimno bo inaczej bardziej się wychładzaja sąsiednie pomieszczenia.

Patrzyłeś jak w projekcie macie to ocieplenie stropu? Możesz opisać przekrój warstw przez strop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobic tak jak piszesz ale nadal pozostanie gimnastyka z podwieszeniem prowadnic bramy do stropu. Do K-G będzie ciężko.Jak dasz jętki do spięcia skosów dachu nad garażem to na to można przybić od góry deski ale nie wiem czy to ma sens.. Tam i tak bedziesz miał bardzo nisko.

W garażu daje się jeden grzejnik aby zniwelowac różnicę pomiędzy pomieszczeniami. Chodzi o to, żeby w garażu nie było zbyt zimno bo inaczej bardziej się wychładzaja sąsiednie pomieszczenia.

Patrzyłeś jak w projekcie macie to ocieplenie stropu? Możesz opisać przekrój warstw przez strop?

Nie mam wglądu do projektu. wszystkie zabrał kierownik budowy . jak mi wpadnie w ręce to napiszę. Pewnie będzie w garażu jeden grzejnik.

Co zrobiłbyś jeszcze aby zminimalizować koszty? Mi narazie przyszedł do głowy tylko ten strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Daniel i w tym roku zaczynam swoją budowę.

Mały i prosty domek SEZAM

http://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-sezam-ae92/

 

Może ktoś buduje taki sam lub podobny?

 

Może ktoś buduje z betonu komórkowego i może podzielić się doświadczeniami?

Zastanawiam się co konkretnie wybrać, na pewno ma być 24 P+W, ale nie wiem czy ytong, solbet, h+h a może jeszcze coś innego?

Szukam też namiarów na hurtownie budowlane.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego Forumowicza w naszej grupie.

Co do materiału to Solbet i H+H wymiarowo są bardzo zbliżone. My gby budowaliśmy dom mieliśmy obydwa te pustaki ponieważ wtedy był problem żeby wogóle jakies kupić. Wtedy H+H był znacznie lepszy od Solbet-a. Ytong jest mniejszy gabarytowo a co za tym idzie wychodzi więcej szt./m2. Cenowo trzeba się zorientować ale zapewne też droższy.

Jedyna alternatywą zamienna dla takich pustaków jest pustak ceramiczny Wienerberger.

Zastanów się czy zamiast pustaka 24 nie dać 30. Nie dośc, że ściana cieplejsza to przede wszystkim możesz elegancko obudować strop pustakami 6 cm aby nie przemarzał.Reszta pozostanie ci na ustawienie belki stropowej. Jeśli dasz pustak 24 to może uda ci sie dać 3cm plytki. W ceramice są specjalne L-kształtki do obudowania stropu.

Jeśli będziesz budował z pustaków to na pewno na klej wtedy masz najlepsze efekty. Z naszej grupy to ostatnio zdaje się Makowa Panienka budowała z H+H.

Zapytaj ją czy pustaki były OK.

Największym problemem przy budowaniu z pustaków na klej jest znalezienie odpowiedniej ekipy, która potrafi to dobrze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Daniel i w tym roku zaczynam swoją budowę.

Mały i prosty domek SEZAM

http://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-sezam-ae92/

 

Może ktoś buduje taki sam lub podobny?

 

Może ktoś buduje z betonu komórkowego i może podzielić się doświadczeniami?

Zastanawiam się co konkretnie wybrać, na pewno ma być 24 P+W, ale nie wiem czy ytong, solbet, h+h a może jeszcze coś innego?

Szukam też namiarów na hurtownie budowlane.

 

Pozdrawiam!

 

Witam my budowaliśmy z H+H nie wiemy jak się będzie mieszkało ale do budowy materiał dobry i drugi raz też byśmy z niego budowali. Braliśmy na pióro wpust ale teraz mąż powiedział że kupiłby gładki. Bardzo ważne aby przy kładzeniu tego materiału na klej zamiatać pustaki z pyłu. Materiał braliśmy od Dziochy na Kozienickiej i jesteśmy zadowoleni z jakości zakupionego tam towaru.KPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilko 30cm wyjdzie chyba sporo drożej a mam ograniczony budżet. Chcę też użyć kleju do cienkich spoin.

 

Stefa222 a mogę prosić namiary na tą hurtownię? Muszę już pomału zacząć się rozglądać za pustakami.

 

Znacie jeszcze jakieś inne hurtownie budowlane?

 

Mam jeszcze pytanie do osób które mają poddasze nieużytkowe.

Jaką wentylację zastosowaliście?

Czytałem o otworach w wierzchołkach ścian(dach dwuspadowy). To dobry pomysł?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustaki 30 są jakies 2 zł droższe na szt. od 24 cm. Masz nieduży dom więc dużo tego nie wyjdzie. Sam zobaczysz. JA bym teraz budował z 30.

Oczywiście przy budowaniu z pustaków trzeba pamiętać o zamiataniu z pyłu ale jeszcze ważniejsze jest szlifowanie poziomej warstwy pustaków aby był równy poziom a następnie zamiatanie tego zeszlifowanego pyłu. Klej kup na bazie białego cementu a nie szarego. Dzięki temu nie będzie widac spoin.

Pustaki na pióro-wpust sa droższe ale dużo wygodniejsze do kładzenia. Poza tym nie potrzebujesz dzięki temu spoin pionowych tylko same poziome.

Niedogodnością przy nich jest to że fachowcy muszą dobrze je kłaść aby pustaki ładnie się zgrywały.

Co do wentylacji poddasza to daje się w ścianach szczytowych okienka z regulowanymi kratkami wentylacyjnymi. Dzięki temu nie masz nieprzyjemnego zapachu na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podzwoniłem trochę po składach i takie ceny mi zaproponowano:

YTONG Forte 24 P+W -7,10zł/szt.

H+H 24 P+W 6,90zł/szt.

 

Chyba zdecyduje się na Ytonga...

 

Wiercił ktoś z Was studnie głębinową?

Zastanawiam się czy warto w to inwestować, podobno woda rzadko nadaje się do picia i trzeba zakładać uzdatniacze wody a wiąże się to ze sporymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Hej, może ktoś polecić jakiegoś sprawdzonego dostawcę okien?

Wiem że na forum polecaliście Oknoplast z Warszawskiej. A gdzie jeszcze warto sprawdzić ofertę?

Jak długo czekaliście na zamówione okna?

 

Pozdrawiam!

 

Możesz sprawdzic dla porównania Oknoplast na Waryńskiego i Plast System na Czachowskiego. Ktoś też z forum brał Okna z firmy Widok. To też bardzo dobra marka. Zdaje się ktoś je sprzedaje na Lekarskiej obok szpitala ale nie jestem pewien.

W Oknoplaście na Warszawskiej powiedz, że dostałeś namiar z naszego Forum a Pan Marcin zrobi ci dobrą ofertę.

My z okien jesteśmy bardzo zadowolenia a mamy je juz kilka ładnych lat. Do kompletu braliśmy tam też wszystkie drzwi wew. i zew. , parapety i bramę garażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam kierownika budowy, moze ktos poleci.

Chodzi o takiego ktory nie tylko zainkasuje walute i zrobi wpis, ale podpowie podczas budowy to i tamto. Milo by bylo zeby mial jakie kolwiek pojecie o wentylacji mechanicznej.

 

Dzieki.

 

Niestety nie pomogę koledze. Swojego nie mogę polecić bo on raczej tylko na wpisywaniu w dziennik się zna.

Wogóle to będzie bardzo duży problem ze znalezieniem takiego kierownika. Na 100% więcej sie dowiesz na naszym forum od nas budujących niż o jakiego kolwiek kierownika.

Niestety taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...