Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

korzyść blachy przemawia łatwiejszy (tańszy) montaż, delikatnie niższa cena w porównaniu do dachówek ceramicznych oraz pokrywanie się dachówek glonami/grzybami (zielony nalot), który niewątpliwie u mnie wystąpiłby ze względu na bliskie sąsiedztwo drzew.

 

Argumenty przemawiające za deskami przekonały mnie:) Faktycznie nie ma sensu wydawać kasy na płyty OSB.

 

Witaj kolego w grupie,

 

jeśli mogę Ci doradzić to: po co kłaść Ci na dach "mercedesa z blachy" skoro możesz mieć "wypasionego golfa" wsród dachówek. Teraz są takie dachówki że nawet jeśli coś porośnie to usuniesz to myjką ciśnieniową, a poza tym dach jest łatwy, docinek będzie mało i dach będzie dożywotni dla domu. Różnica żadna a jak skończą układać to będziesz dziękować forumowiczom,że nie uległeś namową żony - będzie taniej.

 

Poddasze zamieszane będzie więc sobie wydeskuj, na to papa, łaty i dachóweczka. W domku na górze będziesz miał cieplutko że hohoho.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Argument, że dach będzie dożywotni nie bardzo mnie przekonuje. Ciężko zaplanować długość życia, ale biorąc pod uwagę średnią krajową to mam przed sobą 30, może 40 lat :) Analizując gwarancje producentów blach, to przez ten okres nie powinno być problemów z tym pokryciem. W związku z tym, blachę też można zaliczyć do dachów dożywotnich;)

Wniosek o pozwolenie na budowę już mam złożony, więc zmiana pokrycia wiązałaby się z istotnym czasowym obsuwem. Niemniej jednak, z chęcią posłucham innych argumentów "za" zwolenników dachówek ceramicznych.

 

Moja przyszła ekipa budowlana poddała wątpliwości sens stawiania ścian z BK. Twierdzą, że ceramika jest lepsza. Wydaje, mi się że preferencje wyboru materiału na ściany zewnętrzne, mają się tak jak preferencje co do wyboru pokrycia. I tu i tu zdania są podzielone, więc znaczy to, że każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Każdy inwestor powinien, więc świadomie znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym materiałem na ściany są najtańsze materiały. W dzisiejszych czasach gdzie każdy stawiany budynek jest ocieplony nie ma znaczenia materiał z czego stoja sciany (ale nie popadajmy w skrajności ;))

Co do blachy, ja mam swoja z 35-letnia gwaracja Germania symetric z Blachotrapezu i argument mówiacy o dużej ilości odpadów nalezy abalić. Na 209 m2 dachu, zamowione było 250 m2, dach 4-spadowy plus wykusz. A i różnica miedzy dachówką a blachą wyniósł 7 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument, że dach będzie dożywotni nie bardzo mnie przekonuje. Ciężko zaplanować długość życia, ale biorąc pod uwagę średnią krajową to mam przed sobą 30, może 40 lat :) Analizując gwarancje producentów blach, to przez ten okres nie powinno być problemów z tym pokryciem. W związku z tym, blachę też można zaliczyć do dachów dożywotnich;)

Wniosek o pozwolenie na budowę już mam złożony, więc zmiana pokrycia wiązałaby się z istotnym czasowym obsuwem. Niemniej jednak, z chęcią posłucham innych argumentów "za" zwolenników dachówek ceramicznych.

 

Moja przyszła ekipa budowlana poddała wątpliwości sens stawiania ścian z BK. Twierdzą, że ceramika jest lepsza. Wydaje, mi się że preferencje wyboru materiału na ściany zewnętrzne, mają się tak jak preferencje co do wyboru pokrycia. I tu i tu zdania są podzielone, więc znaczy to, że każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Każdy inwestor powinien, więc świadomie znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie.

 

 

Bacha najczęściej po jakimś czasie blaknie od słońca więc tak ważne jest wybranie dobrego i sprawdzonego producenta z co najmniej kilkunastoletnią pozycją na rynku. Dobrze poszukaj na forach opinii o producentach a dodatkowo zapytaj Andrzeja Wilhelmi z forum łódzkiego.

Ceramika jest bardziej wytrzymała a BK cieplejszy. Poza tym BK można budowac na klej i cienkie spoiny a ceramike na zaprawę.

Prawdopodobnie nie chcą będź nie potrafią budować na klej więc zastanów się czy ryzykować z BK czy nie lepiej wybrać ceramiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym materiałem na ściany są najtańsze materiały. W dzisiejszych czasach gdzie każdy stawiany budynek jest ocieplony nie ma znaczenia materiał z czego stoja sciany (ale nie popadajmy w skrajności ;))

Co do blachy, ja mam swoja z 35-letnia gwaracja Germania symetric z Blachotrapezu i argument mówiacy o dużej ilości odpadów nalezy abalić. Na 209 m2 dachu, zamowione było 250 m2, dach 4-spadowy plus wykusz. A i różnica miedzy dachówką a blachą wyniósł 7 tys zł.

 

Slawek musiałeś mieć bardzo dobrych dekarzy skoro przy tak skomplikowanym dachu miałes tylko 10 % odpadu.

Swoją drogą to ładnie wygląda ta blacha. Szczególnie ten HPS przynajmniej w folderze. Niestety cena spora przynajmmniej ta katalogowa. Dość droga jak na blachę 0,5 mm. Przy tej cenie to wychodzi sporo drożej niż za moją dachówkę ceramicznąkilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów grupy Radomskiej :D Właśnie zacząłem walkę z naszą wspaniałą biurokracją. I powoli wychodzę na prosto z działką w której były wszystkie media. Plan na rok 2015 - pozolenie na budowę oraz SSO. Domek 250m2 (piwnica, parter + poddasze użytkowe)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

drodzy forumowicze noszę się z zamiarem zakupu przyczepki (2 osie, 263x129x45) w związku z rozpoczynaną budową. Czy ktoś z Was również zakupił przyczepkę do transportu niewielkich ilości materiałów i czy była to opłacalna inwestycja? Będę wdzięczny za każdą opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

drodzy forumowicze noszę się z zamiarem zakupu przyczepki (2 osie, 263x129x45) w związku z rozpoczynaną budową. Czy ktoś z Was również zakupił przyczepkę do transportu niewielkich ilości materiałów i czy była to opłacalna inwestycja? Będę wdzięczny za każdą opinie. Pozdrawiam

 

Przyczepka zawsze się przyda. Najlepiej żebyś miał krytą plandeką na stelażu. Nie wiem czy akurat dwu osiowa na nie za duża ale jak masz możliwość kupienia takiej w dobrej cenie to będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...