Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Wiem, że temat był poruszany na forum wiele razy, ale jak radzicie z własnego doświadczenia co w wybrać

tynk tradycyjny ( cementowo - wapienny ) czy gipsowy ?

 

Ja z kolei mam c-w ale gotowe z wora, bez gladzi i jest pięknie. Jak chcesz zobaczyć pomacać to zapraszam. Koszt 23 zl/m z materiałem plus narozniki, listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przy wyborze tynków należy kierować się też dalszym wykończeniem ścian. Pod tynki,tapety, farby dekoracyjne,sztukaterie, lepsze farby (np. Para, która daje efekt tzw. skorupki jajka ale na gładkiej powierzchni tylko) należy przewidzieć gładź. Przy tynkach zacieranych piaskiem kwarcowym, tak popularnych ostatnio,jest ryzyko, że każda ich poprawka jak np. obsadzanie parapetów, przesunięcia pkt. elektrycznych itp. będzie widoczna. Samemu trudno będzie odtworzyć przy takich poprawkach strukturę piasku kwarcowego a wzywanie tynkarza do każdej takiej naprawy jest uciążliwe. Moim zdaniem najlepszy wybór to tynki cem-wap starannie wykonane plus gładź. To zapewni odpowiednie powierzchnie pod większość okładzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze tynków należy kierować się też dalszym wykończeniem ścian. Pod tynki,tapety, farby dekoracyjne,sztukaterie, lepsze farby (np. Para, która daje efekt tzw. skorupki jajka ale na gładkiej powierzchni tylko) należy przewidzieć gładź. Przy tynkach zacieranych piaskiem kwarcowym, tak popularnych ostatnio,jest ryzyko, że każda ich poprawka jak np. obsadzanie parapetów, przesunięcia pkt. elektrycznych itp. będzie widoczna. Samemu trudno będzie odtworzyć przy takich poprawkach strukturę piasku kwarcowego a wzywanie tynkarza do każdej takiej naprawy jest uciążliwe. Moim zdaniem najlepszy wybór to tynki cem-wap starannie wykonane plus gładź. To zapewni odpowiednie powierzchnie pod większość okładzin.

 

Masz rację, ale niestety to rozwiązanie jest najdroższe i mało kto się na nie decyduje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Niebawem rozpoczynam budowę domu w okolicach radomia wg. projektu z10 stu30,i przed zimą chciałbym nakryć ten domek

Mile widziane sugestie i porady dla nowicjusza

 

 

Witamy kolejnego forumowicza.

Z technologicznego punktu widzenia lepiej byłoby wylać fundament teraz przed zimą a wiosną ruszyć z dalszą budową.

Przez zimę fundamenty ci ładnie osiądą i nie będzie problemu z pękaniem murów czy wylewek.

 

Co do projektu to kawał domu. Oczywiście liczysz się z tym, że przy kopertowym dachu jest sporo odpadu pokrycia zarówno blachy jak i dachówki?

Pomimo tego, że w projekcie jest dwa kominy to brak jest wentylacji prawie we wszystkich pomieszczeniach. Szczególnie niepokoi brak jej w łazienkach i spiżarce. Nie ma też osobnego kanału do wyciągu (okapu) w kuchni. Zapewne w projekcie masz podokładane osobne kanały (komimnki) wentylacyjne wychodzące w dachu ale sporo tego wyjdzie zważywszy na ilość pomieszczeń. Na rzutach projektu oczywiście tego nie pokazali żeby projekt nie tracił na wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio zamawiał okna bądź zlecał wycenę?

dostałem właśnie ofertę z Plast- sytemu i kompletnie nie mam pojęcia czy jest warta uwagi.

 

Weź wycenę z kilku firm. Możesz podjechac do pana Marcina do Oknoplast-u na Warszawską 156.

Powiedz że masz polecenie z naszego Forum a dostaniesz dobrą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kilkanaście stron temu, przewijał się temat docieplania poddasza i tam były rekomendacje ekip budowlanych specjalizujących się w tej dziedzinie. Nie mam głowy, aby to teraz wszystko przeszuka,ć więc jak możecie podeślijcie namiary na sprawdzoną ekipę od poddaszy proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio zamawiał okna bądź zlecał wycenę?

dostałem właśnie ofertę z Plast- sytemu i kompletnie nie mam pojęcia czy jest warta uwagi.[/q

Ja brałem pod uwagę Oknoplast i Vetrex. Wybrałem Vetrexa.

Ten sam rofil , cena niższa i bardzo miła obsługa. Polecam.

Są na ul Lubelskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio zamawiał okna bądź zlecał wycenę?

dostałem właśnie ofertę z Plast- sytemu i kompletnie nie mam pojęcia czy jest warta uwagi.[/q

Ja brałem pod uwagę Oknoplast i Vetrex. Wybrałem Vetrexa.

Ten sam rofil , cena niższa i bardzo miła obsługa. Polecam.

Są na ul Lubelskiej

dzięki, zajrzę i tam

na razie mam wycenę z oknoplastu i plast sytemu, i spora różnica cenowa

zobaczymy na ile Vetrex wyceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...