Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam,

mam trzy prośby:

1. Poszukuje sprawdzonej firmy, która robi ogrodzenia i bramy. Chodzi o wykonanie bramy przesuwnej.

2. Szukam osoby z uprawnieniami konstruktora. Pęka mi ściana w domu, szukam kogoś, kto fachowo oceni, co się dzieje i jak to się da naprawić

3. Chcę wymienić drzwi wejściowe do domu, wobec czego szukam sprawdzonej firmy sprzedającej dobre drzwi. Przy czym mam dylemat, czy lepsze są metalowe, czy drewniane czy jeszcze inne. Chodzi o to, że dom jest tak ustawiony, że w lecie drzwi są wystawione na promienie słoneczne i mocno się nagrzewają, w zimie zaś wieje od tamtej strony mocno.

Będę wdzięczna za wszelakie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc Ci w dwóch z trzech pytań, otóż:

 

1. Swoją bramę i furtkę zamawiałem u nich http://rozanskiogrodzenia.pl/ szybko, solidnie, dobry montaż, może z raz się im przypominałem, rozsądne ceny. My jesteśmy zadowoleni, przy zamawianiu pomyśl o malowaniu proszkowym, drogo ale spokój na wiele lat. Nie ma porównania ze zwykłym malowaniem. Tera z po 5 latach nawet bym się nie zastanawiał i zamówiłbym w tej opcji.

2. Nie znam,

3. Drzwi mamy od nich http://www.drewup.pl/drzwi_drewniane.html, nic się nie dzieje, uszczelki są ok, po roku przyjechali i tylko leciutko podregulowali na 4 zawiasach, kolor ok nie blaknie, jedynie o co można się przyczepić to do zamka wewnątrz śniedzieje, ale to wina nieogrzewanego jeszcze budynku.

 

Daj znać na forum jak rozwiążesz swoje kłopoty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wronki podeślij linka do projektu lub podaj jego nazwę żebym zerknął jak to jest zrobione.

 

Nie znam nazwy projektu, mam wrażenie, że to dla dewelopera był robiony. Jak chwilę znajdę w weekend to zrobię zdjęcia z dokumentacji i z natury. Ściana pękła krótko po wprowadzeniu się. Zrobiliśmy remont, fachowiec zaklajstrował jakąś substancją elastyczną, położył też taśmę. Wytrzymało do zimy i pękło obok taśmy. Mieszkamy już dziesięć lat więc raczej budynek chyba już nie osiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wiesz Wronki przyczyn może byc kilka. Wiesz jak wygladał gom w stanie surowym przed tynkowaniem?

Chodzi mi konkretnie o polaczenie ścian ze sobą.

 

Niestety, kupiliśmy dom w stanie deweloperskim. Był juz otynkowany, miał okna. Podejrzewam, że z ociepleniem tez tam do końca nie jest dobrze, bo w pokoju córki jest niesamowicie zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kupiliśmy dom w stanie deweloperskim. Był juz otynkowany, miał okna. Podejrzewam, że z ociepleniem tez tam do końca nie jest dobrze, bo w pokoju córki jest niesamowicie zimno

 

A z zewnątrz miał też zrobiona już elewację?

Trzeba byłoby bzrobić pomiar strat ciepła kamerą termowizyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za tynkiem elewacyjnym na dom, nie wiem co wybrać, mam straszny mentlik w głowie - argumentów za i przeciw w sieci co niemiara, producentów i firm drugie tyle. Wiele osób pisze, że najlepsze byłoby, gdyby zastosować dobry tynk mineralny np. firmy Dryvit lub Sto a następnie pomalować to dobrej jakości farbą silikonową. Doradzicie na co się zdecydować? Podpowiedzcie optymalne rozwiązanie bo na mercedesa wśród tynków mnie nie stać a trzeba cośjuż położyć. Liczę na wasze podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel ja będę brał tych gosci do elewacji.

http://fachmani.com.pl/

Robili mi juz ocieplenie i innych nie chcę. Widzałem ich robotę i jest pierwsza klasa a wiesz że ja nie polecam kogos jeśli nie jestem pewien na 200% :-)

Zadzwoń do nich i możesz zapytać pana Pawła co by polecił. Mnie swego czasu powiedział, że robi tylko n adobrych markowych tynkach np. Knauf czy Ceresit. Drywit też jest OK. Firmy Sto kompletnie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachmanów do elewacji ja też mam sprawdzonych, super goście - gdyby ktoś chciał mogę podać kontakt, szczerze polecam. Rzecz w tym aby ktoś doradził czy wybrać tynk silikonowy czy też mineralny i następnie pomalować dobrej jakości farbą sylikonową. Moimi faworytami wśród tynków silikonowych jest Caparol albo Greinplast, na Dryvit lub STO mnie najzwyczajniej niestać - to już wyższa półka.

 

Wilko a ty kiedy rozpoczynasz prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...