Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

My okna będziemy zamawiać w Plast-Systemie na Czachowskiego. PCV w obustronnym kolorze z P4. Bardzo ładne mają okna i bardzo dobra obsługa. Sprzedawca poświęcił nam naprawdę dużo czasu i widać było, że wie o czym mówi. Na każde nasze pytanie wyczerpująca odpowiedź. To nas przekonało do nich.

Czy ktoś tam już kupował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę Radomską

 

Chciałbym zasięgnąć u Was opinii o betonowych szambach. Wiekszość firm je oferujących znajduje się w okolicach Radomia. Co możecie o nich powiedzieć? Znalazłem firmy z Wierzbicy, Wielogóry (Betonex), Piastowa, Radomia.

 

Może podpowiecie mieszkańcowi Bieszczad, która z firm - producentów betonowych szamb - jest solidna i nie najdroższa.

 

Pozdrawiam

 

Proponuje Bratbud w zenanowie oto adres http://www.bratbud.pl/ kupiłem u nich szambo i jestem zadowolony. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycenę całej hydrauliki w domu. Trudno mi powiedzieć ile sama kotłownia. Sam piec do kotłowni De Dietrich ze zbiornikiem na wodę 130 litrów (bo to główny wydatek) to koszt 9000zł. Zbiornik na olej 2000 litrów do wkopania obok budynku to ok 2000zł. Reszta wyposażenia kotłowni zależy od tego czy będzie podłogówka czy nie. Ja planuję podłogówkę ok. 40m2. Łącznie koszt materiałów z montażem wyniesie ok. 15tys. Nie jest to mało, wiem. Ale to komfortowe rozwiązanie. Pełna automatyka (pogodynki, czasowe nastawiania itp...).

Pieca na węgiel nie kupuję narazie. To ewentualność na trudniejsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W temacie pieców - ja najprawdopodobniej bedę wstawiał automatyczny piec z podajnikiem na pellety, ekogroszek.

Wybór dlatego, bo mam firmę która produkuje pellet i uważam że to paliwko bardzo przyszłościowe. (co prawda obecnie trochę drogie jak na polski rynek...

ok 500-550PLN brutto.)

 

Piec najprawdopodobniej Kostrzewa, albo Ciszewski z automatyką...

Pozdrawiam

Gelus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My okna będziemy zamawiać w Plast-Systemie na Czachowskiego. PCV w obustronnym kolorze z P4. Bardzo ładne mają okna i bardzo dobra obsługa. Sprzedawca poświęcił nam naprawdę dużo czasu i widać było, że wie o czym mówi. Na każde nasze pytanie wyczerpująca odpowiedź. To nas przekonało do nich.

Czy ktoś tam już kupował ?

 

cześć

Ja z IDENTYCZNYCH powodów u nich zamówiłam okna. Też z p4.

Montaż za ok miesiąc.

 

 

Zamierzam jeszcze zamówić rolety w systemie integro lub jakimś innym , ale z klapą rewizyjną od zewnątrz, podtynkowe. W tapparelli nie robią w takim systemie, na Klejowej drogo, niewiele taniej w firmie Vertex.

My budujemy mały domek. Za okna z p4 wyszło ok 9tys, a rolety mam wycenione na ok 7500. Szukam zdecydowanie tańszych rolet zewn.

Może wiecie gdzie się udać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!

Chciałam na wstępie powiedzieć , że jestem użytkownikiem właśnie takiego pieca na eko-groszek od 2 sezonów. Przeżyłam srogą i łagodną zimę i muszę wam powiedziec że jesli ktoś opowiada ze koszt ogrzania budynku 158m2 to 500zł m-cznie to się myli.W pierwszym sezonie gdzie zima trwała od października do maja bo tak paliliśmy koszt ogrzania wyniósł ok 1200zł .W tą zimę 1600zł i zostało nam jeszcze paliwa do grzania wody .Muszę zaznaczyć, że piec mam z Zębca i to nie ten najnowszej generacji z ustawianiem pogodowym (taki kupili moi rodzice i ogrzewaja zamiast gazem 300m2 domu).Domek mój jest dobrze ocieplony więc mogę śmiało stwierdzic, iz połowa grzejników które mam mogłaby być zdjęta (i tak sa zakręcone ) bo nie da się wytrzymac w mieszkaniu. :lol: Co do utrzymania czystosci ,powiem tak, kotłownia jest umieszczona w cześci garażu, calość jest wyłożona płytkami, nie zależnie czy się pali czy nie trzeba raz w tygodniu posadzkę umyć.W obecnej chwili będziemy mieli zakładany gaz tzn.rodzi się w bólach ...poszukuję dobrego wykonawcy i projektanta ,może ktoś z was może mi kogoś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "moja" grupo ;)

 

Mam do Was pytanko, przymierzam się do okien PCV i chyba zdecyduję się na JEZIERSKIEGO profil firmy SCHUCO Elita Thermo.

 

http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=1

 

W Radomiu jest 3 dystrybutorów, może ktoś miał z którymś do czynienia ? jak wrażenia ? a może macie okna z tej firmy ?

 

Pozdr.Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hydraulikę to ja postawiłam na firmę. Biorę usługę kompleksową z materiałem i wykonastwem.

 

Co natomiast się tyczy przyłącza to ja załatwiałam w gminie. Tam jest pan koparkowy :lol: który, że tak powiem z urzędu wykonuje takie przyłącza. Oczywiście wiadomo, że takie prywatne zlecenia bierze po godzinach 8) Nie wiem czy warto jest brać do przyłącza kogoś ze sprzętem z daleka. Dojdzie koszt dojazdu i pewnie koszt a napewno marudzenie, że to nie takie, tamto złe itp... Nie ma to jak na swoim terenie. Ja zadzwoniłam i tego samego dnia pod moją nieobecność w ciągu kilku godzin miałam wodę w domu :lol: Gdy wróciłam z pracy już zasypywali :lol: Płaciłam 35zł za metr + materiał. Miałam 15 metrów bo nie mogło iść w lini prostej. To chyba janszybciej i najsprawniej wykonana robota na budowie jak do tej pory :lol:

 

Ja natomiast szukam wykonawcy tynków cementowo-wapiennych. Z góry dziękuję za wszelkie namiary :lol: Termin realizacji to sierpień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję swoje mieszkanie w bloku na Ustroniu. 62m2, 4/4, 3-pokojowe, przy przedszkolu, gimnazjum, M1, środkowe, miejsca parkingowe pod klatką, ciche. Kilka zdjęć zamieściłam w moim dzienniku budowy. Chcę sprzedać ze wszystkim. Zabieram tylko ubrania, szkło i zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce glebinowke, musze jeszce podjechac do firm ktore sie tym zajmuja i zobaczyc co powiedza, no i musze je jeszcze znalezc :)

 

witaj

ja lekko nie w temacie chociaz moze kiedys i głepbinówka narazie jestem na etapie bloczków i mam pytanie czy lepiej lac plyte zanim postawia sciany czy najpierw sciany a potem wylewka? ekipa proponuej drugie rozwiazanie a widzialamz e uciebie byla najpierw wyleweczka jak Stół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...