Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Witajcie

Dawno nie zagladałem bo koncówka stanu surowego pochłonęła 100% mojego czasu i sił :lol:

 

Piszę bo chcę Was przestrzec przed oszustem panem K. który prowadzi tartak na ul Gajowej (około 300-400 metrów za przejazdem kolejowym jadąc od Wjazdowej). Jak teraz to pisze to mi sie przypomina i ciśnienie skacze :evil:

 

Od wpłaty zaliczki kolejne spotkania były bardzo nieprzyjemnie, przeciaga terminy i z wielką łachą dostarczał materiał (po 3 mieś. od zamówienia) bo cyt. "wcale nie musze panu tego sprzedawać, oddam zaliczke i po sprawie" (towar obiecywał miesiąc wcześniej, wszystko pięknie przeschnie itd.), niesłowny, na koniec nie chciał dać faktury na całość towaru, kłamał i wciskał kit że tak uzgadnialiśmy i tak ma napisane że tylko na deski, co wogule nie miało miejsa, po pół godzinnej kłótni i straszeniu że zabierze mi drzewo z działki (ba ja twardo żądałem faktury na całość tak jak były ustalane ceny przy zaliczce) wykonał 2 tajemnicze telefony i z wielką łachą wypisał fakturę. Przy wykonywaiu więźby okazało się że brakuje 2 krokiewek, ale już do niego nie jechałem żeby nerwów zaoszczędzieć i nie patrzeć na tą mordę bo wątpię żebym coś wywalczył. Dokupiłem w tartaku na kieleckiej prawie od ręki.

 

 

Jeszczę z innej beczki :) zostało mi kilkadziesiąt suopreków białych puławskich H+H Celcon i trochę połówek, sprzedam !

 

Pozdrawiam budowniczych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Moze ktos moze mi dac namiary na jakiegos w miare solidnego wykonawce- do wiezby +polozenie dachowki - ew sama wiezba!!!

pozdrawiam

 

Stanisław Gozdur, tel. 604-974-369. Robią bardzo ładnie, solidnie (mnie się podobało) - więźba z deskowaniem, dachówka Braas, orynnowanie, podprzybitki

Pytanie tylko czy będzie miał moce w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

już ławy poszły ;-)

A pro po drutu 6 to można kupić tanio z ciągarni drutu przed Wolanowem - podane przez murarzy - czasem jakaś zadra powstanie na drucie i wtedy idzie jako wybrakowany - a na budowę jest spoko.

 

a pytanie" czym smarowaliście ściany fundamentowe?

Dysperbit jak wszyscy czy inny wynalazek?

No i po ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie pinową izolację ścany fundamentowej wykonałem Siplastem Primer SBS. Bański są 30 l oraz 10l. Jest rzadki, bardzo dobrze się maluje bo środek jest dobrze "penetrujący". Mam zrobione tak

Od wewnątrz 2x pomalowane i zasypane piachem

Od zewnatrz 2 razy pomalowane - styropian 8 cm na klej - siatka - klej - znowu malowanie 2x - zasypane :) Podobno wzorowo zabezpieczona ściana przed zimnem i wilgocią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka po urlopie :lol:

U mnie dekarze zrobili dach :lol: Super ekipa. Pracowali po 12h dziennie. Fajni ludzie i dobrzy fachowcy, mimo młodego wieku. Znaja sie na robocie a po dachu biegają jak koty :lol: Chłopaki maja robotę na 1,5 roku. Zimą ocieplają poddasza.

Zagłębie cieśli i dekarzy w okolicy Radomia to Borki koło Podgóry (kierunek Zwoleń). Stamtąd miałam cieśli i dekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został mi jeden wkład ceramiczny do komina w kwadracie (18cm), kompletny wkład (jakiś garczek, wyczystka, skraplacz itp.) do komina ze stali (13cm), drut 6 (4 wiązki :lol: ). Mam też stemple 150-170szt i ok 50 pustaków stropowych.

Chętnie odsprzedam bo zawalają mi miejsce. Ceny do uzgodnienia :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo chcemy mieć z nażeczoną domek do 100m2 z poddaszem użytkowym. Narazie mieszkamy na 38m2 w bloku. W tym roku narazie zalatwiam dzialke w Radomiu, nieduza bo 700m2 ale wystarczy. szkoda tylko ze nie uzbrojona.Dopiero podpisana umowa przedwstępna Moja dzialka jest druga od ulicy. Sąsiad wszystkie media ma . Moje pytanie brzmi czy bede musial ciągnąc media od ulicy? (ok. 40m) czy jakos dogadac sie z sąsiadem. czy ktos ciagnął media typu woda, prąd, kanalizacja ok. 40-50mb w Radomiu? Strasznie jestem ciekawy jaki to bedzie koszt.??

 

W tym roku planuje splacic kredyt zaciagniety w zeszlym na mieszkanie w którym obecnie mieszkamy (wpadnie troche kasy z wesela). Zawsze bedzie cos na początek. pytanie tylko czy sprzedawac poki ceny sa wysokie czy wynajmowac kilka pierwszych lat. Wydaje mi sie ze jest takie zainteresowanie wlasnymi domkami ze mieszkania beda taniec. Nie chcialbym na tym stracic.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wody

 

ja mam 116 metrow przyłącze, najdrozsze z tego to robocizna bo sa ekipy co biora 35 pln za m2 wiec latwo policzyc

 

... ale klaruje mi sie wlasnie samodzielny hydraulik i ojciec na pomoc wiec chyba w polowie sie zmieszcze

 

btw: ustawowo do 15 metrow masz bez studzienki na wodomierz itp..., ale wodociagi przymykaja oko i daja-przepuszczaja do 30-40 metrow (info z 1 ręki)

 

,moze dasz rade sie zmiescic bez studzienki ktora kosztuje 1400 pln :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wody

 

ja mam 116 metrow przyłącze, najdrozsze z tego to robocizna bo sa ekipy co biora 35 pln za m2 wiec latwo policzyc

 

... ale klaruje mi sie wlasnie samodzielny hydraulik i ojciec na pomoc wiec chyba w polowie sie zmieszcze

 

btw: ustawowo do 15 metrow masz bez studzienki na wodomierz itp..., ale wodociagi przymykaja oko i daja-przepuszczaja do 30-40 metrow (info z 1 ręki)

 

,moze dasz rade sie zmiescic bez studzienki ktora kosztuje 1400 pln :evil:

 

 

Dzięki za informacje, czyli jak sam (lub z pomocą) zrobie wykop to bedzie taniej?

zapłace tylko za przyłączenie i te wszystkie wodomierze i studzienki??

Oczywiscie to jest wszystko liczone do granicy działki? czy juz gdzies w poblize domku. Bo domek kiedys bedzie stal na drugim koncu dzialki to doszloby jeszcze 20-25mb.

I jeszcze jedno, za naszą działką jest jeszcze 5 takich samych dzialek (też nie uzbrojonych) Na logike ci którzy są za mną napewno będą zainteresowani przeciągnięciem mediów. Z doswiadczenia powiedzcie mi, czy po cichu liczyc na sąsiadów z tyłu, że się dorzucą czy robić swoje i się nie oglądać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Gratuluję działki.

Odnośnie kosztów doprowadzenia wody- to zależą od warunków jakie dadzą Ci wodociągi. Przejdź się do nich i pogadaj.

Jeśli za Twoją działką są następne, to baaaardzo prawdopodobne, że dadzą Ci takie warunki, aby sąsiedzi mogli potem przyłączyć się do Ciebie, tzn do wykonanego odcinka wodociągu, więc to nie jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Gratuluję działki.

Odnośnie kosztów doprowadzenia wody- to zależą od warunków jakie dadzą Ci wodociągi. Przejdź się do nich i pogadaj.

Jeśli za Twoją działką są następne, to baaaardzo prawdopodobne, że dadzą Ci takie warunki, aby sąsiedzi mogli potem przyłączyć się do Ciebie, tzn do wykonanego odcinka wodociągu, więc to nie jest taniej.

 

 

Witam. dzieki za info. O tym nie pomyslalem. Kolo tych wszystkich dzialek idzie oczywiscie dróżka. Czy to nie jest juz sprawa wodociągów, zeby nam tam doprowadzic wode? Nie dosc , że bede musial płacic za ich "rurę" to jeszcze będę być może wieloletnim odbiorcą wody i płatnikiem.

Czy nie byloby najlepiej aby zawiązał się jakiś komitet ds. mediów złożony ze wszystkich zainteresowanych działkowiczów i wtedy koszty rozłożyłyby się na wszystkich?

Narazie tak jak pisalem jestem na etapie zalatwiania kredytu, ale nadgolriwie martwię się już na zaś jak to będzie z tymi mediami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do wodociągów czyli sanitarki i wody

to najtaniej wychodzi założyć komitet (min 3 właścicieli) złożyć odpowiednią dokumentację w wydziale inwestycji UM Radom i wtedy miasto i wodociągi doplacają do interesu. Inwestor płaci tylko 15% wartości przyłaczy no i najlepiej z tego co pytałem robić za od razu wodę i sanitarkę (można zadzwonić do UM i tam Ci wszystko wyjaśnią). Prąd to oddzielna sprawa występujesz o warunki do zeorku potem robisz projekt (najlepiej nich zrobi Ci ktoś z zeorku, tylko po godzinach :) ) będzie szybciej. Z projektem do UM tam jeszcze jedna papierkologia potem znowy do zeorku i już.

Generalnie chodzenia za mediami jest sporo, ja jak na razie prawie załatwiłem prąd, pozostała mi jeszcze woda i kanalizacja. W razie czego pisz to Ci podpowiem co i jak

pozdrawiam MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...