Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

mam wycenę za robociznę domku120 m2 całkowitej / dach dwuspadowy 130m2

 

80.000zł bez fundamentów - to jest za robociznę " pod klucz "

 

co Wy na taką wycenę?

http:// http://www.projektdomu.pl/projekt,upb233-dom-przy-kalinowej,171.html

 

cześć

 

Kwota jest znaczna, ale nie mozna jednoznacznie ocenić, podałeś zbyt mało inf.

Wstaw dokładną wycenę poszczególnych etapów z dokładnym opisem zakresu prac.

My budowaliśmy w tym roku dom z muratora c117 ten najmniejszy i mogę podać dla porównania kwoty jakie płaciliśmy wykonawcom.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam wycenę za robociznę domku120 m2 całkowitej / dach dwuspadowy 130m2

 

80.000zł bez fundamentów - to jest za robociznę " pod klucz "

 

co Wy na taką wycenę?

http:// http://www.projektdomu.pl/projekt,upb233-dom-przy-kalinowej,171.html

 

Dla mnie pod klucz to dom do jakiego mozna sie wprowadzic czyli wycena rowniez za polozenia kafelek i podlog pomalowane sciany no wiadomo wszystko zrobione - to wg mnie cena nie jest zla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZES-napisz co dokładnie mają robić

 

Wsio - tzw. pod klucz = murowanie+ocieplenie+dach+rynny+podbitka+tynki wewn.+tynki zewn.+malowaniex2+instalacje c.o. i c.w.u.+ biały montaż+tarasy i schody+cokół+wprawienie drzwi+wprawienie okien+ i inne których nie pamiętam

 

nie wliczam fundamentów bo te już mam

 

to chyba dość ściśle określiłem budowę "pod klucz" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie pozostałości po budowie sprzedałam już w Anonsach. Został mi tylko kompletny nowy wkład kominowy z kwasówki fi 130 do stropu (wyczystka, garnek, skraplacz w komplecie, oddam za 50%) i ok. 200kg drutu fi 6 (ok.3zł/kg).

Jest ktoś zainteresowany? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE POLECAM - Cezary Błasiński - Usługi transportowe ( piach ) + koparka, tel 663 809 560. Dziś od godziny 8 rano miał mi obsypywać fundamenty. Następnie co pół godziny przekładał ten termin aż ostatecznie o godzinie 12 otrzymałem telefon od jego KOLEGI z pytaniem, czy może podjechać bo pan Cezary zrezygnował ze świadczenia usługi ;)

 

Kabaret okupiony tym, że dwoje podesłanych przeze mnie ludzi marzło bez sensu przez 4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile w Radomiu kosztuje podłączenie mediów typu prad, woda , kanaliza??

 

W moim przypadku zawiąze sie komitet 5 działkowiczów i bedziemy ciagnac media razem. Podobno taniej - to sie okaze.

Ile sie czeka na podlaczenie i ile trwa zalatwienie "papierkologii"????

Razem ulica ma ze 200m (od głównej), ale moja dzialka jest druga (ze 40m od głównej drog)i. Czy ja place tyle samo co np. ludzie z 5 dzialki? (bo komitet to komitet? i tyle?) czy mniej adekwatnie do dlugosci.

Dzis spotkalem sie z dzialkowiczami i co niektórzy zorientowali sie juz w kosztach, ale chcialby to zweryfikowac.

Podobno:

Prąd: KW kosztuje okolo 150-160zł. (ma byc drozej) i okolo roku czekania - lub szybciej ale projekt za 2500zł musi zrobic "Pan z rejonu" to sie przyspieszy.

2500/5 po 500zl od glowy , aha i jeszcze nie ma wtedy znizki 10% na KW.

Apropos ile KW sie bierze na domek okolo 100m2 przecietnie.

 

Woda 150z/mb kanalizacja 250zl/mb X 200mb wychodzi okrągla sumka 80000zł, ale panstwo doplaca wtedy "chyba" 85 % czyli zostaje 12000/5 po 2400zl na "głowe" I JESZCZE projekt okolo 5000zł/5 po 1000zł na łebka.

 

Chcialbym zweryfikowac poprawnosc tych danych, czy jest to prawda i jakich jescze kosztów pobocznych trzeba sie spodziewac??

 

Moze ktos byl w podonej sytuacji i tej ciagnal media z tzw. komitetem.

I jescze jedno : Jak to rozliczac skoro moja dizlaka jest 2 to teoretycznie powinienem poniesc nizsze koszta niz ten dzialki nr. 5

 

Prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak:

ciagnelismy kanalize do swojej dzialki ok 160m - do spolki z 2 sasiadami - i tak kanalizacja kosztowala nas 80zl/mb bez materialow - do podzialu na trzech - stosunkowo do ilosci metrow- dzielilsmy tak ze do pierwszego sasiada kanaliza do podzialu na trzech, pozniej pokolei jak dochodzilismy do kolejnych sasiadow no to wiadomo oni odpadali do dalszego placenia!!!! - nie zawiazywalismy zadnych komietow - obawiam sie ze zbyt dlugo by to trwalo :)

 

Jezeli chodzi o wode robilismy dokladnie tak samo jezeli chodzi i podzial - a placilismy 80zl/mb ale tu juz z materialem i dodatkowo 50zl/mb za przylacze do dom!!!!!

 

A jezeli chodzi o prad to Kw rzeczywsicie tak kosztuje: z tym ze jezeli calkkowicie zdacie sie na energetyke to ok oczekiwania to 1,5 do 2 lat!!!

 

Oczywsicie do jakiejkolweik rozmowy z energetyka potrzebne wam jest pozwolenie na budowe - bez tego nici -

jezeli chcecie predzej wtedy - wlasny projektant - no i wlasnie wtedy jest znizka 10% na Kw poniewaz projekt wykonany jest we wlasnym zakresie!!! jezeli juz bedziecie mieli projekt i podpiszecie umowe i zaplacicie za Kw wtedy na wykonanie przylacza energetyka ma 180dni!!!!!!! oczywsicie zakladam ze warunki przylaczeniowe juz macie - bo to zalatwia sie na samym poczatku!!

Ja bralam 12Kw na swoj 150m dom!!!

 

ZA projekt kanalizacji placiclismy po 440zl na lebka!!!!!

 

A dodatkowe koszty to studzienki kanalizacyjne, jezeli chodzi o wode to studzienki na wode na kazdej dzialce, no i mapki ale to wiadomo - nie wiem co jeszcze dodatkowe moze dojsc!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dzieki za odp.

A który to był rok bo z tego co widze koszta są zgoła wieksze teraz.

I jeszcze jedno: musi byc pozwolenie na budowe do podlaczenia energii?? a co za tym idzie projekt domu itp??

A moze ja nie chce sie budowac narazie tylko uzbroic dzialke!

Oczywiscie dzialki maja warunki zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dzieki za odp.

A który to był rok bo z tego co widze koszta są zgoła wieksze teraz.

I jeszcze jedno: musi byc pozwolenie na budowe do podlaczenia energii?? a co za tym idzie projekt domu itp??

A moze ja nie chce sie budowac narazie tylko uzbroic dzialke!

Oczywiscie dzialki maja warunki zabudowy.

 

Jezeli spojrzysz w moj dziennik to kanalizacje robilam w listopadzie tego roku, wode rowniez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Wg energetyki musi byc pozwolenie na budowe, jezeli pozwolenie to i projekt domu oczywsicie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Warunki zabudowy ich nie interesuja!!!!!!!!!!!!!!

 

A jezeli chodzi o dodatkowe koszty to trzeba jeszcze wplacici kase przy podpisywaniu umowy z gmina o dostarczanie wody i kanalizacje - w moim przypadku 1000- kanaliza 750- woda!!!!!!!!! - tak jest w mojej gminie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie załatwiania papierkologii dla komitetu (kanalizacja i woda) którego to jestem czlonkiem :). Potwierdzam nie jest to prosta sprawa największa trudność to zgody właścicieli (służebność gruntowa dla wodociągów, notarialnie potwierdzona) druga sprawa to "zalapanie" się na dofinansowanie w UM projekt razem z kosztorysem trzeba złożyć do końca października żeby inwestycje wpisały go do planu budżetu wtedy pozostje już tylko zgoda radnych na inwestycję i ogłoszenie przetargu przez UM. To tak w skrócie jak chcesz więcej szczegółow to pisz na mojego emila [email protected]

A prąd przy papierkach wymaganych do wody i kanalizacji to małe piwo :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierologia prądowa to moze małe piwo. Gorzej z fizycznym podłaczeniem.

Każd gmina ma zresztą inne terminy i zasady. Najlepiej pytać w swojej gminie. A sprawy przyłączy najlepiej jest załatwiać nie z panami z za biurek a bezpośrednio z ekipami które to wykonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili ludzie, dostałem kolejną ofertę wykonawstwa "pod klucz".

Chciałbym się z nią podzielić i usłyszeć od Was przysłowiowe:

"Co Wy na to?"

Wcześniejsza wycena 80.000zł

obecnie druga firma dała mi 98000zł

i nie wiem co zrobić. Ta druga bardziej przypadła mi do gustu, tym bardziej, że robili u sąsiada na tej samej uliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...