Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie!!

Co do nowosci na rynku cen dot.materiałów budowlanych ....to zapowiada się szaleństwo z cementem od 1 lutego idzie w górę o 60 zł na tonie ...to sporo.Jeśli chodzi o kleje do dociepleń to jestem zwolenniczką raczej dużych fabryk (ceresit, atlas,) te w wypadku reklamacji normalnie się zachowują. Jest podstawowa zasada przy dociepleniach wszystko od jednego producenta zaczynając od kleju a kończąc na tynku.Co do styropianu to są kontrakty lub przedpłaty w fabrykach. :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grupo Radomska, :D

Jako, że znacie teren (Radom i okolice) z pewnością orientujecie się i macie doświadczenie jakich wytwórców materiałów budowlanych produkowanych w Waszej okolicy należy się wystrzegać a jakich możecie śmiało polecić.

Może dość pochopnie, ale jednak, kupiłem elementy stropu teriva z wytwórni Wasik http://www.wasik.pl/.

 

Jakie macie z ta firmą doświadczenia?

Czy to jest solidna firma?

Czy kupilibyście w tej firmie strop Teriva?

 

Będę wdzięczny za każdą opinię.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalam Terive od wasika - jestem zadowolona, jedyne przed czym moge przestrzec to nieinwestowanie w drozsze pustaki z keramzytem!! my zrobilismy to a keramzytu bylo tam jak na lekarstwo - powiedzialbym nawet ze mial tylko kolor z keramzytu - ale ogolnie dostawa i wszystkie sprwy zalatwiane korzystnie - pustaki bez problemu oddawalam chyba z dwa miesiace po zakupieniu - nie bylo zadnego ale!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wygląda sprawa doprowadzenia mediów do dzialki rolnej??

Facet podzielił sobie pole na kilka dzialek "małe gospodarstwa" z tego co mowi. Dzialka znajduje sie okolo 400 m od mediów i czy jest mozliwosc doprowadzenia tam mediów (woda,prad)

Dzialka znjduje sie w gminie Kowala. Czy mozna np. samemu przeciagnąć wode a zeby tylko wodociagi to przyłącze odebrały (podobno trójnik jest w ulicy)

No i oczywiscie prąd. Jakie opłaty trzeba poniesc jezeli to jest 400mb. Podobno do 200mb placi sie tylko za KW a powyzej????

 

Przed tą działka jest kilka dzialek juz sprzedanych, czy wtedy koszta rozlozą sie na wszystkich dzialkowiczów??

 

Czy na takiej dzialce dostanie sie warunki zabudowy, czy jest obawa że nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większosć pytań dostaniesz odpowiedź w gminie.Tak WZ i inne informacje formalne.

Co do rozłożenia kosztów na sąsiadów to juz jak się dogadacie. Z doswiadczenia wiem, ze nie zawsze to wypala bo ten co mieszka blisko źródła ma w nosie ułatwiać innym. Ile byś nie ciągnął prądu to musisz za przyłącze zapłacić. Nikt Ci tego gratis nie zrobi, nawet przy 20metrach. Koszty kabla i skrzynki pokrywasz Ty. Woda to nie wiem. Mi robili z gminy. Wykopali, wsadzili rurkę, zakopali, podłączyli. WYdaje mi się, ze tylko na kopaniu mozesz zaoszczędzic robiąc samemu. Materiał, przyłączenie i tak musisz zapłacić. Ale kopać 400m to troche dużo :roll: Radziłabym dopytać w gminie o wszsytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hejka

czy może się ktoś orientuje lub załatwiał; mam działkę 19 m szer i chce postawić dom 12 m szer co daje 12 + 4 +4 = 20 m max. Można ten przepis jakoś ominąć lub w urzędzie inaczej zgłosić.

I prosze o numer tel do jakiegoś sensownego architekta od adaptacji projektu i kierownika budowy - fachowca.

 

Z góry dziękuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...