Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

kolakao widze ze sama zajmujesz sie budową , włśnie mnie tez to czeka, powiedz jak sobie radziłaś, bo jak narazie to mnie wszystko przeraża

 

moze bedzie cie to na poczatku wszytsko przerazac a pozniej bedzie ok - ja jak mieli mi np robic strop szukalam budowy gdzie wlasnie go kladli i pytalam jak i co sie robi - zeby pozniej moc ew zobaczyc jak to idzie u mnie - nie wiedzialam jak sie robi cape na kominie no to wlazlam na czyjs dach jak robili i zobaczylam - panowie ogolnie sa bardzo uczynni jak widza kobiete ktora sie sama zmaga ze wszystkim - no oczywsicei sa usmieszki, czasami cos glupiego powiedza ale ja sie ogolnie nie przejmowlam, pytalam jezdzialm prosilam i pracowlam jak oszalala - teraz jestem na nizszych obrotach ale wtedy to jak nakrecona chodzilam - ogolnie nie ma sie co bac trzeba przec do przodu - trzeba poganiac dzownic - nikt sam nie przyjdzie jak go porzadnei nie pogonisz - do wykonawcoe dzwonilam czasami codzinnie zeby sie zapytac czy napewno przyjda - niektorzy mieli mnie dosyc ale jakos wszystko poszlo - TOBIE TEZ POJDZIE DOBRZE - USZY DO GORY I DZIALAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolakao:"Kominek skonczony, panel na tv tez, sufit jak najbardziej skonczony - ekipa baaaardzo solidna, ladnie robia - jetsem baardzo z nich zadowolona - polecona przez kolezanke z forum - z pelna odpowiedzialnoscia moge ja polecic dalej!!!! "

 

Kolakao,zatem proszę o namiary tej ekipy.Gdzie kupowałaś wklad?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kratki.pl bylam u nich osobiscie!!!

 

chetnie podam namiar ale z jednym ale :) - nie wyprowadzili mi kabla od tv tylko zostawili za tym panelem - pomimo iz prosialm zeby na to uwazali - bede dzwonic do nich niech szukaja go, i plyta kominkowa przy podlodze jest zrobiona po luku - nie da sie zamontowac liswty przypodlogowej chyba ze sie ja wygnie, no i trzecie ktore wyszlo dlugo po ich robocie o ktory m nie mielismy pojecia jak rozliczalismy sie za robote - opaska wokol kominka jest zrobiona krzywo - nie mozna dopasowac do niej kamienia tzn mozna ale trzeba bedzie poprawiac!!!!! ogolnie zrobili cala reszte ladnie, sufit podwieszany bez zasrzezen, panel na tv tez bez zastzrezen - ale niestety kazdemu trzeba patrzec na rece i mierzyc i sprawdzac!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż co do Kratek jesteśmy zawiedzeni.Podali nam namiary na ekipę pana z Góry Kalwarii,ustalane były trzy terminy ich przyjazdu,za trzecim razem na mój tel czy już do nas jedzie,pan odpowiedział, "zapomniałem"Kratki mówią,że to nie ich sprawa.

Już ich nie chcę.

 

Jeżeli chodzi o kominek,bardziej zależy nam na fachowcach od montażu i obudowy.Chcemy aby obudowa była skromna.Wklad możemy kupić np w ELKOMIE lub innej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam dziś do elkomu,też mi powiedzieli,że mogą kogoś polecić.

Niemniej,proszę o namiary do twoich fachowców [email protected]

 

Byliśmy też w jednej firmie zajmującej się instalacją i obudową kominków.

Dla przykładu:kominek z wkładem polskiego producenta /ok. 1.5 tys z 7% Vat/ w zalezności od

materiałów użytych do obudowy będzie kosztował ok 7-9 tys.

Fakt,że bedzie projekt,kompeksowa obsługa i gwarancja ale nam chodzi o skromny kominek,który będzie ogrzewał wiejską chatę w miarę potrzeby/ok 65 m^2 parteru,nie ma gazu na działce/

 

Będzie też możliwość dogrzewania kuchnią kaflową,bo takową mamy w planie

wykonać,umówiona nawet jestem już ze zdunem. Nawet momentami myślimy, czy zamiast kominka nie zainstalować kozy,ale one też mają niezłe ceny.Oczywiście te bardziej "wypasione"

 

A może ktoś z forumowiczow ma jakiś pomysł na ogrzewanie tak niewielkiej powierzchni bez instalacji wodnej?/być może,że domek zimą będzie rzadko wykorzystywany/.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie zduna to po co Wam ekipa od kominka? :o Przecież oni taniej nie wezmą, mowy nie ma. Kilka tys to wyniesie. Kupcie niedrogi wkład i niech zdun go Wam podłączy. Jakąś gotową obudowę do tego, nawet z marketu (bywają całkiem ładne i proste) i po sprawie. Albo niech zdun podłączy, obudujcie karton gipsem, pomalujcie i po sprawie. Najprosciej i najtaniej. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie zduna to po co Wam ekipa od kominka? :o Przecież oni taniej nie wezmą, mowy nie ma. Kilka tys to wyniesie. Kupcie niedrogi wkład i niech zdun go Wam podłączy. Jakąś gotową obudowę do tego, nawet z marketu (bywają całkiem ładne i proste) i po sprawie. Albo niech zdun podłączy, obudujcie karton gipsem, pomalujcie i po sprawie. Najprosciej i najtaniej. :roll:

 

Wielkie dzięki.

Do głowy mi nie przyszło,że zdun może zająć się kominkiem :lol: :lol: :lol:

Całe życie człowiek się uczy.

Właśnie przeglądałam gotowe obudowy na allegro,jest w czym wybierać.

Podzielę się z wami jak już będą konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakąś szkółke drzew i krzewów?Tak był stosunek jakości i ceny by jak najbardziej korzystny.Tak do 100 km od W-wy,a jeśli jeszcze przywożą na działke to super.Zakup za kilka tys. zł.W bliskiej okolicy W-wy ceny są zabójcze i szukam czegoś dalej od W-wy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Potrzebny jest nam dobry i tani projektant, który dużo doradzi i pomoże. Chciałabym prosić Was o namiary na kogoś sprawdzonego.

Mam do Was jeszcze pytanie. Interesuje nas dom o wymiarach 14m x 14m. Działkę mamy o szerokości około 20 metrów w sąsiedztwie sąsiedztwie rodzicami. Czy za zgodą rodziców mogę odstąpić od granicy tylko 2 metry?

Czy jest jakiś sposób, aby legalnie obejść ten przepis o czterech metrach od granicy?

Zastanawia mnie, że jak patrzę na niektóre domy, to są one oddalone od ogrodzenia niecałe 3 metry np. 1 metr. Jak to jest w rzeczywistości z tym przepisem? Czy ktoś z Was miał podobny problem? Poradźcie nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Potrzebny jest nam dobry i tani projektant, który dużo doradzi i pomoże. Chciałabym prosić Was o namiary na kogoś sprawdzonego.

Mam do Was jeszcze pytanie. Interesuje nas dom o wymiarach 14m x 14m. Działkę mamy o szerokości około 20 metrów w sąsiedztwie sąsiedztwie rodzicami. Czy za zgodą rodziców mogę odstąpić od granicy tylko 2 metry?

Czy jest jakiś sposób, aby legalnie obejść ten przepis o czterech metrach od granicy?

Zastanawia mnie, że jak patrzę na niektóre domy, to są one oddalone od ogrodzenia niecałe 3 metry np. 1 metr. Jak to jest w rzeczywistości z tym przepisem? Czy ktoś z Was miał podobny problem? Poradźcie nam.

 

Aga działkę macie dosyć wąską a dom chcecie wybudować dosyć duży.

Nie myślałąś o mozliwosci przejechania za dom samochodem?

Przy 3 metrach z kazdej strony to bardzo mało.

Na taką wąską działkę to jedynie nadaje się domek w kształcie prostokąta.

Poza tym pamiętaj, że spadek dachu musi być na twoją działkę.

Wiele cennych porad znajduje się w artykułach muratora na stronie głównej.

Z projektantami bym uważał. Co projektant to inne pomysły.

Nad projektami bym radził też się zastanowić Wiele z nich zawiera sporo błędów.

Bardzo pomocne są rady forumowiczów. Pozwolą Ci uniknąć sporej ilości kosztów i nerwów.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat chciałam zostawić 4 metry z jednej strony, aby móc wjechać. Poza tym narazie jest to jedna działka nieprzedzielona ogrodzeniem, między nami a rodzicami jest brama. A wogóle to wjazd mogę mieć z dwóch stron, ponieważ działka jest między dwiema drogami, jedna asfaltowa gminna, druga wojewódzka tylko utwardzona, ale jeszcze bez asfaltu. Także dojazd jest możliwy z dwóch stron.

A co do projektu, to jesteśmy na etapie szukania i myślenia nad nim. Interesuje nas dom parterowy z czterospadowym dachem ( jedynie z wejściem na strych, aby coś przechować ). Chcemy mieć takie pomieszczenia: kuchnia, spiżarnia, salon, 4 sypialnie, łazienkę, wc, pralnio-suszarnię, kotłownię. Może być łazienka duża z możliwością wykorzystania części miejsca na pralnio-suszarnię.

Jeśli ktoś widział taki projekt lub tym bardziej taki buduje, to chętnie go zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...