Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie warunków zabudowy i pozwolenia na budowę. Jesteśmy w trakcie odpisu działki od moich rodziców. Dzałkę będziemy mieli około 20 m na 60 m. A bardzo podoba nam się (z mężem) dom parterowy o wymiarach 14 m na 14 m. Chcielibyśmy zachować 4 m od granicy z sąsiadami, a od granicy z rodzicami ile zostanie, czyli około 2 m. Rodzice wyrażają na to zgodę. Czy jest taka możliwość? Kto o tym decyduje: Urząd Gminy czy Starostwo Powiatowe? Jaka jest szansa na uzyskanie takich warunków zabudowy? W jaki sposób to trzeba załatwiać?

Proszę o poradę :( :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie warunków zabudowy i pozwolenia na budowę. Jesteśmy w trakcie odpisu działki od moich rodziców. Dzałkę będziemy mieli około 20 m na 60 m. A bardzo podoba nam się (z mężem) dom parterowy o wymiarach 14 m na 14 m. Chcielibyśmy zachować 4 m od granicy z sąsiadami, a od granicy z rodzicami ile zostanie, czyli około 2 m. Rodzice wyrażają na to zgodę. Czy jest taka możliwość? Kto o tym decyduje: Urząd Gminy czy Starostwo Powiatowe? Jaka jest szansa na uzyskanie takich warunków zabudowy? W jaki sposób to trzeba załatwiać?

Proszę o poradę :( :)

 

CZeść Aga,

 

Zadzwoń do Urzędu Gminy i zapytaj co musisz dołączyć do dokumentów o wydanie warunków zabudowy.

Podejrzewam, że musi być pisemna zgoda rodziców (być może notarialnie).

Jest jeszcze kwestia usytuowania budynku na działce a dokładniej ile otworów okiennych (o ile są) znajduje się od strony działki rodziców.

Jest jeszcze kwestia spadku dachu tzn. na którą jest stronę.

Pomyślcie również o tym czy macie przejazd obok domu.

We wniosku o wydanie warunków zabudowy zaznaczcie maksymalny budynek jaki się może zmieścić bo przecież nie wiecie czy ten właśnie projekt wybierzecie.

Znając życie to zmienicie go jeszcze co najmniej kilka razy.

My zmienialiśmy jakieć 10 razy aż wybraliśmy ten właściwy.:-))

A szukaliśmy intensywnie jakieś pół roku.

 

Powodzenia,

MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA i pytanko gdzie zamawiać najlepiej i najkorzystniej beton i bloczki betonowe?

Pozdrawaim,

Anita

 

Najlepszy beton maja w Makowie (Spec-Bet). Z tego z Mokrej nie byłem specjalnie zadowolony.

Na Mokrej są za to najbardziej elastyczni tzn. przywiozą jeśli Ci trochę zabraknie.

W Brat-Budzie w Zenonowie za Sołtykowem mają dobre bloczki bo z nowej wibro-prasy. MAją tam też dobre i najtańsze nadproża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wilko, co do projektu, to raczej na 95% go wybierzemy. Dach będzie czterospadowy. Na stronie od grnicy z rodzicami będą dwa okna (małe od łazienki i duże od pokoju). Czy ktoś mógłby mi powiedzieć dokładnie czy jest to możliwe aby bez problemów uzyskać takie WZ i PnB? Czy ktoś miał taki przypadek?

A macie jakieś namiary na dobrego projektanta, który mógłby doradzić i pokierować? Proszę o namiary :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton tylko z Mokrej bloczki też, przynajmniej wiadomo że mają w sobie kruszywo a nie sam piach, z resztą sam sie przekonalem bo na mokrej zabrakło i wziąłem małą ilość od niby producenta z Anonsów i teraz żałuję. Poza tym Mokra jest najtańsza a chwalenie sie Specbetu że mają lepsze kruszywo to bajki.

 

Co do budowy i odleglości od granicy to z tego co czytałem przed wyborem swojego projektu to nie ma czegoś takiego jak zgoda sąsiada na zmniejszenie przepisowych odległości, obejściem są luksfery, liczą sie jako ściana czyli odległość wtedy to jak dobrze pamiętam 3 metry ale to zastosowanie raczej tylko do garażu (tak zresztą zrobiłem u siebie). Być może jest tak że jeżeli w granicy sąsiadów już stoi dom postawiony na podstawie jakiś wcześniejszych przepisów to wtedy można też swój budować w granicy tak coś słyszalem. Aga idź po prostu do biura obsługi klienta na dole UM tam jest taka wąsata pani z architektury bardzo przyjemna ona ci wszystko wytłumaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie kontaktem. Przyszedl czas na schody, ale nie chcę zabiegowych, tylko dwubiegowe z podestem i tu zaczynają się schody :wink: bo firmy do których dotarła dotąd proponują tylko zabiegowe. Służę w zamian sprawdzonymi tynkarzami, właśnie skończyli, pozamiatali, posprzatali po sobie, szybko, ładnie i w terminie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wilko, co do projektu, to raczej na 95% go wybierzemy. Dach będzie czterospadowy. Na stronie od grnicy z rodzicami będą dwa okna (małe od łazienki i duże od pokoju). Czy ktoś mógłby mi powiedzieć dokładnie czy jest to możliwe aby bez problemów uzyskać takie WZ i PnB? Czy ktoś miał taki przypadek?

A macie jakieś namiary na dobrego projektanta, który mógłby doradzić i pokierować? Proszę o namiary :lol:

 

CZeść Aga,

 

Ja też za każdym razem tak myślałem, że to będzie już ten a później się okazywało że to ma źle czy tamto i trzeba było zmienić.

NA razie jesteście na etapie szukania i nie wiecie jeszcze wielu rzeczy. Nie dziwię się bo taż tacy byliśmy. :-))

Jednak im bardziej zaczęliśmy drążyć różne tematy tym bardziej okazywało się że tak naprawdę jest bardzo mało projektów, które można wybrać.

Uwierz mi, że przejrzałem tysiące projektów a katalogów mam chyba ze 20.

Jeśli chcesz to napisz jaki to projekt a przyjrzymy mu się dokładniej. Musisz jednak pamiętać, że nie chcę sugerować wam wyboru.

Po poradę odnośnie usytuowania domu udaj się, tak jak radzi Niewielki, do UM.

Co do projektanta to Ci nie mogę polecić żadnego. Kobitka, która mi robiła adaptację nic nie doradzała. Po prostu pozmieniała wszystko co chcieliśmy zmienić i tyle.

Mogę Ci polecić bardzo dobrego murarza ale terminy wolne ma dopiero na 2011 rok. Termin odległy ale naprawdę warto na niego czekać.

Moja rada: nie wybierajcie pochopnie projektu. Lepiej się zastanowić 10 razy niż później żałować.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton tylko z Mokrej bloczki też, przynajmniej wiadomo że mają w sobie kruszywo a nie sam piach, z resztą sam sie przekonalem bo na mokrej zabrakło i wziąłem małą ilość od niby producenta z Anonsów i teraz żałuję. Poza tym Mokra jest najtańsza a chwalenie sie Specbetu że mają lepsze kruszywo to bajki.

 

Co do budowy i odleglości od granicy to z tego co czytałem przed wyborem swojego projektu to nie ma czegoś takiego jak zgoda sąsiada na zmniejszenie przepisowych odległości, obejściem są luksfery, liczą sie jako ściana czyli odległość wtedy to jak dobrze pamiętam 3 metry ale to zastosowanie raczej tylko do garażu (tak zresztą zrobiłem u siebie). Być może jest tak że jeżeli w granicy sąsiadów już stoi dom postawiony na podstawie jakiś wcześniejszych przepisów to wtedy można też swój budować w granicy tak coś słyszalem. Aga idź po prostu do biura obsługi klienta na dole UM tam jest taka wąsata pani z architektury bardzo przyjemna ona ci wszystko wytłumaczy

 

CZytaj dokładniej to co piszę. Kruszywo jest takie samo. Różnica polega na wytrzymałości betonu. Ja brałem i z Mokrej i z Makowa. Klasa betonu była ta sama a się później okazało że tan z Makowa jednak mocniejszy. :-))

Na Mokrej mają bloczki dobre bo sam od nich brałem.

Od nieznanych producentów nie polecam bo są tak jak piszesz bez kruszywa lub maja go bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie kontaktem. Przyszedl czas na schody, ale nie chcę zabiegowych, tylko dwubiegowe z podestem i tu zaczynają się schody :wink: bo firmy do których dotarła dotąd proponują tylko zabiegowe. Służę w zamian sprawdzonymi tynkarzami, właśnie skończyli, pozamiatali, posprzatali po sobie, szybko, ładnie i w terminie.

 

Hej Wronkitrzy,

 

Dawaj ten namiar na tych tynkarzy. :-))

Napisz na jakim etapie z budową jesteś. Zastanów się czemu Ci proponują zabiegowe? Być może są takie w projekcie? Dwubiegowe są najlepsze. Sam takie mam. Jeśli w projekcie masz zabiegowe to być może nie ma miejsca by je przerobić na dwubiegowe. :-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...