Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Niestety Kolakao nic nie napisała:-(

Wiesz Mayland u moich rodziców sa od kilku lat drzwi zewnętrzne firmy "Dziadek".

Przez tyle lat nic nie straciły ze swej swietności.

Byłem w Węglobudzie na Lubelskiej i mają jeszcze drzwi tej firmy choć juz odchodzą od dystrybucji ich.

Są w podobnej cenie co te ze Stolpaw-u (2500-3000 PLN) ale raczej solidniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drewno odpada. Nie chciałam drewnianych drzwi. Wypaczaja się i niszczą na słońcu i pod wpływem wilgoci. Metal jest solidniejszy. Ale to jest tylko moje zdanie i wiele osób sie z nim nie zgodzi. Jednak ja byłam pewna swojego wyboru i decyzji, że napewno nie drewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drewno odpada. Nie chciałam drewnianych drzwi. Wypaczaja się i niszczą na słońcu i pod wpływem wilgoci. Metal jest solidniejszy. Ale to jest tylko moje zdanie i wiele osób sie z nim nie zgodzi. Jednak ja byłam pewna swojego wyboru i decyzji, że napewno nie drewno.

 

MAsz rację. Drewniane wypaczają się jeśli są stale w miejscu nasłonecznionym (np. od strony południowej) i nie osłoniętym żadnym daszkiem. Wtedy na pewno się wypaczą.

U nas będą od wschodu i zasłonięte podciągiem więc nic im nie grozi.

Osobiście po obejrzeniu obydwu rodzajów, drewnianych i metalowych, uważam że drewniane są dużo lepsze i ładniejsze. Niestety droższe i to sporo.

Myślę że wybierzemy drewniane (żonie się bardzo podobają) ale o wszystkim zdecyduje kasa.:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Celtorek,

Dzięki za info.

Z nieba mi spadasz:-)

Wczoraj oglądałem drzwi Stolpaw. Wygladał pięknie i solidnie ale widzę że tylko na wygladzie się kończy.

Co miałas z nimi nie tak?

A z Oknobudem co było nie tak? Nie chcieli przyjać reklamacji??

Bramę garazową kupowałaś w Hossie? Można wiedzieć cenę?

Muszę tam koniecznie jechać bo i Mayland też ich chwaliła.

Powiem, że wy dziewczyny mnie przysłałyście:-)

Producent Stolpaw daje na drzwi gwarancję na 12 miesięcy, czyli dość krótko.

W trakcie trwania gwarancji połamała się klamka, tzn jakieś el metalowe wewnątrz. Bez problemu przyjechali, wymienili NA TAKĄ SAMĄ. Potem ok 10 miesięcy było wszystko ok. Zgłosiłam reklamację do sprzedawcy, po WIELKICH CEREGIELACH wymienili (sprzedawca) klamkę po miesiącu. W czasie PRZEDŁUŻAJĄCEJ się naprawy wychodziliśmy z domu przez garaż lub salon.

Po 2 dniach od wymiany, problem z zamykaniem drzwi powrócił.

Chciałam zgłosić problem telefonicznie do serwisanta, który wymieniał klamkę, ale przestał odbierać tel ode mnie.

Zgłosiłam po kilku dniach reklamację telefonicznie do firmy Oknobud przy ulicy Wernera. Ponieważ nikt się nie zgłosił przez 3 tygodnie, pojechałam do firmy.

Tam nie wydali mi potwierdzenia wcześniejszego zgłoszenia, chociaż fizycznie tam było, bo PAN NIE WIEDZIAŁ co to itd, itd,.... już chyba mie muszę więcej pisać. Jak do tej pory przyjechał jakiś pan z firmy oknobud stwierdził że drzwi są wypaczone środkiem ok pół cm, co podobno powodowało psucie się klamek

Miał się pojawić u mnie serwisant z firmy Stolpaw, termin minął dzisiaj ...no i go nie było, czyli normalnie.

Drzwi są zamontowane od str pn, nad nimi jest duży daszek.

 

Podobno lepsze są drzwi z firmy cal, przynajmniej moim znajomym się nie popsuły i są po 2 latach ok.

 

Bramę garażową mam tez z oknobudu, bo zamówilam ok 2 dni przed zepsuciem drzwi.

 

Życzę trafnych wyborów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

A ja mam drzwi i okna Dziadka sa już ponad 4 lata zamontowane w domku wcześniej leżakowały w garażu ok 2 lat aż domek zostanie postawiony.Wszystko ok. Ostatnio chciałam znajomym pomóc i calkiem przypadkiem dowiedziałam się iż fabryka Dziadek 80% swojej produkcji wysyła na zachód.Dość dobre okna drewniane są z Włoszczowej tam się zmienił producent i cała linia technologiczna.Jak coś to moge podać namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam chyba doswiadczenia z jakąś inną Włoszczową :roll: bo po 5 latach ich drewniane okna wygladały jak stare blokowe :roll:

Ale skoro zmienili linię.... :roll:

 

 

Mayland masz na myśli Stolbud Włoszczowa czy jakąś inną firmę z Włoszczowa?

Wiem, że nie tylko słynny Stolbud jest tam. Są też inne firmy z Włoszczowa, które robią okna i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

A ja mam drzwi i okna Dziadka sa już ponad 4 lata zamontowane w domku wcześniej leżakowały w garażu ok 2 lat aż domek zostanie postawiony.Wszystko ok. Ostatnio chciałam znajomym pomóc i calkiem przypadkiem dowiedziałam się iż fabryka Dziadek 80% swojej produkcji wysyła na zachód.Dość dobre okna drewniane są z Włoszczowej tam się zmienił producent i cała linia technologiczna.Jak coś to moge podać namiary na priv.

 

Kate daj namiar na priv.

Gdzie kupowałaś te okna Dziadka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kominy systemowe

Na razie mam ofertę na kominy firmy ZAPEL od "MK SYSTEMY KOMINOWE" na Słowackiego i jeszcze chciałbym się rozejrzeć za czymś innym.

 

Szukam też tanich pustaków "suporex" bo chyba jednak zrezygnuje z ceramiki i będę stawiał z suporexa ze wstępnych obliczeń wychodzi mi ok 3~4tys taniej za pustaki a i robocizna mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kominy systemowe

Na razie mam ofertę na kominy firmy ZAPEL od "MK SYSTEMY KOMINOWE" na Słowackiego i jeszcze chciałbym się rozejrzeć za czymś innym.

 

Szukam też tanich pustaków "suporex" bo chyba jednak zrezygnuje z ceramiki i będę stawiał z suporexa ze wstępnych obliczeń wychodzi mi ok 3~4tys taniej za pustaki a i robocizna mniejsza.

 

A czemu chcesz akurat systemowe??

Z wkładem wyjdą cię taniej i wcale nie gorzej.

Jakiego tego suporka chcesz?

Biały czy szary?24 czy 30cm?

Chcesz budować na zaprawę czy na klej?

Kupuj za wczasu bo słyszałem że już zaczyna drożeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate daj namiar na priv.

Gdzie kupowałaś te okna Dziadka?

 

Okna kupowałam w WĘGLOBUDZIE NA lUBELSKIEJ...ale jak coś to możesz tam się podpytać co i jak.Jeśli rzeczywiscie już nie ściągaja to spróbuj bezpośrednio na stronie dziadka są kontakty.A co do Włoszczowej to firma PROMMAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATE w Węglobudzie już tylko drzwi z Dziadka sprzedają. Okien już nie maja.

No właśnie jest i Prommax z Włoszczowej i Stolbud. Jutro mam mieć wycenę okien z tego Prommaxa.

Firmy nie znam. Nawet strony na necie nie mogłem znależć :-(

Mam wyceny okien PCV z Tymex-u i z OKNA RĄBIEŃ. Cenowo prawie to samo.

Montował już ktoś możę takie okna?

A o firmie DOBRPLAST z Zambrowa ktoś słyszał?Cenowo droższe od innych ale jakościowo nie mam pojęcia.

MA ktoś może jakieś doświadczenia z tymi oknami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna Jezierkiego kupowałem na Witolda.

Drzwi zewnętrzne mam drewnianie z Włoszczowy. Bardzo solidne. Całe z drzewa bez żadnych wypełnień pianką czy wełną. Są bardzo masywne.

Kupowałem w Oknobudzie na Wernera i też mam małe zastrzeżenia co do obsługi w tym punkcie.

 

Fruncek drzwi drewniane wstawiałeś po ukończeniu robót mokrych (tynki, wylewki, itp)?

Słyszałem, że jest taka opcja że dają ci najpierw zastępcze drzwi używane a później po robotach wewnatrz wymieniaja je na te właściwe drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...