Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Wilko - Systemowe dlatego że wcale nie wychodzi taniej znajomy budował dwa kominy z wkładami obmurowane cegłą czerwoną pełną a nad dachem klinkierem i wyszło mu z robocizną murarza 5tys z groszami (nie liczył zaprawy) a ja mam ofertę na dwa kominy uniwersalne w tym jeden z kanałem wentylacyjnym + 3 komorowy wentylacyjny za 6300 ze wszystkimi materiałami ( kleje, silikon, wszystkie kratki drzwiczki ze stali kwasówki )

Co do suporexa to chodzi mi o 24 bo zamierzam potem to ocieplić styropianem min 15cm także w tym przypadku zaprawa zwykła bo nie ma sensu przepłacać.

 

Ze wstępnych ustaleń ceny kształtują się za szary - 7,40 a biały 8,5 oba te pustaki to te większe ( 59cm - 7szt/m2 )

Gdyby ktoś wiedział gdzie są jeszcze tańsze to będe wdzięczny za inf

 

Kupić bym chiał już w tym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gelo a ty myslisz że tych systemowych nie będziesz musiał obmurować cegłą czerwoną??

Będziesz musiał tylko o tym może nie wiedziałeś.

Pewnie w projekcie tego nie miałeś ale trzeba je obmurować dookoła cegłą czerwoną więc dojdzie ci koszt cegły, robocizny i zaprawy.

Murowanie na klej wychodzi taniej niz na zaprawę. Koszt worka kleju to ok 15zł/szt. Worka cementu ok. 13zł/szt

Mnie na dom wyszło ok 45 worków kleju.

Gdybym to robił na zaprawę to wyszło by ok 4 palet(56 worków/paleta) cementu i ze 2 wywrotki (20T/wywrotka) piachu.

Decyzja należy do ciebie co wybierzesz.

 

Polecam pustaka białego H+H z Puław. Jest dużo lepszy wymiarowo niż Solbet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fruncek drzwi drewniane wstawiałeś po ukończeniu robót mokrych (tynki, wylewki, itp)?

Słyszałem, że jest taka opcja że dają ci najpierw zastępcze drzwi używane a później po robotach wewnatrz wymieniaja je na te właściwe drewniane.

Powiem szczerze, że nie słyszałem o opcji drzwi zastępczych. U mnie drzwi zewnetrzne wstawiane były na końcu tynkowania. Tynkowałem piaskiem kwarcowym, więc chciałem żeby obróbka była jednolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilko - a niby czemu trzeba obmurowywać systemy kominowe? Z informacji jakie ja posiadam od kilku osób które stawiają takie kominy jak i od producenta kominów tych się nie obmurowuje. Jeśli np. chciałbyś aby nad dachem wyglądały jak obmurowane cegłą to tuż przed wyjściem z dachu montujesz specjalna płytę a potem obklejasz komin cegła klinkierową 6cm. albo możesz obkleić nad dachem komin wełną a następnie na wełnę przykleić płytki klinkierowe :) należy też pamiętać aby wsunąć w otwory pustaka pręty zbrojeniowe ale to już nad dachem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takim sposobie prawdę mówiąc nie słyszałem żeby obmurowywać płytkami klinkierowymi komina.

RZeczywiscie w ten sposób nie trzeba ich (chyba) obmurowywać czerwona cegłą.

Widziałem tylko takie cuda że ludzie stawiaja kominy systemowe a pózniej górę nad dachem chcą dalej stawiać z cegły klinkierowej.:-)

Co do obklejenia płytkami komina to szczerze mówiąc nie znam nikogo kto by tak robił.

Przemyśl sprawę czy kominy dymowe też będziesz obklejał płytkami. Musza być solidnie ocieplone bo inaczej te płytki odpadną do komina na wiosnę :-(

Zależy jak to murarze wykonają.

Z tym obklejeniem komina wełną i doklejeniem płytek klinkierowych to ciekawy pomysł.:-)

Ciekawe co na to murarze? :-)

Zastanawiam się szczerze mówiąc jak się to robi?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilko - odnośnie obklejania wełną a potem płytkami klinkierowymi to powiedzieli mi że robi się to właśnie po to aby płytki się nie odklejały, ponoć po przyklejeniu bezpośrednio do tych pustaków keramzytowych mogłyby by się odklejać.

 

W tym tygodniu właśnie jadę zamawiać kominy firmy ZAPEL o ofertę mam do 15.02 a potem facet nie gwarantuje mi tej ceny. i udało mi się nawet znaleźć tanie pustaki z ceramiki poryzowanej tak więc suporex idzie w odstawkę ceramika raptem wyjdzie mnie około 1,5zł drożej.

 

Dowiedziałem się dziś też że firmy produkujące pustaki np. wolały wstrzymać teraz produkcję na kilka dni niż obniżyć ceny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą odpaśćte płytki tylko na pewno odpadną od komina :-(

NA warstwie wełny raczej powinny się chyba trzymac.

 

Te 1,5 zł drożej na czym? Na sztuce czy na m2?

Jakie te pustaki z ceramiki znalazłeś i gdzie?

JAkiej są firmy jeśli mozna wiedzieć?

 

Z tym wstrzymaniem produkcji to sytuacja podobna jak w tamtym roku jak ja kupowałem. :evil:

Przetrzymali kilka tygodni a później dowalili takie ceny w połowie lutego że myślałem że się pochlastam :cry:

Ale cóż było robić jak budowlańcy byli już zamówieni na konkretny termin.

Widzę że w tym roku sytuacja taka sama :evil:

JAk masz możliwośc to kupuj bo ceny masz jeszcze bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Domyślałem się, że to o takie pustaki chodzi.

Jak pojedziesz do składu na słowackiego to niech ci pokarzą przełamanego tego pustaka niby z ceramiki.

W tamtym roku to ten Leier był tylko powleczony jakaś ceramika a cały rdzeń był zdaje się z jakiejś mieszanki szlaki z cementem!!!! Badziewiarze.

Pamiętaj nie ma cudów i super tanich materiałów.

Jesteśmy zbyt biedni by budować z byle czego.

JA nadal polecam Ci białego pustaka. Jesli chcesz ceramikę to tylko Porotherm Wienenbergera.

JA mam z białego a szwagier z Porothermu i sam się przekonałem, że Porotherm jest zimniejszy od suporka.

Wystarczy w mrozy wejść do obydwu budynków a odczucie jest od razu :D

 

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie problem z tymi terminami. Moja ekipa własnie przyjeła lepsza zlecenia stwierdziła ze moze kogos przesunąć na pózniejsze terminy.

 

Pozdrawiam

 

UUUUUuuu... kiepsko.Poczatek nie za ciekawy :-(

Ale głowa do góry. Nie oni jedni na świcie.

Mam jeszcze jedną ekipę którą mogę polecić ale oni też mogą mieć już terminy zajete.

 

To poproszę o namiary tej ekipy. Moze lepsze terminy zaproponują .

 

Robgaj pamiętaj że lepiej dłużej zaczekać niż na szybko i później załować, że się wzięło byle kogo.

JA bym zastanowił się jednak nad nimi.

Jeśli znajdziesz innych to pamietaj żeby najpierw zobaczyć ich robotę.

Weź ze sobą kogoś kto się zna na budowlance lub w ostateczności kogoś kto już zbudował dom i juz w nim mieszka.

CZłowiek się dużo uczy podczas budowy. :D

 

Powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zakupu sprzętu AGD zapraszam do:

 

Sklepu ROBOT

ul Niedziałkowskiego 19/21

Radom

tel (048) 3624909

lub 514945948

 

Sprzęt Siemens i Bosch teraz w promocji z gwarancją na 5 lat. Promocja producenta nie dotyczy zakupów w sklepach internetowych.

Oczywiście na terenie miasta transport gratis, poza miasto do uzgodnienia.

Oczywiście ceny sklepowe na produkty innych producentów jak najbardziej można negocjować. :wink:

 

Świadczymy także usługi transportowe samochodem dostawczym o podwyższonym dachu.

Oczywiscie na wszystkie produkty i usługi faktury.

Zabieramy takze stary sprzęt do utylizacji.

 

Znacie nasz sklep. Funkcjonuje od wielu, wielu lat. Zaufało nam już kilka pokoleń mieszkańców Radomia i okolic.

 

Serdecznie zapraszamy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...