Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

Napisalem kilka godzin w przenosni,przepatrzylismy chyba wszystko w necie i podobal nam sie tylko jeden domek z wygladu,ale za maly i rozmieszczenie pomieszczen nie takie jak chcemy.Zmiana wielkosci domu,rozmieszczenia pomieszczen + adaptacjia.Po konsultacji z kolega stwierdzil ze jak troszke doloze kasy to zrobi nam projekt jaki chcemy.Podobaly sie nam "domy z wizja",ale koszt wybudowania takiego domu jest za duzy dla nas no i zbedne metry tez byly.W tym tygodniu moze beda jakies wtepne rysy to sie podziele na forum i poprosze o opinie. Wizja wygladu zewnetrznego juz jest,rzut poddasza tez jest.Co do wykonawcy to mozesz na priva wyslac numer bede bardzo wdzieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kama a jakiś elektryk nie może ci zrobic takier RB-tki?

Jeśli masz jakies zadaszone i zamylkane pomieszczenie to potrzeb ci jest tylko podwójne gniazdo 230 V (~8 zł) i jedno silowe na 380V (~14 zł).Do tego mała skrzynka (~15 zł) i wyłącznik róznicowy (~30zł).

Wszystko to poźniej wykorzystasz w domu a RB-tkę możesz jedynie komus póżniej odsprzedać.

 

dzięki nie wiedziałam, że to takie proste, pokombinuję, może sami sklecimy, a elektryk poogląda czy się nada :-? , myślałam, że to jakaś "skomplikowana maszyna" :oops: a prund nie jest moją mocną stroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama a jakiś elektryk nie może ci zrobic takier RB-tki?

Jeśli masz jakies zadaszone i zamylkane pomieszczenie to potrzeb ci jest tylko podwójne gniazdo 230 V (~8 zł) i jedno silowe na 380V (~14 zł).Do tego mała skrzynka (~15 zł) i wyłącznik róznicowy (~30zł).

Wszystko to poźniej wykorzystasz w domu a RB-tkę możesz jedynie komus póżniej odsprzedać.

 

dzięki nie wiedziałam, że to takie proste, pokombinuję, może sami sklecimy, a elektryk poogląda czy się nada :-? , myślałam, że to jakaś "skomplikowana maszyna" :oops: a prund nie jest moją mocną stroną

 

Spoko.

W razie czego sluzymy sasiedzka pomocą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem kilka godzin w przenosni,przepatrzylismy chyba wszystko w necie i podobal nam sie tylko jeden domek z wygladu,ale za maly i rozmieszczenie pomieszczen nie takie jak chcemy.Zmiana wielkosci domu,rozmieszczenia pomieszczen + adaptacjia.Po konsultacji z kolega stwierdzil ze jak troszke doloze kasy to zrobi nam projekt jaki chcemy.Podobaly sie nam "domy z wizja",ale koszt wybudowania takiego domu jest za duzy dla nas no i zbedne metry tez byly.W tym tygodniu moze beda jakies wtepne rysy to sie podziele na forum i poprosze o opinie. Wizja wygladu zewnetrznego juz jest,rzut poddasza tez jest.Co do wykonawcy to mozesz na priva wyslac numer bede bardzo wdzieczny.

 

Czy to te domy z wizją?

http://www.domyzwizja.pl/

Chyba rzeczywiscie projektant miał niezłą wizję. :D

A tak na poważnie to projekt indywidualny słyszałem że kosztuje od 80 do 100 zł za m2 pow. podłogi. Koszt straszny i stać chyba tylko bogaczy :D

Na forum kazdy da Wam jakies cenne wskazówki odnośnie budowy.

Osobiscie mam bardzo ograniczone zaufanie do projektantów architektów. :D

Kontakt do fachowca poszedł na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to te domy.Ktos kto robi wizualizacje dla nich jest poza ligą ogolno-dostepna(tzn;pisze na naszym przykladzie-mielismy dosc projektow z "czerwonym dachem"itp.Wizualizacje sa swietne,ceny tez,ale dzieki nim moze standard ogolno-dostepnych projetkow pojdzie do gory.Co do kosztu projektu idywidualnego to ceny sa od 3500zl za 120m2 , 150zl za m2, slyszalem tez o 50-60tys za okolo 200m2 wszystko zalezne od miejscowsci,boom tez podwyzszal ceny,ja juz ustalilem cene za projekt.Podam po ukonczeniu prac i wystawie ocene dla przyszlych inwestorow.Do BOGACZY nie nalezymy :cry: niestety,a moze stety.Mielismy wyjechac z kraju na max rok zebrac troszke doswiadczenia,odlozyc na mieszkanie w bloku.Jestesmy poza krajem 5lat i zawsze marzylismy o domku.Zobaczylismy szanse,wiec idziemy do celu.Opisze troszke historii w dzienniku.Dzieki za kontakt Wilko. :wink:

Do mayland ladny domek wadlem na niego w dziennikach[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TiA nasi kuzyni też budują z Irlandii. Mozna powiedizeć, ze buduja przez telefon i skype :lol: Nieduży domek ale juz wykończeniówka została tylko. W dwa lata sie uwinęli. Troche rodzice tu doglądali. Biorą urlop, przyjeżdżają i wtedy wszystko rusza z kopyta przez kilka tygodni. Potem znów przerw, gromadzenie funduszy i następny urlop... Bardzo sprawnie to wyszło. Nie ma czego sie przyczepić. Wpadki jak były to takie jak na kżdej budowie zadarzyc się mogą. Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu i doskonale rozumie taki sposób postepowania.

Inna sprawa, że najwazniejsze w takiej budowie to skupic sie na rzeczach najważniejszych, na osiagnieciu celu, efektu. No i mieć na miejscu osobę zaufaną, która wszystkiego dopilnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy taki plan,aby budowac takim systemem.Musi sie udac,bo nie innej opcji.U nas sprawa jest bardziej zlozona poniewaz nie ma kto nam(chociaz troszke) dopilnowac budowy majacy troszke pojecia o budowaniu(mamy juz tylko mamy).Zony brat pracuje w hurtowni z mat. budowlanymi wiec o mat. sie nie martwimy.Pilnowac budowy zas nam nie moze bo sam ma duzo zajec.Jak to mowia z rodzinka to tylko na zdjeciach..... :D :D :D Wszyscy w PL bardzo zabiegani to nas bardzo przeraza.Zdajemy sobie sprawe,ze nie da sie uniknac wpadek.Kiedys pracowalem na budowie(za mlodu :lol: ) jako pracownik ogolny, traktowalem to jako strate czasu. Sytuacja zyciowa mnie do tego zmusila wiec nie bylem z tego zadowolony(praca nie w zawodzie itd..).Z perspektywy czasu widze jak duzo sie tam nauczylem(od rozrabiania zaprawy po odczytywanie planow,organizacje pracy itp.).Chcemy powoli wybudowac stan surowy,a jak wrocimy wezme sie za wykonczenie wlasnorecznie moze wspomoge sie troszke fachowcami w niektorych pracach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To modrzew. Z tego drewna robi sie jachty.

Widziałeś terakotę po 5 latach na tarasach? Też nadaje się do wymiany.

Drewno z biegiem lat sie starzeje, to naturalne. Ale mi się podoba takie drewno, noszące slad czasu i uzytkowania. Nie mam nic przeciwko zmianie koloru. Myśle ze 10 lat wytrzyma napewno. Sosna chyba nie dałaby rady. Choć są domy z całymi elewacjami w drewnie które mają po kilkadziesiat lat.

Moje deski są grubsze, nie są takie cienkie. Myślę, ze bedzie dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie.

dopiero odkryłam to forum :oops: ale kiedys jest zawsze ten pierwszy raz, skoro podjełam decyzje o budowie :D to i z internetem sobie poradze :D

troche zdazylam poczytac ale teraz podeksytowana mysla ze ktos wreszcie doradzi z wlasnego doswiadczenia spiesze zapytac najpierw o okna.konkretnie o oknoplast, czytalam ze ktos z Was nie zamawial okien w radomiu tylko w zwoleniu, ale juz nie doczytalam jak poszedl montaz ekipy ze zwo;enia, . ja dzisiaj calkiem przypadkiem odkrylam ze oknoplast jest rowniez w kozienicach. moze ktos ma doswiadczenia rowniez z kozienicami?

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie.

dopiero odkryłam to forum :oops: ale kiedys jest zawsze ten pierwszy raz, skoro podjełam decyzje o budowie :D to i z internetem sobie poradze :D

troche zdazylam poczytac ale teraz podeksytowana mysla ze ktos wreszcie doradzi z wlasnego doswiadczenia spiesze zapytac najpierw o okna.konkretnie o oknoplast, czytalam ze ktos z Was nie zamawial okien w radomiu tylko w zwoleniu, ale juz nie doczytalam jak poszedl montaz ekipy ze zwo;enia, . ja dzisiaj calkiem przypadkiem odkrylam ze oknoplast jest rowniez w kozienicach. moze ktos ma doswiadczenia rowniez z kozienicami?

pozdrawiam wszystkich

 

Witam koleżanke :-)

Okna jeszcze nie zamontowane więc jeszcze co do montażu nie mogę nic powiedzieć:-(

W Kozienicach jest od niedawna ten salon. Znam trochę właściciela.

W Zwoleniu najprawdopodobniej dostaniesz lepszą ofertę niż w Kozienicach.

Najlepiej odwiedź wszystkie salony łącznie z Radomskim i bedziesz miała porównanie.

Jakby co słuzymy pomoca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów sąsiadów.

 

Można się dołączyć i skorzystać z waszej bogatej wiedzy o naszym lokalnym rynku budowlanym? Mam nadzieję rozpocząc wykopy jeszcze w wakacje.

 

Pozdrawiam budujących

 

Pragniemy powitać kolejnych forumowiczów.

Spory ten wasz domek domek. Będziecie budować systemem gospodarczym?

Przed wami dużo nerwów i stresów ale od czego są forumowicze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy systemem gospodarczym, mam kilka namiarów na ekipy budowlane ale gdyby była jakaś warta polecenia to z góry dziękuję.

Natomiast jeśli chodzi o więźbę to jestem zielony, możecie kogoś polecić?

 

W tej chwili planujemy wykonanie ścian z silki+wełna, natomiast interesuje mnie czy ma ktoś z was doswiadczenie z ytongiem lub bloczkami solbet. Z góry dzięki za informacje.

 

Jestem też na etapie porównania kosztów pokrycia dachu, dachówka czy blacha.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy systemem gospodarczym, mam kilka namiarów na ekipy budowlane ale gdyby była jakaś warta polecenia to z góry dziękuję.

Natomiast jeśli chodzi o więźbę to jestem zielony, możecie kogoś polecić?

 

W tej chwili planujemy wykonanie ścian z silki+wełna, natomiast interesuje mnie czy ma ktoś z was doswiadczenie z ytongiem lub bloczkami solbet. Z góry dzięki za informacje.

 

Jestem też na etapie porównania kosztów pokrycia dachu, dachówka czy blacha.

 

Pozdrawiam

 

Ekipę murarzy mogę polecić ale maja kosmiczne terminy.

Ciesli też znam dobrych.

Lepiej bedziesz miał jesli zastosujesz pustaka z betonu komórkowego lub ceramicznego. Zamiast Solbet-u zastanów się nad H+H. Są lepszej jakosci i prawie idealne wymiarowo. Do murowania na klej jak znalazł.

Z silki to juz chyba nikt nie buduje. Czasem może tylko sciany wewnętrzne.

Pokrycie zdecydowanie dachówka. Jeśli macie projekt dachu pod dachówkę to nie zastanawiał bym się nawet.

Dobra blacha na dach potrafi być droższa od dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie materiału na ściany zastanawiałem się nad silikatem, ceramiką i betonem komórkowym. MAm jednak dylemat (a może się mylę). Chciałbym żeby ściana była ciepła a jednocześnie nie gruba.

Czy beton komórkowy powiedzmy 30 czy 36cm można ocieplać i czy to jest celowe, chodzi mi o techniczny aspekt. Przy ociepleniu wełną czy styropianem można poprawić izolacyjność ścian i równocześnie zmniejszyć jej przekrój, przy ścianie jednowarstwowej napewno wyszłoby "grubiej"

 

Narazie tak gdybam (brak doświadczenia praktycznego wychodzi) ale w poniedziełek spotkanie z panią architekt (będzie długa rozmowa) no bo właśnie kurier przyniósł projekt :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...