Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie materiału na ściany zastanawiałem się nad silikatem, ceramiką i betonem komórkowym. MAm jednak dylemat (a może się mylę). Chciałbym żeby ściana była ciepła a jednocześnie nie gruba.

Czy beton komórkowy powiedzmy 30 czy 36cm można ocieplać i czy to jest celowe, chodzi mi o techniczny aspekt. Przy ociepleniu wełną czy styropianem można poprawić izolacyjność ścian i równocześnie zmniejszyć jej przekrój, przy ścianie jednowarstwowej napewno wyszłoby "grubiej"

 

Polecam ściany z betonu komórkowego lub pustaka ceramicznego. Ściany zew. 30 cm, wew. nośne 24cm, dzialowe 12 cm.Do tego na zew. min. 15 cm styropianu. Cieplo i pewnie. :D

Przy scianie jednowarstwowej nie będziesz miał tak dobrze jak przy dwuwarstwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo a jak chces zmocować ten styropian do muru?

Ja dawałam 15cm i na składach patrzyli sie na mnie jak na wariatke co ja wymyślam. Znalezienie kołków do styropianu 15 graniczyło rok temu z cudem. Moze teraz są lepiej przygotowani. :roll:

 

Wadą grubego ocieplenia jest.... koneiczność wcześneijszego dokładnego przemyślenia gdzie maja byc kinkiety, światło i wszystko inne mocowane na murze. Trzeba to wcześniej przygotować bo potem nie ma mozliwości mocowania niczego przez tak grubą warstwę ocieplenia. U mnei był problem teraz z zamocowaniem tego panela bocznego na tarasie bo górą nie było do czego przybić bo sufit na tarasie też jest ocieplony 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą że wszystko trzeba dokładnie trzeba przemyśleć, co gdzie będzie zamocowane i tym podobne.

Co do mocowania tak grubej warstwy ocieplenia to cóż kto powiedział że trzeba używać kołków :). Choć widziałem takie kołki nie na składzie ale w sklepach internetowych z systemami zamocowań.

Kiedyś przejazdem koło Wa-wy widziałem jak ocieplali dom tak grubą warstwą styropianu i robili to bez kołków jedynie płyty przy narożnikach miały więcej kleju no i okna były obsadzone na wysięgnikach w warstwie styropianu :) Rozmawiałem z jednym z tych wykonawców i mówił że w parterówkach przy grubości styropianu od 12cm nie używają kołków, pod warunkiem że podłoże do którego przykleja się styropian jest mocna i nie kruszy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą że wszystko trzeba dokładnie trzeba przemyśleć, co gdzie będzie zamocowane i tym podobne.

Co do mocowania tak grubej warstwy ocieplenia to cóż kto powiedział że trzeba używać kołków :). Choć widziałem takie kołki nie na składzie ale w sklepach internetowych z systemami zamocowań.

Kiedyś przejazdem koło Wa-wy widziałem jak ocieplali dom tak grubą warstwą styropianu i robili to bez kołków jedynie płyty przy narożnikach miały więcej kleju no i okna były obsadzone na wysięgnikach w warstwie styropianu :) Rozmawiałem z jednym z tych wykonawców i mówił że w parterówkach przy grubości styropianu od 12cm nie używają kołków, pod warunkiem że podłoże do którego przykleja się styropian jest mocna i nie kruszy się.

 

JA bym nie brał takich fachowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilko

Kołkowanie styropianu w parterówce to głównie wzięło się z oszczędności, bo normalnie klej ma większą nośność niż taki kołek do styropianu. Oczywiście pod warunkiem że użyjemy dobrego kleju.

Ok 8lat temu pomagałem ocieplać dom kuzynowi i wpierw kupiliśmy około 5 lub 6 worków kleju do styropianu i spróbowaliśmy nimi przykleić takie same kawałki styropianu do ściany i okazało się że po dwóch dniach problemy z oderwaniem od ściany były tylko w trzech przypadkach reszta niezbyt się sprawdziła :(. Wybraliśmy ten najlepszy i powiem ci że dłutem było go ciężko oderwać od ściany więc nie wyobrażam sobie jaka to siła ssania musiała by być, by oderwać go od ściany. No ale trzeba się przyłożyć klejenia styropianu i stosować tyle kleju i tak jak zaleca producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie kominów systemowych. Czy znacie składy budowlane gdzie można dostac kominy Schiedla, jak narazie znalazłam jeden, może znacie jeszcze kilka miejsc. : )

 

W Consmarkecie na chorzowksiej maja systemowe kominy - nie schiedla ale również bardzo dobre - i tańsze - kupowałam do swojego domu !!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku z pozwoleniem na budowę.

W przypadku kredytu hipotecznego na częściowe sfinansowanie budowy pozwolenie na budowę powinno być na obydwoje małżonków? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie. Kredyt będzie na nas oboje, dzwoniłem do kilku banków i nic nie wiedzą na ten temat a ja chciałbym uniknąć zazkoczenia później przy załatwianiu kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robrad - ostatnio jak byłem w starostwie dostarczyć brakujące papierki do pozwolenia to sama miła Pani ze starostwa poradziła mi żebym dopisał żonę, powiedziała że to w niczym nie zaszkodzi a może być pomocne przy załatwianiu jakiś spraw min. kredytowych

 

mhk- zgadzam się z tobą w 100% :)

 

 

A ja być może w końcu po niedzieli odbiorę pozwolenie na budowę a zacząłem załatwiać sprawy z tym związane w połowie grudnia 2008roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają zamiar ocieplać dom styropianem ( o tym czy stosować kołki czy nie )

 

Ja mam parterówke i nie stoswałam kołków - kołki do styropianu stosuje sie przy wyższych budynkach!

 

A ja mam tak zwane "Kołki Strachu"

 

Czyli na wszelki wypadek po 2 kołki na płytę + dobrze zakołkowane naroża + przestrzeń wokół okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają zamiar ocieplać dom styropianem ( o tym czy stosować kołki czy nie )

 

Ja mam parterówke i nie stoswałam kołków - kołki do styropianu stosuje sie przy wyższych budynkach!

 

A ja mam tak zwane "Kołki Strachu"

 

Czyli na wszelki wypadek po 2 kołki na płytę + dobrze zakołkowane naroża + przestrzeń wokół okien :)

 

U nas też tak będziemy robic. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara, to wydaje mi się idealnym kompromisem. Ale bardziej niż na te kołki zwróć uwagę na dobre "uzbrojenie" siatką okien - niech wstawią dodatkowe pasy siatki w rogach każdego otworu okiennego ( pod kątem 45st ) Dzięki temu ograniczysz pękanie styro w obrębie okien do minimum. U mnie w jednym oknie się Panom zapomniało i widać, że styro lekko tam "rysuje"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...